Спеціальні потреби

Президент Афганістану Гамід Карзай завершує відвідини США


На закінчення своїх чотириденних відвідин Сполучених Штатів президент Афганістану Гамід Карзай відвідав військову базу у штаті Кентуккі. Він зустрівся з військовослужбовцями, які готуються до відправлення до Афганістану.

Під час відвідин США президент Карзай повторно висловлював вдячність за американську підтримку в Афганістані. Відвідуючи поранених військовослужбовців у лікарні, а також на Арлінгтонському цвинтарі неподалік Вашингтона він підкреслював високу ціну, які вони платять у результаті збройного конфлікту.

П’ятниця – це завершення напруженого тижня перебування Карзая в США. Він мав зустрічі з кількома високопоставленими особами у Вашингтоні, включно з президентом Бараком Обамою і державним секретарем Гілларі Клінтон.

У четвер, відповідаючи на запитання журналістів, Карзай і держсекретар Клінтон заявили, що триденні переговори покращили взаємні відносини, напружені протягом останніх кількох місяців з приводу обміну ущипливими заувагами з обох сторін.

Пані Клінтон назвала візит Карзая надзвичайно успішним і повторила плани адміністрації президента Обами розпочати поступову передачу афганським силам відповідальності за втримання безпеки, починаючи з наступного липня. Темп цього процесу залежатиме від ситуації на місці. Вона додала, що відданість США Афганістану не зменшиться.

Афганський лідер заявив, що результатом американсько-афганського діалогу було кілька угод, включно з передачею в’язничних центрів, які тепер є під адміністрацією союзних військ, під афганський контроль.

Він також висловив надію, що афганські сили зможуть перебрати повну відповідальність за безпеку в усій країні до часу, коли закінчиться його термін на президентській посаді.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG