Спеціальні потреби

Найкраще живеться у Швеції - встановили американські вчені


Найкраща країна світу для життя - Швеція
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Найкраща країна світу для життя - Швеція

Індекс соціального розвитку - новий засіб вимірювання рівня життя у тій чи іншій країні. Автори першого індексу кажуть, що вимірювали розвиток, аналізуючи речі, які безпосередньо торкаються пересічних людей, як то доступність харчів, медичне забезпечення, економічні можливості. Саме тому цей барометр розвитку країн відрізняється від попередніх, які базуються на показниках валового національного продукту, що не повноцінно відображає якість життя мешканців країни.

Сполучені Штати з початку XX сторіччя були і залишаються світовим лідером за внутрішнім валовим продуктом. Однак, у новому списку займають лише шосте місце. Найкраща країна світу для життя - Швеція. До такого висновку дійшли дослідники Гарвардського університету та Політехнічного інституту штату Массачусетс. Разом з професіоналами з усього світу вони розробили новий метод вимірювання рівня життя. Нову методику та результати першого дослідження представили під час світового форуму соціальних підприємців у британському Оксфорді.

Майкл Ґрін - виконавчий директор організації «За Соціальний Прогрес», яка ініціювала розробку нової методики:

«Ми не вимірюємо економічні показники, натомість аналізуємо речі, які безпосередньо торкаються людей. Чи є у них достатньо харчів, чи мають вони житло, чи доступна медична допомога, чи створені для них можливості у житті?».

Ці питання входять до загалом дванадцяти факторів, за якими вимірюється рівень життя, за новою методикою. Поміж іншого, науковці враховують стан навколишнього середовища в країні, персональні права і навіть доступ до Інтернету. Після Швеції, другу сходинку в індексі соціального розвитку, каже Ґрін, зайняла Великобританія:

«Швеція та Великобританія опинилися на верхівці, оскільки там успішно комбінують європейську модель соціального забезпечення та охорони навколишнього середовища з американською моделлю можливостей та громадянської свободи, прав, тощо».
...аналізуємо речі, які безпосередньо торкаються людей. Чи є у них достатньо харчів, чи мають вони житло, чи доступна медична допомога, чи створені для них можливості у житті?
Майкл Ґрін

Автори індексу соціального розвитку звертають увагу, що їх методика не враховує обсяги урядових вкладень у ту чи іншу галузь, як то охорона здоров’я. Натомість, зазначив співавтор дослідження Альваро Родріґез, вони аналізують загалом стан галузі, як то здоров’я населення та доступ до медицини:

«Мова не про вкладення, а про результат. Ми дуже уважно дотримувалися цього принципу, інакше б ми, певним чином, заохочували великі уряди витрачати гроші».

Для першого разу, дослідники оцінили стан справ у 50 країнах світу. З країн, що розвиваються, найвище - 12-те місце - зайняла Коста-Ріка, завдяки високим показникам у галузі екології та освіти. Україну дослідники не аналізували. З найближчих сусідів, Польща на 13 місці, Грузія на 27, Росія опинилась на 31-му. Найгірший рівень життя з вивчених країн мають Нігерія та Ефіопія. Автори нової методики, кажуть, що поставили за мету показати можновладцям, що не обов’язково мати високий валовий продукт, аби забезпечити високий рівень життя свого населення.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG