Спеціальні потреби

У США триває масована DDoS атака: підозрюється Росія


Мене цікавить, чи ця DDoS атака не являє собою відплату з боку Росії за те, що її агентів у Wikileaks було ізольовано?

У США спостерігаються масштабні проблеми із доступом до Інтернет. Повідомляється, що цілий ряд найпопулярніших сайтів, включно із веб-сторінками Twitter.com, Amazon.com, PayPal.com, сайтами впливових ЗМІ та провайдерів зв'язку та ін. повільно завантажуються. Розслідуванням обставин ситуації займається Міністерство нацбезпеки США.

"Мене цікавить, чи ця DDoS атака не являє собою відплату з боку Росії за те, що її агентів у Wikileaks було ізольовано?", - твітує редактор видання The Atlantic Девід Фрум.

А якщо наступного разу хакери спробують за допомогою DDoS атаки втрутитись у вибори у США

Раніше сайт Wikileaks (розвідка США офіційно пов'язує його із Кремлем - прим. ГА) заявив, що його засновника Джуліана Асанджа, який тривалий час переховується у посольстві Еквадора у Лондоні, було відрізано від Інтернет під тиском США, після публікацій сайтом незаконно отриманого листування менеджера виборчої кампанії Гілларі Клінтон, Джона Подести.

"А якщо наступного разу хакери спробують за допомогою DDoS атаки втрутитись у вибори у США?", - також твітує Фрум.

Все що потрібно, щоб світ запанікував це DDoS атака у вірно обраний час?

Причиною ситуації називають DDoS атаку на сервери DNS компанії Dyn.com, яка надає послуги з обслуговування доменних імен низці провідних Інтернет брендів. Проблеми найбільше торкнулись східного узбережжя США.

І це саме у той момент, коли президенту США дуже потрібно, щоб американці повірили, що в усьому винна Росія

"DDoS атака включає скеровування потужного Інтернет трафіку на ціль з метою її перевантаження та зриву роботи. DNS (система доменних імен - прим. ГА) є у певному сенсі адресною книгою Інтернету, допомагаючии Інтернет браузерам під'єднатись до сайтів відштовхуючись від їх назв", - пояснює видання Time.com

Ситуація грає на руку чинному президенту США та виборчії кампанії Клінтон, вважають інші коментатори.

"Цікаво, що провідними трендами Twitter у США став DDoS і це саме у той момент, коли президенту США дуже потрібно, щоб американці повірили, що в усьому винна Росія", - твітує прихильник Трампа, популярний твіттерянин @WDFx2EU7

"Все що потрібно, щоб світ запанікував це DDoS атака у вірно обраний час?", - твітує офіційний акаунт телевізійного шоу Mr. Robot.

Аргументи на користь "російського сліду" у зриві роботи Інтернет на східному узбережжі США навів кореспондент видання Business Insider Пол Сзолдра.

"Сьогоднішні кібератаки цікаві наступним: можливо вони лише випадково збігались у часі із хакерським зламом листування Демократичної партії та зливами Wikileaks (ці дії підтримувались Кремлем), але я б не здивувався, якщо за сьогоднішніми подіями стоїть Росія. Буквально днями США звинуватили Росію у згаданих мною хакерських зламах та втручанні у вибори в Америці", - пише журналіст.

Невидима оку кібервійна спецслужб Росії та США, могла таким чином виплеснутись на поверхню

Невидима оку кібервійна спецслужб Росії та США, могла таким чином виплеснутись на поверхню, спекулює коментатор.

"Говорилось і про плани розвідки США відповісти на дії Росії. Напевне це і відбувається. Тож DDoS такого масштабу може бути зовнішнім проявом цієї боротьби, месіджем "ми відбиваємося” з боку Росії (якщо це вони). А росіяни люблять DDoS атаки. Першим реальним актом кібервійни в історії стала атака Росії на Естонію у 2007-му році, а пізніше те саме Росія робила в Україні/Криму", - твітує сьогодні Сзолдра.

Дивіться також: Ось як жінки з агресивною формою раку грудей допомагають у пошуках раннього виявлення цієї хвороби

XS
SM
MD
LG