Спеціальні потреби

Програма ‘Дівчата на бігу’ сприяє підвищенню самооцінки


Одна організація у Сполучених Штатах допомагає дівчаткам вести здоровий спосіб життя і підвищити самооцінку. «Дівчата на бігу» за допомогою того ж таки бігу заохочує дівчат віком від восьми до 13 років залишатися у хорошій фізичній формі. Організація також проводить післяшкільні заняття, під час яких дівчатка набувають позитивних якостей і звичок.

Дев’ятирічна Ела Кальра бере участь у програмі «Дівчата на бігу» у Вашингтонській міжнародній школі. Вона каже:

«Там дуже гарно. Ти вчишся поважати себе, дбати про інших. Ти вчишся бути ввічливим з іншими».

Ела є однією з 60 тисяч дівчат у 45 штатах, які беруть участь у десятитижневій програмі. Серед іншого, їм розповідають про те, як правильно харчуватися та бути більш упевненими в собі. Моллі Баркер, сама у минулому професійна легкоатлетка, заснувала цю організацію у штаті Північна Кароліна. За її словами, у школі дівчата обговорюють так званий стереотип, який існує у суспільстві щодо жінки: як саме жінка повинна виглядати, рухатися і тримати себе. Моллі ставиться до цього критично.

Засновниця програми Моллі Баркер каже:

«Вважається, що дівчина повинна виглядати певним чином, звертатися до інших у певній манері, і дуже часто в результаті цього страждає навчання».

Баркер каже, що дівчата, замість того, аби намагатися відтворити ці стереотипи, мають бути самими собою. Дівчатка також вчаться, як турбуватися про інших та уникати негативної поведінки, наприклад, не дражнити нікого.

Тренером програми у центрі відпочинку у Вашингтоні працює Отм Сакстон-Росс, яка пояснює:

«Дівчата у цьому віці, особливо, коли на них ще і впливає колектив, не розуміють, що придиратися до когось, називати людей принизливими прізвиськами, не приймати їх до ігор, є дуже негативною та образливою поведінкою. Ми хочемо їх навчити розуміти ці речі».

Кожна група бере участь у проектах з допомоги. Дівчатка з Вашингтонської міжнародної школи збирають пожертви для заснованої у Вашингтоні фундації «Дівчата хочуть бігати». Ці гроші ідуть на купівлю взуття для дівчаток в Ефіопії, які тренуються, щоб стати професійними легкоатлетками.

Розповідає член ради директорів Фундації «Дівчата хочуть бігати» Ешлі Гріффіт:

«Багато з цих дівчат раніше навіть не мали взуття. Одна з них розповіла, що вставала о 5:00 ранку, щоби побігати у взутті, яке вона позичала у свого брата».

Магалете Яред прибула до США з Ефіопії. Тепер її донька навчається у Вашингтонській міжнародній школі. Магалете говорить, що гроші для ефіопських бігунів допоможуть їм досягти їхніх мрій:

«В Ефіопії важко мати великі мрії і вірити, що вони коли-небудь таки здійсняться».

Організація «Дівчата на бігу» працює уже 14 років. Тренер програми Отм Сакстон-Росс каже, що вони допомагають дівчаткам розвинути у собі лідерські якості:

«Наша діяльність є привабливою для всіх дівчат, незалежно від того, як виглядає їхній будинок, в якому районі вони живуть чи як виглядають».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG