Спеціальні потреби

Інтернет-війна за Білий дім: тролі Трампа проти тролів Клінтон


Цього тижня офіційний акаут Гілларі Клінтон у Twitter опублікував фото огорнутого фольгою кашкета із гаслом кампанії республіканця Дональда Трампа "Повернимо Америці велич". Таким чином у таборі демократки висміюють недовіру прихильників Трампа до авторитетних ЗМІ, даних соціологічних опитувань та загалом - конспірологічні настрої, характерні для частини виборчої бази мільярдера.

"На честь невтомної цікавості Трампа до будь-якої теорії про закулісні змови, ми представляємо свій погляд на його знамениту кепку", - твітує Клінтон.

Як відомо, особам, які з недовірою ставляться до мейнстрімних ЗМІ уряду та ін. приписують віру у те, що головний убір із фольги має захистити мозок від радіохвиль, за допомогою яких невідомі сили буцімто контролюють поведінку суспільства.

Сатира та гумор така ж невід'ємна частина виборчої кампанії у США, як і гострі нападки без огляду на етику. Успіх Дональда Трампа на рівні республіканських праймеріз оглядачі пояснюють тим, що він "без гальм" висміював провідних республіканських політиків. Клінтон теж нерідко жартує, хоча за інформацією сайту Wikileaks, (розвідка США офіційно пов'язує його із Кремлем - прим. ГА) написанням жартів для неї займається ціла група радників.

Минулого тижня республіканець зійшовся із Клінтон в очній "битві" жартів про одне одного у ході благодійної вечері.

НАПРУГА ВИБОРІВ НАЙПОМІТНІША В ІНТЕРНЕТІ

Офіційний акаунт Клінтон активно використовує проти Трампа його власні скандальні заяви, або репліки республіканця, які можна тлумачити двояко.

"Трамп вірить у параноїдальні теорії" - це лейтмотив іншого відео з офіційного Twitter Клінтон, яке взяло за основу порівняння республіканця із Алексом Джоунзом - телевізійним ведучим, який активно експлуатує конспірологічні теорії.


Нестриманість та брутальність нападок на супротивника - частина Інтернет-культури тролінгу.

ІНТЕРНЕТ ЦАРСТВО "ГАЛАКТИЧНОГО ІМПЕРАТОРА ТРАМПА"

На цій ниві особливо відзначається окрема група прихильників Трампа т.з "альтернативні праві", яких у США характеризують, як незгодних із статусом кво американської політики молодих людей, які сповідають нігілістичні погляди, атакують усталені норми політичної коректності, активно апелюють до теорій змов та ін. Цій групі часто закидають сексизм, расизм. У відповідь неформальні лідери цієї групи (популярний публічний промовець консервативний гей Міло Їаннопулос - прим. ГА) позиціонують себе, як захисників свободи слова та викривачів лицемірності політичного істеблішменту."Ми не можемо дозволити країні ще чотири роки із президентом жінкою", - твердить мем із фото Барака Обами, який Їаннопулос поширив у Facebook.

"Ось так виглядає людина, яка почула питання, якого не було у переданому ЗМІ темнику", - твердить інший мем, який спекулює на виразі обличчя Клінтон на одному із фото.

"Гілларі демонструє прихильникам, як видаляти імейли", - іронізує інший мем.

Представити Гілларі, як особину іншопланетної раси, яка "закулісно контролює людство" - класична для трампівських тролів тема. Ось мем, який експлуатує культовий фільм They Live про прибульців, які контролюють людство за допомогою гіпнозу та телебачення.

Більше ніж атакувати Клінтон фанати Трампа люблять вихваляти кандидата-республіканця, який - за свою різкість та зневагу до політикоректності зажив слави "культового героя" у онлайн-тролів.

Протрампівські тролі величають республіканця "татком" (Daddy), або навіть "Божественим імператором Трампом" (алюзія на персонажа серії романів "Дюна" Френка Герберта - прим. ГА).

Символ Америки, "лисий орел" (орлан білоголовий - прим. ГА) у купці із гаслом кампанії Трампа "Повернемо Америці велич" - лише верхівка айсберга.

"Відчуй різницю" - гасло іншого мема. На фотоколажі поруч - Трамп із орланом та Клінтон поруч із "великою птахою", персонажем освітнього шоу для дітей "Вулиця Сезам".

Любов республіканця твітувати серед ночі - теж предмет іронії.

Виборчу кампанію Трампа його прихильники жартома зображають, як потяг без гальм.

На його шляху - "брудні ЗМІ" та "корумповані політики".

МЕМИ ЗА КЛІНТОН

Прихильники Клінтон натомість висміюють внутрішні суперечності кампанії Трампа та активно поширюють меми, які стверджують - перемога Клінтон це доконаний факт.

"Пацани залишаться пацанами, а ця жінка - буде президентом" - твердить мем із сторінки "Pro Hillary Memes".

"Коли мене питають, чи справді я хочу ще 8 років президентства Барака Обами та його стилю керівництва, я відповідаю - "Ні!" Я хочу ще 8!", - йдеться в іншому мемі, який пророкує Гілларі не один, а два терміни при владі.

Навіть у найгіршій фізичні формі, Гілларі Клінтон краща за огидного клоуна Трампа - твердить інший мем.

Не шанують прихильників Трампа та публічних осіб, які виступають на його підтримку.

"Дон Кінґ був потрібен Трампу лише для спільного фото", - кепкує із зачісок відомого промоутера боксу Дона Кінґа та кандидата-республіканця інший мем.

Інтернет-тролі це не ми, а прихильники іншого кандидата, дає зрозуміти інший мем від шанувальників Клінтон.

Тролінг в Інтернет - чутлива тема, адже цькування політичних опонентів у мережі накладається на громадську кампанію боротьби із нападками в Інтернет на окремих осіб через їх зовнішність, погляди, або сексуальну ідентичність. На цьому тлі нестриманість онлайн-активістів, яка є віддзеркаленням характеру виборчої кампанії у США, кидає виклик культурі політичної коректності.

Дивіться також: Все, що потрібно знати про соціальні опитування під час виборів у США

Все, що потрібно знати про соціальні опитування під час виборів у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

XS
SM
MD
LG