Спеціальні потреби

"Тітушки" по-американськи: Чи зможе відео на YouTube та інформація ФБР змінити динаміку виборів у США?


За три тижні до виборів Клінтон попереду з колосальним відривом
NPR

Напередодні останніх президентських дебатів між Гілларі Клінтон та Дональдом Трампом, кандидатка у президенти від Демократичної партії отримала порцію скандалів, які можуть принести інтригу у вибори на яких, за даними опитувань, перемога Клінтон майже гарантована.

Джерелом можливо найсеройзнішого виклику для Клінтон стали не WikiLeaks (розвідка США офіційно пов'язала сайт із Кремлем - прим. ГА), які безупинно публікують фрагменти викраденного листування очільника штабу Клінтон Джона Подести, а офіційний звіт ФБР та відео розслідування раніше засудженого (додано - прим. ГА) американського консервативного політичного активіста (попередня редакція статті відзначала його як "журналіста" - прим. ГА) Джеймса О'кіфа.

Державний департамент США в обмін на зміну класифікації певного листа з числа імейлів екс-держсекретаря Гілларі Клінтон з "секретного" на "несекретний" міг пропонувати ФБР сприяння у розміщенні агентів Бюро у тих країнах, де їх розміщення було заборонено. Про це йдеться у матеріалах розслідування з приводу використання Гілларі Клінтон приватного імейлу на посаді державного секретаря США, які у понеділок оприлюднило ФБР - повідомляє FoxNews.

Останні скандали накладаються на ситуацію тотальної, за інформацією провідних американських ЗМІ, переваги Клінтон над Дональдом Трампом в опитуваннях громадської думки

Документи, оприлюднені правоохоронцями, вказують, що заступник державного секретаря США з питань управління Патрік Кеннеді пропонував агенту ФБР змінити офіційну класифікацію одного із імейлів Клінтон в обмін на дозвіл ФБР розмістити більшу кількість агентів закордоном.

Інформацію ФБР підхопили ЗМІ та табір Трампа. Мільярдер негайно опублікував офіційну заяву про змову чинної влади та Клінтон.

"Схема обміну послугами, пропонована Держдепом, доводить наскільки корумпована наша система. Спроба захистити брехливу Гілларі, а не наших військових, чи інформацію державної ваги є цілком ганебною. Американці заслуговують на краще. 8-го листопада ми покінчимо із цією злочинною системою раз і назавжди", - також заявив Трамп на своєму Facebook.

"Гроші в обмін на політичні послуги (це закидають "Фонду родини Клінтон", пожерти до якого буцімто обертались сприянням з боку Гілларі Клінтон в бутність держсекретарем - прим. ГА). Приховування інформації, а тепер ще і корупція? Наскільки ж вона брехлива. Я висушу це болото", - додав Трамп у Twitter.

"Якщо ми дозволимо брехливій Клінтон керувати урядом, історія запам'ятає 2017-й, як рік коли США втратили свою незалежність", - також заявив мільярдер.

Полагоджувати скандал негайно взялись його фігуранти: і ФБР (офіційне джерело інформації, яка спричинила скандал - прим. ГА) та Держдеп списали ситуацію на непорозуміння.

Гілларі Клінтон буде наступним президентом США, хіба що щось радикально зміниться між сьогоднішнім днем та днем виборів
NPR

"Припущення мовляв йшлося про якісь взаємозарахунки та обмін послугами, якщо чесно, просто ображають", - наводить слова заступника речника Держдепу Марка Тонера CBSNews.

"І Держдеп і ФБР - підтвердили сьогодні - звинувачення про Quid Pro Quo (обмін послугами - прим. ГА) є повністю неточними. Дискусії між державними агенціями є 100% звичайною практикою", - твітував у понеділок речник Держдепу Джон Кірбі.

До роз'яснення ситуації підключився і президент США.

"...Таке відбувається між агенціями часто", - заявив Барак Обама, відповідаючи на запитання журналістів у вівторок.

Це не єдиний виклик(?) перед демократами, який постав напередодні останнього, третього раунду президентських дебатів.

Табір Гілларі Клінтон міг використовувати провокаторів для організації заворушень на мітингах прихильників Трампа, створюючи скандальну картинку, яку підхоплювати провідні ЗМІ. На це вказує сюжет-розслідування проекту Project Veritas (у попередній редакції статті його було названо журналістом - прим.ГА) консервативного політичного активіста, режисера та провокатора Джеймса О'кіфа, який за добу після публікації набрав майже 2 500 000 переглядів на YouTube.

У сюжеті підкріпленому зйомками заснятих на приховану камеру діалогів із фігурантами схеми, вказується, що кампанія Клінтон та Національний комітет Демократичної партії використовували організацію-консультанта Democracy Partners, яка базується у рідному для президента США місті Чикаго, для влаштування провокацій проти кампанії Дональда Трампа.Представники Democracy Partners у сюжеті приписали собі кілька розтиражованих провідними американськими ЗМІ історій про насильство на мітингах прихильників Трампа (інциденти буцімто планувались наперед, а спеціально підготовлені особи провокували учасників мітингів - прим. ГА ).

ДОПОВНЕНО: Деякі ЗМІ характеризують О'кіфа, як консервативного активіста, режисера та провокатора. Раніше був фігурантом гучних скандалів заснованих на зброблених таємно записах, які він публікував після значного вибіркового редагування. У 2010-му році отримав 3 роки умовно, йому було призначено судом 100 годин громадських робіт та штраф у розмірі 1 500 доларів за спробу проникнення обманом до федеральної будівлі після того, як О'кіфа та ще 3-х чоловіків було затримано при спробі незаконно здійснити записи в офісі сенетора-демократа. Група проникла до офісу сенторки Марі Ландрю (Marie Landrieu - прим. ГА) під виглядом телефонних майстрів. ДОПОВНЕНО

Фігуранти відеозаписів, співзасновник Democracy Partners Роберт Крімер та його радник Скотт Фоваль, заявили під час зйомок прихованою камерою, що штаб Клінтон та особисто кандидатка у президенти перебувають у курсі їх роботи, яка координується із табором Клінтон у ході регулярних телефонних розмов.

Для приховування зв'язків між табором Клінтон та виконавцями провокацій використовувалась мережа посередників, - йдеться у розслідуванні.

"Кампанія Клінтон платить Національному комітету Демократичної партії (DNC), DNC платить Democracy Partners, Democracy Partners платить Foval Group, а Foval Group виконує замовлення", - наводить слова Фоваля сюжет.

"Я називаю це "провокацією конфлікту" (conflict engagement мовою оригіналу - прим. ГА). Провокація конфлікту на мітингах Трампа? Ми розпочинаємо анархію. І він має зрозуміти, що ми починаємо анархію", - говорить Фоваль на відео.

Після оприлюднення розслідування Скотта Фоваля було звільнено із організації Americans United for Change (у відео він назвав її частиною схеми із організації провокацій на мітингах Трампа - прим. ГА).

"Americans United for Change завжди працювала за найвищими етичними стандартами. Скотт Фоваль більше не працює із Americans United for Change", - йдеться у заяві президента організації.Автори розслідування у понеділок закликали канал CNN приділити увагу розслідуванню.

Останні скандали накладаються на ситуацію тотальної, за інформацією провідних американських ЗМІ, переваги Клінтон над Дональдом Трампом в опитуваннях громадської думки.

Клінтон випереджає Трампа у достатній кількості штатів, щоб отримати 270 голосів в електоральному коледжі США (вибори у США не є «прямими» - прим. ГА), які гарантують перемогу на виборах, стверджує опитування The Washington Post (видання офіційно підтримало кандидатуру Клінтон на виборах президента США - прим. ГА).

"За три тижні до виборів Клінтон попереду з колосальним відривом", - прогнозує долю виборів поважне американське National Public Radio, - "В середньому опитування громадянської думки віддають Клінтон 7-відсоткову перевагу".

"Гілларі Клінтон буде наступним президентом США, хіба що щось радикально зміниться між сьогоднішнім днем та днем виборів", - пишуть NPR у вівторок.

Президентські дебати у середу покажуть, чи стали матеріали ФБР та розслідування О'кіфа такою "радикальною зміною".

Дивіться також: Наскільки реальний шанс того, що вибори будуть підтасовані проти Трампа

Наскільки реальний шанс того, що вибори будуть підтасовані проти Трампа. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

XS
SM
MD
LG