Спеціальні потреби

Медведєв назвав головні завдання нового уряду Росії


Дмитро Медведєв, що закінчує свій президентський термін, назвав головні завдання, які стануть основними для нового уряду Росії. Передбачається, що саме Дмитро Медведєв очолить кабінет міністрів вже в середині травня, змінивши на цій посаді Володимира Путіна.

Виконання поставлених перед майбутнім урядом завдань Медведєв вважає оцінкою ефективності нового кабінету міністрів.

Соціальна сфера

Першою і найважливішою задачею Медведєв вважає підвищення тривалості життя росіян. В найближчі 6 років цей показник має збільшитися на 4 роки і досягти позначки в 75 років, сказав Медведєв на розширеному засіданні Державної ради, яке транслювалося на телеканалі «Росія 24».

«Якщо люди живуть довше, значить, є досягнення у всіх сферах», - сказав президент.

Другим важливим завданням президент назвав зростання добробуту росіян. Частка сімей з доходами нижче прожиткового мінімуму повинна бути менше 10% по країні. Рівень добробуту решти повинен наближатися до показників середнього класу.

Медведєв також вважає важливим розвиток приватного підприємництва.
«У міжнародних рейтингах комфортності ведення бізнесу Росія повинна піднятися з 122-го місця як мінімум на 40-е. Причому вже до 2020 року треба визначитися з перспективою входження в провідну двадцятку», - сказав президент.

З безробіттям треба боротися, вважає він, але до тих пір, поки безробіття сягне п’яти відсотків. А продуктивність праці потребує підвищення в 1,5-2 рази. Це, за словами президента, дозволить підвищити конкурентоспроможність Росії на світових ринках.

Говорячи про вищу освіту, Медведєв поставив перед майбутнім урядом амбітне завдання - не менше п'яти російських університетів повинні увійти в першу сотню світових рейтингів ВНЗ.

Російські сім'ї повинні покращувати свої житлові умови не рідше, ніж раз на 15 років, вважає президент.

Важливим Медведєв бачить впровадження електронних засобів в усі сфери життя росіян.

Короткі підсумки

Говорячи про завершення свого президентського терміну, Медведєв сказав наступне: «Через два тижні завершиться термін виконання мною повноважень президента. Попередні підсумки нашої спільної роботи я підвів в грудневому посланні Федеральним Зборам. Там же позначив своє бачення пріоритетів нашої країни на найближче майбутнє».

За словами Медведєва, підготовка конкретних планів роботи майбутнього уряду є завданням нових структур влади.

«Ці плани повинні бути представлені Державній Думі в рамках процедури призначення голови уряду. Але вважаю, що, як діючий президент, я зобов'язаний висловити свою позицію з приводу ідеології розвитку нашої країни », - сказав Медведєв.

Підсумком свого правління Медведєв назвав зростання цивільних і економічних свобод в Росії.

«Мені дивно буває чути пустопорожні міркування на тему, чи потрібна взагалі нашому народу свобода або чи готові російські громадяни до свободи, а також про те, що у нас особливий національний характер, що більше свободи ми цінуємо порядок, стабільність і передбачуваність, - сказав президент . - Але абсолютно несправедливо, просто принизливо вважати Росію нацією, не здатної до вільного життя, нацією, яка не заслуговує свободи».

«Хаос, насильство і бідність роблять людей невільними», - сказав президент.

«Бідність, економічна відсталість, корупція, низька тривалість життя - головні вороги нашої свободи», - зазначив Медведєв.

Своїм великим досягненням Медведєв вважає захист росіян від першої хвилі кризи. Економічною ситуацією останніх років Медведєв також задоволений.
«Економіка нашої країни росте досить непоганими темпами, і це головний ресурс для досягнення наших соціальних цілей», - сказав Медведєв.

Про рівень бідності Медведєв сказав наступне: «Офіційний рівень бідності в останні два роки - найнижчий за всю історію сучасної Росії».

На думку Медведєва, середні заробітки працівників бюджетного сектора - лікарів і вчителів - зрівнялися з середніми по економіці Росії показниками. Президент також відзначив важливість державної підтримки середнього класу - її він бачить у здешевленні іпотеки, розвитку ринку орендного житла, медичному і пенсійному страхуванні та можливості отримання безперервної освіти.

Перші плани

Єдиним шансом підвищити добробут росіян Медведєв бачить в модернізації економіки та технічному оновленні. Він вважає, що уряд мусить зробити так, аби держава менше втручалася в економіку.

«Уже через кілька місяців буде опублікований реєстр компаній, які контролюються державою, а потім проведено громадське обговорення доцільності збереження найбільш великих з них під контролем уряду», - сказав президент.

Державні компанії, на думку Медведєва, повинні будуть припинити поглинання приватних компаній і приступити до реалізації непрофільних активів.

Ресурсна база регіонів і органів місцевого самоврядування повинна бути розширена, сказав Медведєв.

«На рівні влади було б правильно передати додаткові доходи від прогнозованого збільшення акцизів на алкогольну і тютюнову продукцію, а всі передані з федерального бюджету субсидії та субвенції регіони могли б використовувати без надмірної регламентації зверху, - сказав Медведєв. - За кілька років ми повинні значно розширити обсяг ресурсів, якими регіони і муніципалітети розпоряджаються самостійно - приблизно на трильйон рублів».

Важливим президент, що залишає свою посаду, вважає і реалізацію планів по створенню «мільйонів нових високопродуктивних робочих місць».

У вівторок 24 квітня на зустрічі з керівництвом «Єдиної Росії» прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що має намір покинути пост голови правлячої партії після своєї інавгурації 7 травня.

Путін запропонував на цей партійний пост кандидатуру Дмитра Медведєва. Позачерговий з'їзд «Єдиної Росії» планується провести у другій половині травня цього року.

Крім того, за повідомленням російських ЗМІ, 8 травня Держдума РФ проведе пленарне засідання, на якому затвердить нового прем'єр-міністра країни. Раніше Путін заявляв, що висуне на цю посаду нині діючого президента РФ.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG