Актуально
- Роман Ошаров
Медведєв назвав головні завдання нового уряду Росії

Дмитро Медведєв, що закінчує свій президентський термін, назвав головні завдання, які стануть основними для нового уряду Росії. Передбачається, що саме Дмитро Медведєв очолить кабінет міністрів вже в середині травня, змінивши на цій посаді Володимира Путіна.
Виконання поставлених перед майбутнім урядом завдань Медведєв вважає оцінкою ефективності нового кабінету міністрів.
Соціальна сфера
Першою і найважливішою задачею Медведєв вважає підвищення тривалості життя росіян. В найближчі 6 років цей показник має збільшитися на 4 роки і досягти позначки в 75 років, сказав Медведєв на розширеному засіданні Державної ради, яке транслювалося на телеканалі «Росія 24».
«Якщо люди живуть довше, значить, є досягнення у всіх сферах», - сказав президент.
Другим важливим завданням президент назвав зростання добробуту росіян. Частка сімей з доходами нижче прожиткового мінімуму повинна бути менше 10% по країні. Рівень добробуту решти повинен наближатися до показників середнього класу.
Медведєв також вважає важливим розвиток приватного підприємництва.
«У міжнародних рейтингах комфортності ведення бізнесу Росія повинна піднятися з 122-го місця як мінімум на 40-е. Причому вже до 2020 року треба визначитися з перспективою входження в провідну двадцятку», - сказав президент.
З безробіттям треба боротися, вважає він, але до тих пір, поки безробіття сягне п’яти відсотків. А продуктивність праці потребує підвищення в 1,5-2 рази. Це, за словами президента, дозволить підвищити конкурентоспроможність Росії на світових ринках.
Говорячи про вищу освіту, Медведєв поставив перед майбутнім урядом амбітне завдання - не менше п'яти російських університетів повинні увійти в першу сотню світових рейтингів ВНЗ.
Російські сім'ї повинні покращувати свої житлові умови не рідше, ніж раз на 15 років, вважає президент.
Важливим Медведєв бачить впровадження електронних засобів в усі сфери життя росіян.
Короткі підсумки
Говорячи про завершення свого президентського терміну, Медведєв сказав наступне: «Через два тижні завершиться термін виконання мною повноважень президента. Попередні підсумки нашої спільної роботи я підвів в грудневому посланні Федеральним Зборам. Там же позначив своє бачення пріоритетів нашої країни на найближче майбутнє».
За словами Медведєва, підготовка конкретних планів роботи майбутнього уряду є завданням нових структур влади.
«Ці плани повинні бути представлені Державній Думі в рамках процедури призначення голови уряду. Але вважаю, що, як діючий президент, я зобов'язаний висловити свою позицію з приводу ідеології розвитку нашої країни », - сказав Медведєв.
Підсумком свого правління Медведєв назвав зростання цивільних і економічних свобод в Росії.
«Мені дивно буває чути пустопорожні міркування на тему, чи потрібна взагалі нашому народу свобода або чи готові російські громадяни до свободи, а також про те, що у нас особливий національний характер, що більше свободи ми цінуємо порядок, стабільність і передбачуваність, - сказав президент . - Але абсолютно несправедливо, просто принизливо вважати Росію нацією, не здатної до вільного життя, нацією, яка не заслуговує свободи».
«Хаос, насильство і бідність роблять людей невільними», - сказав президент.
«Бідність, економічна відсталість, корупція, низька тривалість життя - головні вороги нашої свободи», - зазначив Медведєв.
Своїм великим досягненням Медведєв вважає захист росіян від першої хвилі кризи. Економічною ситуацією останніх років Медведєв також задоволений.
«Економіка нашої країни росте досить непоганими темпами, і це головний ресурс для досягнення наших соціальних цілей», - сказав Медведєв.
Про рівень бідності Медведєв сказав наступне: «Офіційний рівень бідності в останні два роки - найнижчий за всю історію сучасної Росії».
На думку Медведєва, середні заробітки працівників бюджетного сектора - лікарів і вчителів - зрівнялися з середніми по економіці Росії показниками. Президент також відзначив важливість державної підтримки середнього класу - її він бачить у здешевленні іпотеки, розвитку ринку орендного житла, медичному і пенсійному страхуванні та можливості отримання безперервної освіти.
Перші плани
Єдиним шансом підвищити добробут росіян Медведєв бачить в модернізації економіки та технічному оновленні. Він вважає, що уряд мусить зробити так, аби держава менше втручалася в економіку.
«Уже через кілька місяців буде опублікований реєстр компаній, які контролюються державою, а потім проведено громадське обговорення доцільності збереження найбільш великих з них під контролем уряду», - сказав президент.
Державні компанії, на думку Медведєва, повинні будуть припинити поглинання приватних компаній і приступити до реалізації непрофільних активів.
Ресурсна база регіонів і органів місцевого самоврядування повинна бути розширена, сказав Медведєв.
«На рівні влади було б правильно передати додаткові доходи від прогнозованого збільшення акцизів на алкогольну і тютюнову продукцію, а всі передані з федерального бюджету субсидії та субвенції регіони могли б використовувати без надмірної регламентації зверху, - сказав Медведєв. - За кілька років ми повинні значно розширити обсяг ресурсів, якими регіони і муніципалітети розпоряджаються самостійно - приблизно на трильйон рублів».
Важливим президент, що залишає свою посаду, вважає і реалізацію планів по створенню «мільйонів нових високопродуктивних робочих місць».
У вівторок 24 квітня на зустрічі з керівництвом «Єдиної Росії» прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що має намір покинути пост голови правлячої партії після своєї інавгурації 7 травня.
Путін запропонував на цей партійний пост кандидатуру Дмитра Медведєва. Позачерговий з'їзд «Єдиної Росії» планується провести у другій половині травня цього року.
Крім того, за повідомленням російських ЗМІ, 8 травня Держдума РФ проведе пленарне засідання, на якому затвердить нового прем'єр-міністра країни. Раніше Путін заявляв, що висуне на цю посаду нині діючого президента РФ.
Всі новини дня
Канабіс — задля України. Фестиваль у Колорадо для підтримки України. Відео
Канабіс — задля України. Такий фестиваль нещодавно пройшов в Колорадо. Це перший американський штат, де дозволити вирощувати, продавати та вживати марихуану не лише в медичних цілях.
Спікер Маккарті: "Зеленський наш президент?" Візит на тлі суперечок у Конгресі. Що законодавці розповіли Голосу Америки?

Президент України Володимир Зеленський у четвер, 21-го вересня, зустрінеться із законодавцями у Конгресі США.
Це буде його другий візит до Капітолія за час широкомасштабної російської агресії. І якщо перший його виступ перед двома палатами американських законодавців оглядачі називали історичним через безпрецедентну підтримку України, то нинішній візит на Капітолійський пагорб обіцяє бути набагато складнішим – думки багатьох законодавців розділилися щодо збільшення допомоги, їх також турбує, чи Україна зможе перемогти, чи використовує допомогу відповідально. Також дається взнаки початок президентських перегонів.
На думку оглядачів, загострення політичної боротьби може загальмувати ухвалення рішень щодо збільшення військової допомоги Україні, про яке просить адміністрація президента Джо Байдена.
Український лідер прибув у Вашингтон в середу ввечері, щоб провести низку зустрічей з американськими законодавцями на Капітолійському пагорбі вже у четвер вранці.
Згідно з розкладом, о 9:00 ранку Зеленський матиме зустріч із законодавцями Палати представників, перемовини триватимуть годину та відбуватимуться у закритому форматі. Після цього, орієнтовно о 10:00, Зеленський відправиться на закриті перемовини із сенаторами. Вже після зустрічей у Конгресі український лідер матиме перемовини із президентом США Джо Байденом у Білому домі.
Адміністрація просить додаткової допомоги для України, у Конгресу сумніви щодо вже наданої
Візит Зеленського відбувається на тлі запеклих дискусій у Конгресі США щодо погодження бюджету. Законодавці мають проголосувати 12 законопроєктів про видатки, до початку нового фінансового року, який настає 1-го жовтня.
Серед них зокрема, оборонний бюджет США, в якому прописано 300 мільйонів доларів на допомогу Україні, та запит президента Байдена про додаткове фінансування, яке включає в середньому 24 мільярди доларів для України. Якщо політикам не вдасться подолати суперечки до крайнього терміну, то уряд опиниться в ситуації "шатдауну", коли всі державні кошти буде заблоковано.
Нинішній законопроєкт про тимчасове фінансування уряду в Палаті представників не включає додаткове фінансування для Києва, про яке просить Білий дім.
Який план перемоги? Я думаю, це те, що американська громадськість хоче знатиКевін Маккарті, спікер Палати представників
А спікер Кевін Маккарті напередодні візиту Зеленського заявив, що його більше цікавить, куди пішла вже виділена допомога, і жодних обіцянок про наступну допомогу він не робив.
"Зеленський обраний до Конгресу? Він наш президент? Я не думаю, що я маю бути відданий будь-чому. У мене є питання щодо того, де звітність про гроші, які ми вже витратили? Який план перемоги? Я думаю, це те, що американська громадськість хоче знати. Те, що зробила Росія, вторгшись, це неправильно, ці звірства, ми хочемо переконатися, що це закінчиться. Але я також завжди казав із самого початку, незалежно від того, про яке питання йдеться, я хочу відповідальності за усе, на що наші працьовиті платники податків витрачають свої гроші", - заявив спікер Маккарті американським журналістам у Конгресі.
Конгресова кореспондентка української служби Голосу Америки, Катерина Лісунова ексклюзивно поспілкувалась із американськими законодавцями Палати представників щодо їхніх очікувань від прийдешньої зустрічі із Володимиром Зеленським.
Коли Зеленський розмовлятиме з Конгресом, він повинен розуміти, що є спротив допомозі, що багатьох людей турбують питання підзвітністю їхніх грошей, куди вони використовуютьсяРіч Маккормік, конгресмен-республіканець
Так, за словами конгресмена-республіканця від штату Джорджія, Річа Маккорміка, український лідер має розуміти, що він зустрінеться із Конгресом в якому зараз активно лунають голоси проти продовження допомоги Україні, і саме Зеленський має переконати їх, що гроші витрачені на допомогу Києву не марні.
"Коли Зеленський розмовлятиме з Конгресом, він повинен розуміти, що є спротив допомозі, що багатьох людей у Республіканській партії, ймовірно також в Демократичній партії турбують питання підзвітністю їхніх грошей, куди вони використовуються. Він повинен надати вагомі аргументи щодо такої підзвітності. Зараз ведеться багато розмов, щодо цінності наших грошей. Я особисто дуже підтримував наші зусилля в Україні. Я наполягав, що ми маємо допомагати більше. Ми все іще маємо танки Abrams, готові до застосування", - заявив республіканець Маккормік, українській службі Голосу Америки.
Сам Маккормік вважає, що США мають продовжити допомогу Україні та довести справу до кінця.
"Навіть будучи наймогутнішою країною у світі, США не досягли успіху у війнах у В’єтнамі, Іраку та Афганістані, тому що у нас не було достатньо потужностей. Ми повинні дати українцям такий потенціал потужностей, якщо вони збираються виграти, якщо вони збираються досягти успіху", – сказав конгресмен.
Він додав, що українці "вже зробили чудову роботу зупинивши наступ", але їм ще потрібно довести, що вони можуть перемогти.
"Ми хочемо, щоб вони перемогли. Це означає, що він (Зеленський, – ред.) має навести таку аргументацію, яка пояснить людям, чому його країна потребує підтримки. Так само як і будь-які американські військові, вони (українці ред.) не зможуть досягти успіху, пройшовши лише половину шляху. Нам потрібні запевнення, щоб переконатися, що ми завершимо почату роботу", – додає Маккормік.
Ми маємо показати потужну двопартійну підтримку, що ми їх підтримуємо, що ми продовжимо підтримувати їх необхідними ресурсами, що вони повинні виграти цю війну і що ми пишаємося нимиПет Раян, конгресмен-демократ
Тим часом конгресмен-демократ від штату Нью-Йорк, Пет Раян сподівається, що візит президента України стане приводом для конгресменів та сенаторів продемонструвати підтримку США.
"У Сполучених Штатах Америки ми виступаємо за свободу та демократію та проти авторитаризму. Отже, я буду радий почути президента Зеленського. Ми маємо показати потужну двопартійну підтримку, що ми їх підтримуємо, що ми продовжимо підтримувати їх необхідними ресурсами, що вони повинні виграти цю війну і що ми пишаємося ними", – сказав конгресмен-демократ.
Він також наголосив, що дуже розраховує на те, що Зеленському вдасться донести голоси бійців з поля бою, "голоси тих, хто хоробро воює на передовій та їхніх сімей", щоб американські законодавці "не втрачали людяності при ухваленні будь-яких рішень".
"Щоб ми не втратили людяність, ухвалюючи тут рішення. Дехто з моїх колег, мені здається, вже втратив це відчуття. Тож важливо, щоб він (Зеленський, – ред.) нагадав нам про це, і я думаю, що він так і зробить", - сказав Пет Раян у розмові з Голосом Америки.
Натомість інший законодавець, також від штату Нью-Йорк, конгресмен-республіканець Нік Лалота, вважає що США роблять більше ніж країни Європи, коли справа заходить за допомогу Україні.
"Я думаю, що мої виборці хотіли б почути, що європейці повинні робити більше в питаннях, які стосуються Європи. Тягар відповідальності має бути міжнародним, він не повинен лягати в першу чергу на платників податків Сполучених Штатів. І я сподіваюся, що президент Зеленський озвучить цю проблему", - сказав Лалота.
Ми хотіли б почути лише який поступ і які справи станом на заразДжен Кігганс, конгресвумен-республіканка
Його однопартійка, конгресвумен-республіканка від штату Вірджинія, Джен Кігганс вважає, що окрім підзвітності наданих коштів, найважливішими зараз є поточні новини з поля бою.
"Я б хотіла почути, яка ситуація зараз, де саме ведеться бій. А також куди, і це особливо важливо для Сполучених Штатів, витрачаються ресурси. І тільки це, ми хотіли б почути лише який поступ і які справи станом на зараз. Ми хотіли б почути останні повідомлення", - заявила Кігганс.
Погоджується із нею й інший республіканець Майк Галлахер, від штату Вісконсин. За його словами, підзвітність коштів та прогрес на полі бою будуть двома найважливішими темами для погодження майбутньої додаткової допомоги Україні.
"Багатьом законодавцям буде цікаво почути про контрнаступ, про поступ на місцях, перспективи перемоги, а також про те, якими є найнагальніші потреби щодо зброї. Ми також повинні мати гарантії того, що зброя, яку ми надаємо, гроші, які ми надаємо, витрачаються належним чином і відповідально, щоб ми мали підтримку для майбутнього пакету фінансування. Отже, я думаю, що ці два пункти будуть ключовими", - вважає Галлахер.
Президент (Зеленський, – ред.) має запевнити людей, що цю війну можна виграти і що ми допомагаємо йому перемогти, а не просто підтримуємо існування конфліктуСкотт Пітерс, конгресмен-демократ
Демократ від штату Каліфорнія Скотт Пітерс наголошує, що під час зустрічей у Конгресі Зеленський має переконати законодавців, що цю війну дійсно можливо виграти, якщо продовжити підтримку Києва.
"Я вважаю, що американська підтримка України є надзвичайно важливою. Президент (Зеленський, – ред.) має запевнити людей, що цю війну можна виграти і що ми допомагаємо йому перемогти, а не просто підтримуємо існування конфлікту. А також він повинен запевнити нас, що гроші, які ми вкладаємо, як американські платники податків, насправді йдуть на фронт та на пов’язані із цим цілі", - ділиться з Голосом Америки конгресмен Скотт Пітерс.
А от республіканець від штату Канзас Рон Естес вважає, що така зустріч буде корисною представникам обох сторін, як України, так і США. Він вважає, що це буде можливістю особисто порушити питання критичні для партнерів.
"Я думаю, що для нього (Зеленського, – ред.) корисно мати можливість поспілкуватися щодо різних питань, які виникають. Загалом, це добре для обох сторін мати можливість зібратися разом і поговорити про поточні проблеми кожної країни", – підсумував конгресмен, Рон Естес.
Нагадаємо, 21-го грудня 2022-го року український президент виступив з окремою промовою у Конгресі США. Тоді його виступ називали історичним та порівнювали із промовою Вінстона Черчилля.
Дивіться також: Зустріч Маска з Сенаторами США: що було сказано про Україну?
Підсумки друго дня візиту президента України Зеленського до Нью-Йорка. Відео
Президент Володимир Зеленський у своєму виступі у Радбезі, 20 вересня, окреслив пропозиції щодо реформи ООН на основі україської Формули миру. Що він запропонував? Про це та підсумки друго дня візиту президента України до Нью-Йорка - розповідає Ірина Соломко.
Зернове питання. Реакція європейських країн на промову Зеленського. Відео
Польща викликала до МЗС посла України через критику обмежень для українського зерна президентом України. Як відреагували на заяви Києва та Варшави інші європейські країни — Словаччина та Угорщина? Пояснює кореспондент Голосу Америки у Великій Британії Богдан Цюпин.
Тренування на F-16, надання далекобійних ракет та контрнаступ ЗСУ — позиція Великої Британії. Відео
Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі прокоментував український контрнаступ, пояснив, чому деякі країни досі сумніваються щодо Надання Україні далекобійних ракет та розповів оновлення щодо тренування українських пілотів на F-16 Британією. Деталі дивіться в інтерв’ю Ірини Соломко
Форум