Спеціальні потреби

Стюардеса бореться з торгівлею людьми


Важко повірити, що у XXI столітті може існувати рабство. Однак проблема торгівлі людьми сьогодні залишається вкрай нагальною темою. Згідно з останніми даними, у рабстві проживає близько 27 мільйонів людей по всьому світі, і цей бізнес процвітає у 160 країнах. Тож громадськість взялася за боротьбу із цим явищем не лише на землі, але й навіть у повітрі.

Стюардеси однієї американської авіакомпанії почали вивчати те, як можна розпізнати у літаку жертву торговців людьми і що слід робити в таких випадках. Ті, хто уже пройшов курс навчання, кажуть, що в такий спосіб злочинців можна зловити на гарячому і врятувати життя тим, хто потрапив у таку пастку.

Подорож літаком має безліч переваг. Найголовніша, для нас – пасажирів, це можливість дістатися до місця призначення швидко і з комфортом. А от для стюардеси Сандри Фіоріні авіаподорожі не просто робота, це і можливість врятувати людське життя. Вона розповідає:

«Був у нас (випадок)… 18-річний хлопчина з новонародженим немовлятком, ще з пуповиною, дитині всього день. У 6-годинну подорож він вибрався без дружини. Дві пелюшки стирчали з кишені і пляшка з молоком».

Фіоріні вже 39 років працює на міжнародних авіалініях. Вона каже, що з таким досвідом роботи навчилася розрізняти випадки торгівлі людьми.

«Більшість із нас є батьками. То ж коли ви помічаєте щось не те, зокрема, коли до цього причетні діти, починаєте придивлятися до того, що відбувається».

У минулому Фіоріні повідомляла про свої підозри поліцію, однак правоохоронці не поспішали діяти. Ситуація виглядала досить безнадійною, аж поки Фіоріні не познайомилася з Деборою Сиґмунд, засновницею організації «Невинні у небезпеці». Фіоріні каже:

«Це рабство. Ми говоримо про сучасний вид рабства».

Організація «озброїла» Фіоріні спеціальною літературою, в якій визначалися характерні ознаки торгівлі людьми. Там також містилися телефони «гарячих ліній», куди можна було доповісти про свої підозри. Фіоріні продовжує:

«Перед тим дзвонити було нікуди. Місцева влада не відповідала. Але якщо телефонувати на цей номер «гарячої лінії», хтось завжди зреагує».

Про масштаби торгівлі людьми розповідає засновниця організації «Невинні в небезпеці» Дебора Сиґмунд:

«Це стається у всьому світі, у кожній країні, трапляється і тут у Сполучених Штатах… Це багатомільярдний бізнес».

Сьогодні Фіоріні передає свій досвід боротьби з торгівлею людьми іншим стюардесам:

«Я показую їм брошури, пояснюю, що роблю я, прошу внести у мобільний телефон номер «гарячої лінії», а також передати брошури іншим стюардесам».

Фіоріні разом з організацією «Невинні у небезпеці» мобілізують і американських законодавців, щоби заручитися їх підтримкою у боротьбі з цим явищем:

«Ми співпрацюємо з Конгресом, комітетом захисту прав людини, і я сподіваюся, що з цього вийде щось позитивне, я вірю у це».

Фіоріні, наприклад, вірить у те, що одного дня, такі освітні брошури і буклети опиняться на сидіннях літаків, і авіапасажири, оснащені знаннями, зможуть також протидіяти торгівлі людьми.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG