Спеціальні потреби

Осушити "Вашингтонське болото": Трамп озвучив план подолання корупції у США


"У промові Трампа є елементи СПРАВДІ хороших месіджів" (переклад уточнено - прим. ГА). Таку неочікувану (?) похвалу заслужив сьогоднішній виступ кандидата у президенти, присвячений необхідності етичної реформи в уряді США.

Автор компліменту - Кріс Чілліцца, журналіст The Washington Post (це видання офіційно підтримало кандидатуру Гілларі Клінтон - прим. ГА), якого сам Трамп свого часу характеризував як "одного з найтупіших та найменш поважних політичних аналітиків" через буцімто упередженість щодо мільярдера.

Привід для компліменту - пропозиція Трампа (озвучена через особисті заяви та публікації на офіційному сайті - прим. ГА) очистити Вашингтон від впливу лобістів та грошей впливових груп, та радикально освіжити склад Конгресу.

Картер, Буш, Клінтон, Обама. Жоден із них не вірить, що Трамп здатен бути президентом
Заява з офіційного Twitter Гілларі Клінтон

"Час осушити вашингтонське болото", - цитує Трампа офіційний сайт.

Складові процесу передбачаються наступні:

1. Внесення змін до Конституції з метою обмеження кількості термінів перебування законодавців у Конгресі.

За словами Трампа дана реформа, подробиць якої він не навів, має "покінчити із циклом корупції" у Вашингтоні.

2. Відновлення заборони на роботу колишніх урядовців в лобістських структурах протягом 5-ти років після звільнення з держслужби.

Цю заборону Трамп хоче провести через Конгрес, щоб її не можна було зняти рішенням президента.

3. Заборона колишнім законодавцям та їх помічникам займатись лобізмом уряду США протягом 5 років після завершення роботи у Конгресі. За задумом Трампа, за відповідне рішення проголосує сам Конгрес .

4. Розширення визначення лобізму та знищення прогалин у законодавстві, які, на думку Трампа, використовувались колишніми урядовцями для здійснення лобізму уряду США.

Якщо ми дозволимо картелю Клінтонів керувати країною, 2017-й рік увійде в історію, як рік коли Америка втратила незалежність
Трамп

5. Пожиттєва заборона найвищим високопосадовцям здійснювати у США лобізм в інтересах закордонних урядів.

6. Реформування законодавства про фінансування виборів у США, з метою заборони лобістам, які працюють на закордонні уряди, займатись залучення коштів для виборчих кампаній у ході виборів в Америці.

"Таким чином ми не покінчимо з владною корупцією та економічною стагнацією", - цитує Трампа його сайт.

Оголошення плану Трампа накладається на публікації сайтом Wikileaks (розвідка США вказує на його зв'язок із Кремлем - прим. ГА) викраденого електронного листування керівника виборчої кампанії Клінтон Джона Подести (перед тим, як обійняти цю посаду він рік пропрацював радником Обами, а прогалина між змінами місця роботи не склала і 2-х місяців - прим. ГА), які серед іншого вказали на тісні комунікації та, як вважають критики Клінтон, координацію дій між кампанією Клінтон та чинним урядом США з низки чутливих питань. Останні включають офіційне розслідування мін'юсту США з приводу використання Клінтон приватного імейлу на офіційній посаді, а також координацію з Держдепом заяв з приводу скандалу навколо імейлів .

Не дамо Трампу стати президентом, принижуючи інших
Гасло нового рекламного відео Клінтон

У понеділок ФБР також оприлюднило документи, які вказують (на думку критиків Клінтон - прим. ГА) на спроби чинних високопосадовців Держдепу добитись від ФБР зміни класифікації частини листування Клінтон з "секретного" та таке, що не підпадає під обмеження.

Дональд Трамп не приховує, що його пропозиції щодо етичної реформи Вашингтона націлені проти Клінтон.

"Якщо ми дозволимо картелю Клінтонів керувати країною, 2017-й рік увійде в історію, як рік коли Америка втратила незалежність... Тому я і пропоную пакет етичних реформ, які покликані зробити наш уряд чесним знову. Коли Біл Клінтон прийшов до влади, він підписав указ, яки встановив - якщо особа працює на уряд, вона не має права займатись лобізмом ще 5 років після звільнення. Але пізніше він зробив те, що Клінтони роблять завжди - він підмахлював, залишаючи посаду. Клінтон скасував указ, щоб самі Клінтони та їх поплічники такі, як Джон Подеста могли загрібати готівку", - цитує Трампа його офіційний сайт.

На фоні бойових заяв Трампа, офіційний Twitter Клінтон, лаконічно перелічив екс-президентів США, які публічно заявляли, що мільярдер в принципі не може бути президентом.

"Картер, Буш, Клінтон, Обама. Жоден із них не вірить, що Трамп здатен бути президентом", - твітують сьогодні у Клінтон.

"Не дамо Трампу стати президентом, принижуючи інших", - також йдеться у новому рекламному відео кампанії Клінтон, яке порівнює заяви Трампа із відомими репліками негативних персонажів класики американського кінематографа.

Дивіться також: Микола Княжицький: "В умовах війни, коли Росія є країною-агресором, ми повинні обмежувати пропагандистські впливи з РФ"

Зовнішня політика США - основні відмінності в підходах кандидатів у президенти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

XS
SM
MD
LG