Спеціальні потреби

Уряд Гройсмана може бути менш реформаторським, менш компетентним, ніж Яценюка - економіст Аслунд


Головним завданням уряду України на чолі із Володимиром Гройсманом мають бути реформи, проте попередня інформація про можливий склад Кабміну не вказує на те, що Гройсман зумів заручитись підтримкою українських реформаторів. Відтак під питанням може опинитись і продовження фінансової підтримки України з боку Заходу. Таку думку висловив відомий економіст Андерс Аслунд.

У понеділок "Українська Правда" оприлюднила інформацію про ймовірний склад уряд Гройсмана. Відповідно до даних видання, в уряді не працюватимуть популярні на заході міністри-реформатори Наталія Яресько та Айварас Абромавічюс, чи словацький політик Іван Міклош.

Схоже, що жоден сумлінний реформатор/технократ не готовий працювати в уряді Гройсмана

"Усі спекуляції про новий Кабмін обходяться без згадувань гарантованої присутності у складі уряду реформаторів, а це крок назад", - заявив Аслунд у Twitter, коментуючи згадану публікацію.

Відомий експерт з українського питання, який за власним зізнанням озвучував поради ледь не для кожного уряду України за час незалежності, Аслунд також поспішив пов'язати ймовірний склад уряду з продовженням зовнішньої фінансової підтримки України.

"Схоже, що жоден сумлінний реформатор/технократ не готовий працювати в уряді Гройсмана, а значить подальша фінансова підтримка з боку Заходу буде під сумнівом", - пише Андерс Аслунд.

"Головне занепокоєння щодо уряду Гройсмана полягає у тому, що цей уряд ймовірно буде менш руформаторським та менш компетентним. Він може виявити небажання, або ж виявитись нездатним виконати вимоги МВФ. Уряд Яценюка взяв на себе забов'язання до 1-го квітня підвищити ціни на газ для громадян на 70%, але міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин відмовився це робити, а він також є лояльним до Порошенка. Сам Гройсман очолював опір підтримуваній МВФ податковій реформі наприкінці 2015 та на початку 2016-го та затримував прийняття бюджету на 2016-й рік, тим самим викликавши антипатію до себе МВФ. Більш того, деякі кандидати на міністерські посади в уряді Гройсмана пов'язані з фінансовими злочинами. Не сприяє і те, що Гройсман не говорить жодною із західних мов", - також відзначив Аслунд у дописі на сайті аналітичного центру Atlantic Council.

Натомість екс-посол США в Україні Стівен Пайфер наголосив на тому, що завданням уряду на чолі із Гройсманом буде саме реалізація реформ.

"Прем'єр Яценюк оголосив про відставку. Україні тепер необхідно залишити позаду політичну кризу, отримати нового прем'єра та сконцентруватись на управлінні країною та реформах", - пише колишній посол США в Україні, експерт аналітичного центру Brooking Institution Стівен Пайфер.

Дивіться також: Ці країни страчують найбільше людей - дослідження Amnesty International

Ці країни страчують найбільше людей - дослідження Amnesty International. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG