Спеціальні потреби

ФБР поновило розслідування щодо Клінтон, у Конгресі хочуть позбавити її доступу до держтаємниць


Клінтон має винуватити у цьому лише себе саму
Спікер Палати представників Пол Раян про поновлення розслідування

ФБР поновило розслідування з приводу використання Гілларі Клінтон приватного сервера для робочого листування під час перебування на посаді державного секретаря США. Розслідування поновлено після того, як раніше ФБР закрило розслідування з формулюванням про відсутність підстав для порушення проти Клінтон карної справи.

"У зв'язку із іншою справою, ФБР дізналось про існування імейлів, які схоже стосуються розлідування щодо Клінтон. Пишу вам, щоб повідомити, що учора мене було поінформовано з цього приводу, і я погодився, що ФБР має здійснити відповідні розслідувальні кроки, які дадуть слідству можливість розглянути зазначені імейли, щоб визначити, чи містять вони державну таємницю, та оцінити їх важливість для нашого розслідування", - йдеться у листі директора ФБР Джеймса Комі до представинків Конгресу США.

Очільник ФБР відзначив, що на даний момент не може оцінити, чи є нові матеріали слідства важливими та спрогнозувати, скільки триватиме слідство.

ЗМІ повідомляють, що у п'ятницю Гілларі Клінтон не стала відповідати на запитання про відновлення слідства, прибувши на передвиборчий мітинг до штату Айова.

Спікер Палати представників США республіканець Пол Раян у п'ятницю закликав позбавити Гілларі Клінтон доступу до державної таємниці. Відповідний доступ вона має, як кандидат на посаду президента США.

Маю надзвичайну повагу до того факту, що Мін'юст та ФБР тепер готові проявити мужність та виправити жахливу помилку, якої вони припустилися
Дональд Трамп

"Я поновлюю свій заклик до Директора Національної розвідки США (державний орган, що координує роботу спецслуж США - прим. ГА) із закликом призупинити ознайомлення пані Клінтон із таємною інформацією (classified briefings) доки ця справа не буде повністю вирішена", - йдеться у заяві Раяна.

"Клінтон має винуватити у цьому лише себе саму", - також заявив Раян.

Попередній висновок ФБР активно використовувася особисто Гілларі Клінтон та її виборчим штабом у відповідь на звинувачення з боку республіканців у порушеннях на посаді державного секретаря США.

Поновлення справи відбувається на тлі публікацій сайту WikiLeaks викраденного листування штабу демократів (розвідка США пов'язує його із Московою - прим. ГА). Зливи сайту, які, за інформацією ЗМІ, вказали на ознаки координації розслідування ФБР щодо Клінтон із представинками Клінтон, а також узгодження змісту офіційних заяв з приводу розслідування між стороною Клінтон та Державним департаментом США.

маю надзвичайну повагу до того факту, що Мін'юст та ФБР тепер готові проявити мужність та виправити жахливу помилку, якої вони припустилися" - йдеться в офіційній заяві Дональда Трампа щодо відновлення розслідування у справі використання Клінтон приватного імейл-сервера.

"Корупція Гілларі Клінтон має небачені масштаби. Ми не можемо дозволити їй працювати за цими кримінальними схемами і у Білому домі", - йдеться у заяві Трампа.

Корупція Гілларі Клінтон має небачені масштаби. Ми не можемо дозволити їй працювати за цими кримінальними схемами і у Білодму домі
Дональд Трамп

Інші зливи WikiLeaks також буцімто містили інформацію про отримання значної суми грошей дружиною одного із слідчих ФБР у справі імейлів Клінтон.Раніше саме ФБР також оприлюднило матеріали розслідування щодо Клінтон, які вказали на те, що у переговорах між одним із агентів ФБР у справі Клінтон та чинним високопосадовцем Держдепу, згадувалась можливість "обміну послугами" між державним службами. Йшлося про дозвіл Держдепу на розміщення додаткових агентів ФБР закордоном в обмін на зняття класифікації "таємно" з одного із листів Клінтон, які фігурували у розслідуванні ФБР.

Президент США Барак Обама та представники Держдепу зі свого боку тоді заявили, що подібні переговори не є чимось надзвичайним для уряду США і не є порушенням.

Дивіться також: Яка різниця у позиціях Дональда Трампа та Гілларі Клінтон щодо України?

Яка різниця у позиціях Дональда Трампа та Гілларі Клінтон щодо України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

Інше за темою

XS
SM
MD
LG