Спеціальні потреби

Трампо-люція: Ось чому Трамп вірить у перемогу попри розрив із Республіканською партією


Деякі прихильники Трампа вже говорять про "революцію" у разі програшу

"Ми одні проти цілого світу", - каже одне з рекламних оголошень, які закликають жертвувати кошти на підтримку президентської кампанії Дональда Трампа. Останні події у його виборчому таборі вказують - мільядер справді вважає, що проти нього налаштувався весь світ, включно із партією, яка висунула його кандидатом у президенти та провідними американськими ЗМІ- і готовий вести війну на всі фронти. Не менш рішуче налаштовані і його найзатятіші та досить численні прихильники.

Відповідно до опитувань громадської думки, які публікують мейнстрімні ЗМІ, відставання Трампа від Гілларі коливається на рівні не меншому за 10%

"Із нелояльними республіканцями складніше ніж із брехливою Гілларі. Вони насідають з усіх боків. Вони не знають, як перемагати - я дам їм урок!", - відписав Трамп на своєму Twitter у вівторок. Того дня це була лише одна із заяв, які позначили нову реальність - кандидат від Республіканської партії вважає , що балотується фактично без підтримки партії, гадає, що її лідери його зрадили, а на шляху до перемоги покладається лише на самого себе та своїх численних (масова підтримка Трампа не є очевидною для тих, хто спостерігає за виборами США за повідомленнями лише провідних (ЗМІ - прим. ГА) прихильників.

Якщо Гілларі потрапить до Білого дому, я особисто готова до революції, бо не можна, щоб вона була у Білому домі
Жінка на зустрічі із Пенсом, віце-президентом у Трампа

Такі настрої Трампа накладаються на переконаність найактивнішої частини його прихильників у тому, що їх кандидата "зливають" і свої, і чужі, а вибори у США можуть бути фальсифіковані на користь Клінтон.

Деякі прихильники Трампа вже говорять про "революцію" у разі програшу Трампа і не приховують незадоволення лідерами Республіканської партії, які не поділяють їх філософію "пан, або пропав". Популярне американське шоу "Доброго ранку, Америко!" поширило діалог кандидата у віце-президенти США від республіканців Майка Пенса із жінкою-виборцем у Айові.

Чи підтримує сам Трамп настрої частини своїх прихильників, готових, як здається, активно виявити свою незгоду із результатами виборів у разі програшу мільярдера?

"Чимало із нас бояться підтасовки виборів. Ми тут говоримо, що на вибори будемо одягати червоне (щоб унаочнити, наскільки нас багато - прим.ГА). Наші життя залежать від цих виборів. Майбутнє наших дітей залежить від цих виборів. Я скажу, для мене особисто, якщо Гілларі потрапить до Білого дому, я особисто готова до революції, бо не можна, щоб вона була у Білому домі", - заявила жінка під оплески присутніх.

У самого Пенса ці слова викликали нервову реакцію.

"Не кажіть такого", - відповів Пенс під сміх присутніх.

"Але я вам про це кажу. Я, як Трамп, кажу прямо від імені присутніх", - відрізала жінка.

У відповідь принишклий Пенс заявив, що у день виборів буде революція.

Чи підтримує сам Трамп настрої частини своїх прихильників, готових, як здається, активно виявити свою незгоду із результатами виборів у разі програшу мільярдера? Офіційно - НІ.

Наприкінці перших президентських дебатів із Гілларі Клінтон Трамп прямо заявив, що визнає перемогу Клінтон на виборах. Змиритись із гіпотетичним програшем тоді ж пообіцяла і Клінтон.

Вони втратили зв'язок з реальністю. Вони банально перебрали
Республіканський стратег про рядових прихильників Трампа

Ті миролюбні настрої Трампа можуть бути у минулому. Публічні заяви претендента на президентське крісло вказують - він може вважати, що став жертвою організованої кампанії з очорнення у ЗМІ, які зумисне ігнорують викриття щодо Клінтон зроблені сайтом Wikileaks, але нестримно критикують його за хамські вислови 11-річної давнини.

Через Трампа, демократи вже мріють про перемогу на виборах до Білого дому, Палати представників та Сенату
NYT Opinion про настрої демократів

Останні зливи Wikileaks (американська розвідка перед другим туром дебатів офіційно пов'язала цей сайт із Кремлем - прим. ГА) змальовують дуже неапетитну картину як залаштунків кампанії Клінтон, так і роботи "її" Держдепу у бутність Гілларі держсекретарем США.

Зливи - які, як наголошують експерти-прихильники Клінтон, є не лише незаконно отриманими, але і можливо відредагованими за участі Кремля, і покликані за будь-яку ціну підіграти Трампу - серед іншого вказують на:

- активну залаштункову співпрацю кампанії Клінтон із провідними ЗМІ (демократи у деяких випадках заздалегідь отримували запитання майбутніх інтерв'ю);

- контакти між Мін’юстом США та представниками Клінтон з приводу розслідування самого ж Мін’юсту щодо використання екс-державним секретарем США приватного імейлу на офіційній посаді;

- відмінності між офіційними гаслами кампанії демократки та її приватними поглядами з цілого ряду чутливих питань (від одностатевих одружень до питань раси та імміграції та багато ін);

- нібито особливе ставлення Держдепу до друзів родини Клінтонів (через "Фонд родини Клінтонів"- прим. ГА) у питанні розподілу контрактів на відновленна Гаїті після нищівного землетрусу на острові та ін.

"Безчесні ЗМІ дуже мало розповідають про неймовірну інформацію, оприлюднену сайтом Wikileaks. Як же це ницо! Ця система працює проти мене!", - твітує Трамп у середу.

"Сподіваюсь, що люди аналізують безчесну поведінку Гілларі Клінтон, яку викрито WikiLeaks. Вона не має права балотуватись у президенти", - твітував Трамп напередодні.

Я підтримую Трампа. Ви для нас закінчились, Маккейн
Популярний коментар на сторінці Маккейна

Відповідно до опитувань громадської думки, які публікують мейнстрімні ЗМІ, відставання Трампа від Гілларі коливається на рівні не меншому за 10%.

При цьому, найбільше кандидату зашкодило оприлюднення напередодні останніх дебатів із Клінтон відео 11-річної давнини, з якого випливає, що принаймні у минулому зірковий мільядер можливо не бачив різниці між сексуальним домаганням та залицяннями до жінок, які йому подобаються.

На цьому фоні і вирішили відмежуватись від Трампа представники республіканського істеблішменту включно із лідером партії у Палаті представників Полом Раяном (у понеділок заявив, що більше не захищатиме Трампа - прим. ГА), впливовим Джоном Маккейном (заявив, що не буде голосувати за Трампа - прим. ГА) та інш.

Республіканська еліта, у цьому випадку, здається побігла перед потягом, яким можна вважати головною масу республіканських виборців, які, відповідно до опитувань, у переважній більшості не відступились від Трампа.

Вибачте, пане Раян, як "лідер" нашої партії ви забов'язані підтримувати усіх її кандидатів та брати відповідальність за наслідки цього. Я втратила усю повагу до вас

"Джоне Маккейн, ви пане - продались. Я не чую ваших закликів до Гілларі засудити сексуальну наругу над жінками з боку її чоловіка та його подружні зради. Не бачу, щоб ви закликали Гілларі вибачитись за її власні образливі слова на адресу жертв сексуальних нападок її чоловіка. Ви та Пол Раян - демократи", - йдеться у найпопулярнішому коментарі (+2600 лайків) під заявою Маккейна про відмежування від Трампа на його ж Facebook.

"Я підтримую Трампа. Ви для нас закінчились, Маккейн", - говорить другий найбільш популярний (+1200 лайків) коментар під тією ж заявою.

Найпопулярніші коментарі під останньою заявою Пола Раяна на його ж власній сторінці у Facebook теж вказують - частина виборців розчаровані лідерами Республіканської партії.

Трамп, або проправ! Або готуйтесь отримати від Гілларі та її ісламістських підручних

"Вибачте, пане Раян, як "лідер" нашої партії ви забов'язані підтримувати усіх її кандидатів та брати відповідальність за наслідки цього. Я втратила усю повагу до вас", - говориться у найпопулярнішому (+4000 лайків - прим. ГА) коментарі на сторінці впливового республіканця.

Подібні коментарі на сторінках впливових республіканців у соцмережах дають можливість зрозуміти, як частина виборців ставиться до "зливу" Трампа його власною партією.

Якщо тобі не байдужа республіка, ти би проголосував за Трампа. Передати країну Клінтон - значить приректи її на смерть
Прихильник Трампа критикує консерватора, який виступив проти мільярдера

Не менше перепадає і тим, консервативним коментаторам (консервативні ТВ та радіо шоу користуються значною популярністю серед американців і мають колосальні рейтинги - прим. ГА), які наважались заявити, що Трамп втратив будь-які шанси на перемогу на виборах.

"Трамп, або проправ! Або готуйтесь отримати від Гілларі та її ісламістських підручних", - пишуть на сторінці консерватора Бена Шапіро, який назвав Трампа "мертвою вагою", яка тягне республіканців на дно.

"Якщо тобі не байдужа республіка, ти би проголосував за Трампа. Передати країну Клінтон - значить приректи її на смерть. Коли країна згине, винуватцями будуть т.з. "консерватори", які відмовили Трамп у підтримці", - йдеться в іншому популярному коментарі під заявою Шапіро, що Трамп програє.

Популярність Трампа є не лише віртуальною. Претендент на президентство регулярно збирає колосальні аудиторії, які, за твердженнями його табору, перевершують кількість людей, які приходять побачити наживо Гілларі Клінтон.

"Пробка з машин, які намагаються дістатись на мітинг Трампа розтягнулась на 3 кілометри", - переказує повідомлення місцевої поліції з міста, де сьогодні відбувається захід кампанії Трампа, журналістка Bloomberg Дженніфер Джейкобс.

Втім погляди та пристрасть цих людей, здається дуже далекі від настроїв верхівки респбуліканців.

"Вони втратили зв'язок з реальністю. Вони банально перебрали (They're literally face down in the Kool-Aid - мова оригіналу)", - цитує NPR зневажливі слова республіканського партійного стратега Мака Стіпановича, який кількома днями раніше заявив, що голосуватиме за Клінтон та закликав партію забути про Трампа та його прибічників.

Суперником Трампа на виборах зображається не Гілларі Клінтон, а .... мільярдер Джордж Сорос, який, до речі, є улюбленною мішенню Кремля

Відмежування еліти Республіканської партії від Трампа посилює роль у ній радикального крила (його представляє, наприклад, нинішній голова кампанії Трампа Стівен Беннон, який також очолює дуже популярний сайт Breitbart - прим. ГА), яке вже змальовує Трампа, як кандидата, який бореться проти глобалістської еліти, яка захопила контроль над США і включає як Клінтонів, так і найвпливовіших республіканців.

Представники радикального крила цього тижня вже поширюють соціальними мережами плакати, на яких суперником Трампа на виборах зображається не Гілларі Клінтон, а .... мільярдер Джордж Сорос, який, до речі, є улюбленною мішенню Кремля.

Міжусобиці всередині республіканського табору (чи радше конфлікти трампістів та республіканського істеблішменту - прим. ГА) накладаються на тріумфальні заяви з боку демократів. Ті не приховують переконаності, що вибори у Клінтон фактично у кишені, а після голосування Трамп, та його по-бойовому налаштовані прихильники, залишаться просто неприємним спогадом.

"Через Трампа, демократи вже мріють про перемогу на виборах до Білого дому, Палати представників та Сенату", - пише The New York Times Opinion.

Настрої демократів найкраще відображає відео, випущене табором Клінтон. Там відому рок-пісню пісню 80-х It's the Final Countdown ("останній відрахунок" - прим. ГА) гурту Europe переробили на It's the Final Meltdown ("останній провал" - прим. ГА)

Сам Трамп з такою характеристикою не згоден.

На час написання матеріалу він заявив присутнім на велелюдному мітингу у місті Окала, що американські правоохоронці не хочуть переслідувати Клінтон, хоча мають докази її вини та заявив, що релігійні люди мають голосувати за нього.

"Клінтон турбує лише влада, гроші та вона сама", - йдеться у новому рекламному ролику, який Трамп поширив сьогодні на своїй сторінці.

Дивіться також: Все більше однопартійців відхрещуються від Трампа за чотири тижні до виборів

Все більше однопартійців відхрещуються від Трампа за чотири тижні до виборів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Інше за темою

XS
SM
MD
LG