Спеціальні потреби

Компанія Meta викрила дві мережі дезінформації з Китаю та Росії


Логотип компанії Meta на фоні російського прапора крізь розбите скло
Логотип компанії Meta на фоні російського прапора крізь розбите скло

Компанія Meta, яка є материнською компанією Facebook, заявила про вимкнення мереж вебсайтів в Китаї та Росії, які займалися операціями із впливу.

Зокрема, за даними компанії, мережа в Росії була націлена насамперед на Німеччину, Францію, Італію, Україну та Великобританію.

В операції брали участь понад 60 веб-сайтів, створених для імітації законних новинних сайтів, зокрема були створені копії таких газет як The Guardian у Великобританії та німецької Der Spiegel. Втім замість новин, які публікують на своїх сайтах оригінальні видання, ці фейкові сайти містили посилання на російську пропаганду та дезінформацію про Україну.

Meta визнає, що російська операція почалася в травні цього року. На своїх сайтах так звані новинні організації публікували статті, в яких критикували Україну та українських біженців, підтримували Росію та стверджували, що санкції Заходу проти Росії матимуть зворотний ефект.

Крім того, вони рекламували свої статті у багатьох інтернет-сервісах, включаючи Facebook, Instagram, Telegram, Twitter, на веб-сайтах петицій Change.org, Avaaz і LiveJournal.

Цю інформаційну операцію Meta називає наймасштабнішою операцією російського походження. Задля ефективного впровадження таких підроблений веб-сайтів, Росія також використала висвітлювання інформації різними мовами, що вимагало як технічних, так і лінгвістичних інвестицій. Посилення в соціальних мережах, з іншого боку, покладалося насамперед на масивну рекламу.

У Meta заявляють, що під час їхнього розслідування, російська сторона одночасно створювала нові веб-сайти. Це є підтвердженням того, що в основі таких діяльностей Росії лежать фінансування та інвестиції.

Девід Агранович, директор із запобігання загрозам Meta, прокоментував успішне викриття платформ дезінформації на своїй сторінці у мережі Twitter: «Ми знаємо, що загрозливі суб’єкти наполегливі та намагатимуться відновитися. Ми продовжуватимемо досліджувати такі мережі, ліквідовувати їх, ділитися інформацією з правоохоронними органами та колегами галузі та публікувати наші висновки».

Операція впливу з боку Китаю, за даними компанії, проходила на кількох платформах соціальних мереж і була першою, що спрямована на внутрішню політику США напередодні проміжних виборів 2022 року, а також на зовнішню політику Чехії відносно Китаю та України.

У Чехії ця діяльність була здебільшого антиурядовою, критикувалась державна підтримка України у війні з Росією, як війна впливає на чеську економіку, - мовиться у прес-релізі компанії. "Кожен кластер облікових записів публікував контент у невеликих обсягах у робочий час у Китаї, а не тоді, коли цільова аудиторія (цих сторінок - ред.) зазвичай не спала", - повідомляє Meta.

Щоб підтримати подальші дослідження подібних крос-інтернет-діяльностей, Meta включила до свого звіту список доменів, петицій і каналів Telegram, які, на їх думку, пов’язані з цією операцією.

У статті використані матеріали з веб-сайтів Meta та Associated Press.

Дивіться також: У США закликають Росію припинити війну на ядерних об'єктах

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Еліз Стефанік - кандидатка в посли США в ООН. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG