Спеціальні потреби

Примирення українського та польського народів - 2003-07-11


На Волині, з нагоди шістдесятиріччя трагічних подій на її землі, відбулася зустріч Президентів України та Польщі Леоніда Кучми та Александра Кваснєвського.

Селище Павлівку, що раніше мало назву Порицьк, обрано місцем зустрічі Глав двох сусідніх держав не випадково. Саме тут 11 і 12 липня 1943 року відбувалися криваві події, які разом із іншими братовбивчими акціями на території Волині і Галичини увійшли в історію під назвою „Волинська трагедія”.

Саме тут, у Павлівці німими свідками тих подій залишаються три кладовища – польське, українське та єврейське. І саме тут вознеслася сьогодні спільна молитва поляків та українців за упокій невинних жертв, бо ж як закликав Іоан Павло Другий у зверненні до українського і польського народів : „Настав час звільнитися від болісного минулого. Нехай завдяки очищенню історичної пам’яті усі будуть готові поставити вище те, що об’єднує, а не те, що розділяє, щоб разом будувати майбутнє...”.

Президенти обох країн Олександр Кваснєвський та Леонід Кучма взяли участь у літургії на польському кладовищі і в панахиді на православному цвинтарі. Довгий час родичі тих, хто загинув в часи лихоліття, і українців, і поляків, не мали змоги навіть приїхати на рідні могили як в Україні, так і в Польщі. Тому так схвально гості з-за Бугу зустріли слова Президента Польщі Олександра Кваснєвського: “…що місцевим жителям слід оберігати могили і тут, на Волині, і в Польщі...”

Постав на згорьованій землі і пам’ятник українсько-польського примирення „ Пам’ять. Скорбота. Єднання”, в підмурівок якого сьогодні була вкладена капсула із спільною заявою Леоніда Кучми і Олександра Кваснєвського, в якій глави держав рішуче і однозначно засуджують злочини, вчинені у минулому проти обох народів...

Текст спільної заяви лунав і польською, і українською мовами... Так, Леонід Кучма зазначив: “Схиляючи голови перед жертвами злодіянь та всіх трагічних подій, що мали місце в спільній історії, ми висловлюємо переконання, що взаємне прощення буде першим кроком до повного примирення молодих поколінь українців і поляків, які повністю увільняться від упереджень трагічного минулого. Ми глибоко цінуємо і поділяємо кожне слово, яким прощають, і слово, яким просять прощення, коли воно йде від душі.”

Завершилася зустріч Президентів України і Польщі на Волині бесідою віч-на віч в Митрополичих палатах Свято-Успенського Свято горського Зимненського жіночого монастиря.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG