Спеціальні потреби

Голоси тих, хто не визначився, можуть вирішити долю попередніх виборів у США


У так званий «супер-вівторок», 6-го березня, пройдуть попередні президентські вибори серед республіканців одразу в деcяти штатах. І, напевно, один з найважливіших з них – Огайо.

У неділю, за два дні до попередніх виборів, віруючі зібралися на службу у баптистській церкві в огайському містечку Вестервіл. Сьогодні там багато розмов про політику.

«Це – надзвичайна можливість скористатися правами, які нам дав Господь. Але також це – наш громадянський і духовний обов’язок», – звертається до віруючих пастор Метт Келлер.

Дейв Секстон, який готується стати пастором, каже, що для нього в кандидаті головне моральність та дотримання традиційних цінностей. Поки що він підтримує Ріка Санторума, але до кінця у своєму виборі не переконаний:

«Я б хотів бачити серед кандидатів людину зі справжніми консервативними фіскальними та моральними цінностями. Але я не знаю, чи ми маємо такого кандидата під час цих виборів».

Становище економіки є одним з ключових питань цих виборів. Особливо в Огайо, де роботу останніми роками втратило чимало працівників ферм та заводів. За опитуваннями, серед кандидатів тут лідирують Мітт Ромні та Рік Санторум. Виборці, що прийшли на зустріч з Санторумом, кажуть, їм подобається, що кандидат послідовно дотримується традиційних, консервативних поглядів. Але вони не переконані, чи буде він гідним опонентом демократу Бараку Обамі.

«Я хочу побачити, як Санторум виступає перед аудиторією, яким він є як людина. Хочу краще його зрозуміти», – говорить мешканець штату Огайо Джордж Браун.

Мітт Ромні також зустрічається з виборцями у місті Цинциннаті. Серед них – студент Ваят Бейкер.

«Через напружений графік навчань, в мене залишається мало часу, аби скласти цілісну картину цих виборів. Але з того, що я зміг побачити і прочитати, я став прихильником Ромні», – каже він.

Згідно з останніми опитуваннями, близько 43% виборців в штаті Огайо досі не визначилися з тим, кому вони віддадуть свій голос під час попередніх виборів.

«Якщо чесно, я ще не вирішив, за кого голосуватиму. В кожному з кандидатів є аспекти, які мені подобаються, і характеристики, які мене непокоять», – каже банкір на пенсії Джефф Бентон.

Політолог Дженніфер Лолесс каже, що найважливішим під час вибору кандидата, як правило, стають його економічні погляди та досвід:

«Люди думають, що Мітт Ромні краще розбирається в економіці, ніж Рік Санторум. Але Рік Санторум вважається більш послідовним консервативним політиком».

Зараз обидва кандидати зосередили зусилля на завоюванні голосів тих, хто не визначився. І саме ці виборці можуть вирішити долю виборів 2012-го року.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG