Спеціальні потреби

Ось чому республіканці дякують Богу за WikiLeaks, який США офіційно назвали "кремлівським"


41% відсоток виборців у США вважають, що перемогу на виборах можуть вкрасти у Дональда Трампа
Опитування Politico

Публікації сайту WikiLeaks, який розвідка США офіційно пов'язує із Кремлем, використовуються у якості "доказової" бази для заяв кандидата у президенти США Дональда Трампа про корупцію у найвищих ешелонах влади США та змову кампанії Клінтон із провідними ЗМІ та американською владою.

"Скажу чітко: Дякую Богові за те, що WikiLeaks роблять те, чим не займаються мейнстрімні ЗМІ", - твітнув у понеділок конгресмен-республіканець Джефф Данкан, який належить до консервативного "Руху чаювання" і є прихильником Дональда Трампа.

Саме останнім зливам WikiLeaks, які базуються на викраденному листуванні чинного керівника виборчого штабу Клінтон Джона Подести, а не сексуальним скандалам довкола Дональда Трампа, мали би приділяти увагу провідні американські ЗМІ, вважають у Трампа.

"Як же мало безчесні ЗМІ підхоплюють неймовірну інформацію, яку надали WikiLeaks. Яке безчестя! Система працює проти мене!", - твітував минулого тижня сам Трамп.

Висновки Трампа щодо замовчування ЗМІ інформації з WikiLeaks підтримують у ... WikiLieaks. На сайті підрахували (використовуючи доступні кожному інструменти Google Trends - прим.ГА), що запити за ключовим словом WikiLeaks у Google значно випереджають кількість запитів інформації, пов'язаної із останніми скандалами навколо Дональда Трампа.

При цьому, власне використання Google Trends автором цієї статті вказало, що взагалі запити за словом Trump дуже і дуже значно випереджають пошукові запити за словом WikiLeaks.

Дивно, що WikiLeaks постійно наштовхуються на величезні буденні масиви вкрадених у Клінтон імейлів, але не можуть знайти податкові звітності Трампа
Кейті Мек, астрофізик

І хоча табір Клінтон (слідом за владою США), оглядачі та журналісти справедливо вказують на те, що публікована WikiLeaks інформація отримана незаконно, зливи сайту однозначно стали фактором виборів у США.

А зауваження ж про злочинний спосіб отримання інформації, яку публікує WikiLeaks, наражаються на контраргумент, що у самої Клінтон не гребували будь-якими методами для того, щоб приховати факт використання нею приватного імейл-сервера на посаді держсекретаря та ін.

Може, якби Клінтон не знищила свої приватні імейли ...

Ось так міг би виглядати типовий діалог між двома сторонами дискусії про WikiLeaks у США (репліки взято із окремих, непов'язаних нічим крім загального контексту твітів - прим. ГА) :

"Дивно, що WikiLeaks постійно наштовхуються на величезні буденні масиви вкрадених у Клінтон імейлів, але не можуть знайти податкові звітності Трампа", - твітує астрофізик Кейті Мек.

"Я не хвалю Ассанжа. Добре, що вони оприлюднили інформацію, але незаконну діяльність я не схвалюю. Може, якби Клінтон не знищила свої приватні імейли", - пише вже згадуваний республіканець Джефф Данкан у серії твітів про WikiLeaks.

"Якби ще ФБР не знищувало докази, а слідству було передано всі імейли (тут йдеться про імейли Клінтон на посаді держсекретаря - прим. ГА) - ми би знали, що відбувається і без Wiki", - наводить аргумент Данкан.

Атмосфера недовіри до обох кандидатів у президенти є феноменом нинішніх виборів.

Ми всі ламали голови, як Гілларі вдалось уникнути переслідування за її оборудку із використанням приватного імейлу на офіційній посаді. WikiLeaks можливо знайши відповідь - завдяки Обамі!
Дональд Трамп

Відповідно до опитування NBC, у серпні Клінтон вважали "чесною та такою, що заслуговує на довіру" лише 11% виборців. Трампа - 16%.

В такій атмосфері і спостерігається вибуховий інтерес публіки та ЗМІ з одного боку - до сексуальних скандалів довколо Трампа, його зв'язків із Кремлем та реального стану його бізнесу; а з іншого - до роботи "Фонду родини Клінтонів", змісту видаленого листування Клінтон, її закулісної співпраці із ЗМІ та ін.

Нові зливи WikiLeaks вже дали Трампу підстави говорити про ознаки змови чинного президента США із Гілларі Клінтон.

"Ми всі ламали голови, як Гілларі вдалось уникнути переслідування за її оборудку із використанням приватного імейлу на офіційній посаді. Wikileaks можливо знайши відповідь - завдяки Обамі!", - написав Трамп у неділю на Facebook, приклавши до репліки посилання на статтю видання National Review, автор якої знайшов в останніх за часом підстави говорити, що Барак Обама став гарантом недоторканості Клінтон від кримінального переслідування з боку Мін'юсту США.

Стаття National Review вказує, що оприлюднені WikiLeaks фрагменти листування очільника виборчого штабу Клінтон Джона Подести (за 2-а місяці перед тим, як обійняти посаду у таборі Клінтон у квітні 2015-го, він залишив посаду у Білому домі, де рік працював радником Обами - прим. ГА ) з радницею Клінтон Шеріл Міллс від березня 2015-го року містять згадки Подести про те, що листування між Обамою та Клінтон може підпадати під дію норми про "виконавчий привілей", який дозволяє президенту США обмежувати доступ до певної інформації в інтересах громадськості.

Пропоную таку теорію. Тому що президент Обама використовував псевдонім, щоб обговорювати чутливі теми через незахищену систему електронного листування Клінтон... у Мін'юсті США знали, що нікого у цій справі ніколи не будуть реально переслідувати
Ендрю Маккарті побачив змову Обами та Клінтон

Для автора статті Ендрю Маккарті коротка згадка про Обаму, у контексті політичних подій того часу, у листуванні між ключовими особами в оточенні Клінтон та самого Обами є свідченням того, що чинний президенти США Обама замішаний у скандал із використанням Клінтон приватного імейла (він сам міг листуватися з нею через незахищений канал використовуючи псевдонім, вважає Маккарті), а відтак міг бути зацікавлений у тому, щоб допомогти їй уникнути публічного розгляду її справи, який міг би викрити і роль президента США у ньому.

"Пропоную таку теорію. Тому що президент Обама використовував псевдонім, щоб обговорювати чутливі теми через незахищену систему електронного листування Клінтон, а потім стверджував, що не знав про саме існування такої системи, та ухвалив рішення приховати своє листування із Клінтон від громадськості - у Мін'юсті США знали, що нікого у цій справі ніколи не будуть реально переслідувати. Тому Мін'юст та ФБР і пішли на численні угоди із фігурантами справи (декілька із них отримали імунітет від переслідування - прим. ГА), яких не було би у принципі, якби мало місце реальне слідство - бо знали, що зрештою не буде карної справи, ні проти Міллс, ні проти Клінтон, ні взагалі проти будь-кого", - резюмує Маккарті свої висновки, засновані на зливах WikiLeaks.

Ставлення демократів до WikiLeaks - діаметрально протилежне.

"ЗМІ мають перестати ставитись до WikiLeaks так ніби їх інформація настільки ж достовірна, як отримана від уряду США відповідно до закону про свободу доступу до інформації. Ассанж змовився з урядом Росії, щоб сприяти Трампу" , - писав днями Браян Феллон, речник кампанії Клінтон.

"Ви не ЗМІ. Ви пропагандистська організація уряду Росії і втручаєтесь у вибори у США в інтересах її годованця Трампа", - також заявив Феллон, звертаючись до WikiLeaks.

Недовіра до результатів виборів, з різних причин, вже буденність для США.

41% (!) відсоток виборців у США вважають, що перемогу на виборах можуть вкрасти у Дональда Трампа. На це вказують результати опитування проведеного виданням Politico, повідомляє The Hill.

Звісно ж, широкомасштабне викривлення волевиявлення має місце і у день виборів і перед ним. Чому лідери республіканців відкидають те, що відбувається? Такі наївні
Дональд Трамп

"Серед прихильників Трампа все більше занепокоєних "викривленням волевиявлення". 73% республіканців вважають, що у нього можуть вкрасти вибори. Цієї ж думки дотримуються 17% демократів", - цитує дослідження The Hill.

Подібні настрої значної частини американських виборців, примусили табір Клінтон виступити із офіційною заявою.

"Система не працює проти Трампа. Це напевне будуть найпростіші та найпрозоріші вибори в нашій історії", - заявив менеджер виборчої кампанії Клінтон Роббі Мук. Останній також назвав Трампа "лузером".

Система не працює проти Трампа. Це напевне будуть найпростіші та найпрозоріші вибори в нашій історії
Роббі Мук, табір Клінтон

Сам Трамп між тим продовжує наголошувати - "система працює проти нього". При цьому кандидат у президенти, який минулого тижня майже офіційно порвав із Республіканською партією, назвав тих республіканців, які не вірять у фальсифікацію виборів на користь Клінтон - "наївними".

"Звісно ж широкомасштабне викривлення волевиявлення має місце і у день виборів і перед ним. Чому лідери республіканців відкидають те, що відбувається? Такі наївні", - заявив республіканець на своїй сторінці у Facebok у понеділок.

До числа таких наївних належить, між іншим, і кандидат у віце-президенти від республіканців, Майкл Пенс. Він напередодні заявив, що не вірить, що результати волевиявлення американців може бути перекручено.

Його думка відрізняється від позиції прихильників Трампа, які знаходять час залишити коментарі на Facebook cторінці мільярдера.

"Зараз вже байдуже, чи подобається вам Трамп, чи ні. Він - наша остання і найкраща надія на відновлення верховенства права", - йдеться у найпопулярнішому (понад 11 500 "лайків") коментарі під учорашньою заявою Трампа про змову (?) Обами та Клінтон.

Дивіться також: Чи депортуватимуть нелегальних іммігрантів зі США після президентських виборів?

Чи депортуватимуть нелегальних іммігрантів зі США після президентських виборів? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

XS
SM
MD
LG