Спеціальні потреби

Ландсбергіс: "Без значних постачань зброї і гарантій безпеки наратив солідарності з Україною наближається до цинізму"


Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс під час міністерської зустрічі НАТО у Брюсселі, 4 квітня 2024. Photo by KENZO TRIBOUILLARD / AFP
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс під час міністерської зустрічі НАТО у Брюсселі, 4 квітня 2024. Photo by KENZO TRIBOUILLARD / AFP

Західні країни мають бути вдячними за такого союзника як Україна, але замість того, щоб допомогти українцям перемогти, їх просять "битися з однією рукою, зв'язаною за спиною".

Про це заявив міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс у день проведення засідання Ради НАТО-Україна у Брюсселі на тлі міністерської зустрічі альянсу.

"Без значних постачань зброї та реальних гарантій безпеки славний наратив єдності та солідарності з Україною слабшає та швидко наближається до цинізму", - твітує він.

українці продовжують гинути за нас

В його дописах також ідеться про те, що поки політики в інших країнах дбають про свої рейтинги та вибори, "українці продовжують гинути за нас".

"Факт залишається фактом: будь-що, окрім повного відновлення суверенітету та безпеки України, спонукало б Путіна та світових тиранів іти далі, продовжувати перетинати кордони, продовжувати ґвалтувати та вбивати заради досягнення своїх цілей", - переконує глава дипломатії Литви.

Говорячи із журналістами під час зустрічі голів МЗС країн НАТО, він сказав, що "на жаль, можливо, найбільші битви та бої НАТО ще в майбутньому". "Якщо ці битви відбудуться, а ми не будемо готові, це буде найбільшою помилкою, яку ми коли-небудь зробимо", - сказав Ландсбергіс.

Ми не плануємо розміщувати війська НАТО в Україні

Нині під час підсумкової пресконференції за результатами зустрічей у Брюсселі, генсек Єнс Столтенберг підкреслив, що НАТО "не є і не буде стороною конфлікту в Україні".

"Ми не плануємо розміщувати війська НАТО в Україні, жодного запиту про це не було", - додав він.

Після зустрічі з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, який закликав надати Україні додаткові системи протиповітряної оборони, зокрема Patriot, Столтенберг сказав, що "союзники розуміють нагальність" і що країни НАТО домовилися шукати у своїх арсеналах більше систем протиповітряної оборони.

"Союзники тепер повернуться і переглянуть свої запаси, перевірять, чи є способи, якими вони можуть забезпечити більше систем, зокрема Patriot, але також, звичайно, переконаються, що системи, які вже є, мають боєприпаси, а також запасні частини (для них)", - сказав Столтенберг. Як вказує Reuters, в цьому контексті він не назвав жодної конкретної обіцянки чи цілі допомоги.

Patriot... це єдина система, яка може перехоплювати балістичні ракети

Нагадаємо, Кулеба заявив, що не хоче "псувати святкування" 75-річчя альянсу, але головним його посланням є нагадування союзникам про потреби українських сил ППО.

"Збереження українських життів, збереження української економіки, збереження українських міст залежить від наявності в Україні Patriot та інших систем ППО. І ми говоримо про Patriot, тому що це єдина система, яка може перехоплювати балістичні ракети", - пояснив головний український дипломат.

У статті використано матеріали AFP, Reuters

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG