Спеціальні потреби

Кампанія у США: Аризону і Мічиган завоював Мітт Ромні


Претендент на право представляти Республіканську партію на виборах президента США Мітт Ромні закріпив за собою позицію лідера перегонів та повернув собі статус переможця. Колишній губернатор штату Массачусетс, Ромні у запеклій боротьбі з колишнім сенатором Ріком Санторумом, переміг у попередніх виборах у штатах Аризона та Мічиган. Щоправда, йому не вдалося схилити на свій бік консерваторів, важливу частину електорату Республіканської партії.

Для уродженця Мічигану Мітта Ромні перемога в Аризоні була приємна. А перемогти у рідному штаті йому було просто необхідно. Якщо кандидат не може перемогти у рідному штаті, це викликає сумніви в його конкурентоспроможності.

До останнього моменту переможця у Мічигані було складно передбачити.

Для Мітта Ромні виявилася важливою підтримка рок-зірки Кід Рока безпосередньо напередодні голосування. Кід схилив на сторону Ромні чимало виборців, серед яких – Ліза Аудет, родина якої втратила автосалон через економічну кризу.

«Я ніколи не брала активної участі у політиці. Але те, що відбувається в країні, пробудило мій інтерес. Я вірю, що Мітт Ромні вирішить проблеми безробіття та економіки», – каже Ліза.

Однак, Ромні не підтримали консервативні виборці штату, які складають основу республіканського електорату загалом по країні.

«Для мене найважливіше питання – аборти. Усі кандидати-республіканці – проти них, але, на мій погляд, Рік Санторум займає найбільш чітку позицію у цьому питанні. Він на 100% проти абортів і, думаю, якщо б його обрали президентом, він би відстоював це питання», – вважає виборець Айлін Девоу.

У промові після поразки у Мічигані Санторум продовжував змальовувати себе справжнім консерватором:

«Ми маємо репутацію консервативного підходу не лише до вирішення проблеми медичного забезпечення, але і до інших значних питань».

Роблячи свій вибір у попередніх виборах, більшість виборців у першу чергу керувались тим, хто, на їх погляд, має більше шансів перемогти Барака Обаму. Тож кандидати не жаліли гострих слів на адресу чинного президента.

Тепер претенденти готуються до так званого супервівторка. 6-го березня обирати єдиного кандидата від Республіканської партії на виборчі дільниці прийдуть мешканці одразу десяти штатів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG