Спеціальні потреби

Марко Рубіо, номінант Трампа на посаду держсекретаря, підтримує підхід "мир за допомогою сили"


Архівне фото: Кандидат у президенти США від Республіканської партії Марко Рубіо відходить від кандидата-суперника Дональда Трампа під час дебатів кандидатів у президенти США від Республіканської партії в Детройті, штат Мічиган, 3 березня 2016 року. (Фото: REUTERS/Jim Young)
Архівне фото: Кандидат у президенти США від Республіканської партії Марко Рубіо відходить від кандидата-суперника Дональда Трампа під час дебатів кандидатів у президенти США від Республіканської партії в Детройті, штат Мічиган, 3 березня 2016 року. (Фото: REUTERS/Jim Young)

Новообраний президент США Дональд Трамп 13 листопада висунув Марко Рубіо, сенатора-республіканця від штату Флорида, на посаду державного секретаря.

“Він буде потужним захисником нашої країни, справжнім другом наших союзників і безстрашним воїном, який ніколи не відступиться перед нашими супротивниками”, — зазначив Трамп у заяві.

53-річний Рубіо є високопоставленим членом Комітетів Сенату із закордонних справ і розвідки. Він відомий своєю жорсткою позицією щодо Китаю і вважає протистояння Китаю пріоритетом для США у зовнішньополітичних відносинах.

У 2016 році Рубіо змагався з Трампом за республіканську номінацію на пост президента, позиціонуючи себе на той час як єдиного кандидата, який може зупинити Трампа.

Але відтоді він став прихильником новообраного президента, а його погляди тепер більше збігаються із зовнішньополітичним підходом Трампа “Америка насамперед”.

Реагуючи на своє висунення на посаду держсекретаря, сенатор написав, що буде “працювати щодня над втіленням його (Трампа) зовнішньополітичного порядку денного”.

“Під керівництвом президента Трампа ми забезпечимо мир за допомогою сили, і завжди ставитимемо інтереси американців і Америки понад усе”, - додав Рубіо.

Марко Рубіо та Україна

Рубіо неодноразово висловлювався на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, а також називав українців “неймовірно хоробрими та сильними”. Водночас за його словами, війна Росії проти України зайшла в “глухий кут” і “повинна бути завершена”.

“У випадку України, хто хоче війни? Як бізнесмен, він (Трамп) не розповість вам про свою тактику ведення переговорів, щоб завершити її. Я не розумію, чому б ми не хотіли, щоб така війна закінчилася. Не потрібно бути фанатом Володимира Путіна, щоб хотіти, щоб війна завершилася”, - сказав Рубіо у відеоінтерв’ю виданню Today, оприлюдненому 6 листопада.

“Я вважаю, що українці неймовірно хоробро та потужно протистоять Росії”, - додав Рубіо.

“Але, зрештою, те, що ми тут фінансуємо, — це війна в глухому куті, яку потрібно завершити, тому що ця країна буде відкинута на 100 років назад. Це не означає, що ми святкуємо те, що зробив Володимир Путін, або радіємо цьому, але тут має бути певний здоровий глузд”, - підсумував сенатор.

В останніх інтерв’ю Рубіо також наголошував, що Києву потрібно шукати врегулювання з Росією шляхом переговорів, а не зосереджуватися на поверненні всієї території, яку Москва захопила за останнє десятиліття війни в Україні.

У квітні 2024 року Рубіо був одним із 15 сенаторів-республіканців, які проголосували проти багатомільярдного законопроєкту про допомогу партнерам США, куди входила також й допомога Україні.

Втім його заперечення стосувалися не самої допомоги, а того факту, що законопроєкт був представлений на голосування в Сенаті в одному пакеті, а також відсутності фінансування на заходи щодо посилення захисту американського кордону із Мексикою.

“Але якщо я хочу допомогти Ізраїлю, якщо я хочу допомогти Тайваню, якщо я хочу допомогти Україні, якщо я хочу заборонити TikTok, я маю проголосувати за те, щоб нічого не робити для того, щоб зупинити тисячі людей, про яких ми буквально нічого не знаємо, від перетину нашого кордону щодня і допуску в нашу країну?” - цитує промову Рубіо в Сенаті від квітня 2024 року його пресслужба.

Аналіз зовнішньої політики Дональда Трампа.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Вже після голосування він опублікував лист до видання The Wall Street Journal, в якому наголосив, що його опозиція до законопроєкту про підтримку партнерів була викликана саме питаннями нелегальної імміграції з Мексики до США.

Рубіо, разом із сенатором-демократом Тімом Кейном, був співавтором двопартійного законопроєкту, який повинен ускладнити можливі спроби будь-якого президента США припинити членство країни у НАТО.

Так законопроєкт вимагав згоди Сенату або спеціального рішення Конгресу для призупинення, припинення або відкликання членства США в НАТО. Він був ухвалений як поправка до законопроєкту про оборонний бюджет США на 2024 рік.

“Сенат повинен стежити за тим, чи виходить наша країна з НАТО. Ми повинні переконатися, що захищаємо наші національні інтереси та безпеку наших демократичних союзників”, – сказав Рубіо з цього приводу.

Рубіо, який перебуває у Сенаті вже третій термін, повинен відносно легко отримати затвердження своєї кандидатури на пост держсекретаря у Сенаті, вважають оглядачі, адже республіканці матимуть там більшість, починаючи з січня 2025 року.

Після номінації Рубіо, сенатор-демократ Марк Ворнер, голова Комітету з розвідки, опублікував заяву, в якій високо оцінив номінацію Рубіо.

“Я працював з Марко Рубіо понад десять років у Комітеті з розвідки, особливо тісно протягом останніх кількох років, коли він був заступником голови, і хоча ми не завжди згодні, він розумний, талановитий і стане сильним голосом на підтримку американських інтересів у всьому світі”, - зазначив Ворнер у заяві.

Рубіо, син іммігрантів з Куби, у разі свого затвердження, стане першим латиноамериканцем, який обійматиме посаду держсекретаря США.

У статті використано матеріали агентства Reuters.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Білий дім прикрасили до різдвяних свят. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG