Спеціальні потреби

За кризою у Греції пильно стежить грецька діаспора


Увага світу останніми тижнями була прикута до економічної кризи в Греції та її можливих впливів на європейську, а то і глобальну економіку. Втім за цими подіями стежили не лише політики та експерти, але і грецька діаспора. Тема жваво обговорювалася в одному місті компактного проживання греків - Балтиморі, що неподалік Вашингтона.

«Ґрік таун» або «Грецьке містечко» - так звуть район у Балтиморі, який за своїми зовнішніми атрибутами не дуже нагадує Америку 21 століття, а радше - Грецію 70-их років. Єдине, що не вписується у типово грецький образ - це мабуть американські прапори, які разом з грецькими майоріють тут повсюди. Але у карти тут грають і про політику дискутують так само гаряче, як і у Греції по той бік океану.

Зараз головною темою розмов місцевих греків - економічна криза та вуличні протести на їх колишній батьківщині. Нікос, американець грецького походження, складає всю вину на грецьку владу. Він каже, що вона десятиліттями без жодного контролю, чи нагляду розтринькувала гроші і тепер за це розплачується.

«Злодіїв треба карати і взагалі бюджетні процеси повинні бути прозорими. У Греції треба створити спеціальний суд, який мав би провести ретельне слідство і встановити на що витрачено кредити, які держава брала протягом останніх 30 років».

Інший американець грецького походження Джон - товариш Нікоса - додає, що брак особистої фінансової дисципліни та поширена серед греків неохота до роботи додали своє:

«Грек може не мати грошей, але він їх позичить для того, щоб поїхати у відпустку. Молодь весь день просиджує у кав`ярнях. Заробітчани з Албанії обробляють наші поля, ремонтують наші будинки, а всі греки - як багаті, так і бідні - роблять усе, щоб уникнути сплати податків».

А щодо насильницьких антиурядових протестів, які відбулися на початку місяця в Афінах, то це - на думку жителів «Грецького містечка» в Балтиморі - явище не притаманне грекам і має тимчасовий характер:

«Я маю братів і сестер у Греції, племінників і племінниць. Через кілька років я планую туди переїхати. Греки - миролюбний, гостинний народ. Вони не терористи. Не знаю, як ми могли допустили до того, що діється там сьогодні. Винні політики, влада».

То ж які - з погляду американських греків - перспективи виходу із ситуації, що склалася. Бейзіл Моссайдіс, виконавчий директор однієї з грецьких громадських організацій у США налаштований оптимістично:

«Я думаю, греки - дуже витривалий народ. І освічений народ. Вони прагматично і без зайвих ілюзій дивляться на те, що склалося. І вони знають, які завдання стоять перед ними».

Що буде далі в Греції, ніхто напевно не знає. Можна хіба-що сказати одне - у «Грецькому містечку» Балтимора і далі пильно стежитимуть за подіями на землі своїх дідів і прадідів.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG