Спеціальні потреби

Наплив іммігрантів та фінансова криза ставлять під сумнів існування Європи з відкритими кордонами


Наплив іммігрантів та фінансова криза ставлять під сумнів існування Європи з відкритими кордонами
Наплив іммігрантів та фінансова криза ставлять під сумнів існування Європи з відкритими кордонами

Європейці уже звикли до зручностей з використанням спільної валюти та пересування між країнами без зупинок на кордонах. Але остання фінансова криза та наплив іммігрантів у Європу змушує деякі країни задуматись над ефективністю Шенгенської зони та спільної валюти.

Минулого тижня країни Євросоюзу відмовили Болгарії та Румунії стати частиною Шенгенської зони. Головна причина відмови – поширення корупції та організованої злочинності у цих країнах. Це, як кажуть експерти, лише перша ластівка втоми європейців від кризи та напливу емігрантів. Сьогодні до Шенгенської зони входить 25 країн, 17 з яких не лише ділять безмитні кордони, але й спільну валюту. Та останні події у світі спонукали деякі країни Європи посилити заходи безпеки на своїх кордонах. Так Франція наприклад взяла під посилений контроль свій кордон з Італією, яку у результаті заворушень заполонили біженці з Північної Африки. Німеччина та Іспанія також висловлюють застереження, щодо розширення Шенгенської зони.

Європейські політики виступають за більш жорсткі обмеження щодо входження до Шенгену. За це агітує наприклад Бруно Ґолніч з правоцентристської партії Національний фронт Франції:

«У Франції ми уже маємо мільйони емігрантів і багато соціальних проблем. Я вважаю, що країна сьогодні перенасичена, у приміських зонах та у великих містах. Нам потрібна зміна підходів. Не тільки щодо людей, які намагаються прибути до Франції, але й щодо співпраці з країнами, з яких вони приїхали, щоб принайнмі частина емігрантів повернулась додому», –каже політик.

З цим погоджуються багато експертів. Вони наголошують, що в сучасних політичних та економічних умовах політика розширення як Шенгенської зони так і ЄС повинна бути переглянута. У цьому зокрема переконаний Гюго Бреді з Центру європейських реформ у Брюсселі. На його думку у Європі настав час посилення системи контролю над кордонами, а Шенгенську зону треба взагалі розформувати. Але перспектива такого кроку може негативно позначитись на і так слабкій економіці Європейського Союзу. Тому, на думку оглядачів, ситуація кардинально не зміниться, лише країни Європи будуть уважніше ставитись до тих, кого вони приймають у свою спільноту.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Польща підтримує Україну в ударах вглиб Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:32 0:00
XS
SM
MD
LG