Спеціальні потреби

Консерватори визначать результати праймеріз у Мічигані


Для консервативно налаштованих виборців, які складають основу Республікнаської партії, важливим питанням є позиція кандидатів щодо таких соціальних питань, як право на аборти. Саме через невпевнену позицію у цьому питанні лідер перегонів Міт Ромні, має певні складнощі у штаті Мічиган, виборці якого голосують у вівторок. Місцеві консерватори стали на бік його опонента Ріка Санторума.

На перший погляд, автобус із зображенням Ріка Санторума може здатися частиною його передвиборчої кампанії. Однак, насправді, ця акція не має відношення до його штабу.

«Ми проводимо незалежну акцію підтримки Ріка Санторума. Згідно із законом ми не можемо координувати свою роботу із його кампанією», – віце-президент організації проти абортів Мерілин Масґрейв.

Фінансову підтримку ініціативи, яку очолила Мерилін, здійснюють кілька комітетів політичних дій, серед яких неприбуткова організація «Список Сюзан Ентоні», що виступає проти абортів. Автобус здійснює тур штатом Мічиган, закликаючи виборців підтримати Ріка Санторума. Саме цей кандидат, на їхню думку, найкраще представляє консервативні погляди щодо сім’ї, віри та права на життя. Один із них – Джеймін Геролд – працівник церкви у містечку Портаж. Геролду імпонує, те, що Санторум виступає проти абортів. Він каже, що народжуваність тісно пов’язана з економікою:

«Якщо не народжується більше дітей, не буде більше людей, які купуватимуть автомобілі; людей які їх виготовлятимуть. І суспільство починає це усвідомлювати».

Це саме те питання, яке може надати переваги Санторуму над його найбільшим конкурентом Міттом Ромні. Колишній губернатор штату Массачусетс, Ромні змінював свою думку, то кажучи, що жінки мають право на вибір, то заперечуючи це.

Професор Мічиганського університету Майкл Гейні каже, що соціально-консервативні виборці можуть мати суттєвий вплив на результати праймеріз у Мічигані:

«Вони значна частина електорату у цьому штаті. І кандидат, який не має підтримки консерваторів, потрапить у халепу».

Тож напередодні виборів як Ромні, так і Санторум вели інтенсивну кампанію за голоси саме цієї частини електорату.

XS
SM
MD
LG