Спеціальні потреби

Республіканці готуються до четвертих дебатів


Провідні кандидати в президенти від Республіканської партії у вівторок проведуть четверті дебати в Мілуокі, штат Вісконсін, на тлі зрушень у рейтингах і частіших нападок один на одного. У цих дебатах візьмуть участь лише вісім найпопулярніших кандидатів, які набрали, за результатами останніх опитувань, не менше 2,5% голосів.

Губернатор Нью-Джерсі Кріс Крісті і колишній губернатор Арканзасу Майк Гакабі, що не набрали необхідної кількості голосів, виступлять в менш престижних дебатах, які проходять не в прайм-тайм, а сенатор Ліндсі Ґрем з Південної Кароліни і колишній губернатор Нью-Йорка Джордж Патакі не пройшли відбір ні в одні із дебатів.

Карсон під прицілом критики

Майбутні дебати спонсоруються Fox Business Network і будуть присвячені в першу чергу питанням економіки. Однак висока ймовірність, що в центрі уваги опиняться двоє кандидатів, на даний момент лідируючі в опитуваннях, – Дональд Трамп і Бен Карсон. Карсону в останні дні доводиться відбиватися від численних питань про його минуле. Серед іншого, стверджується, що йому ніколи запропонували повної стипендії у військовій академії Вест-Пойнт у штаті Нью-Йорк.

У ході дебатів Карсона можуть очікувати нові запитання про його минуле, проте він, як здається, готовий дати відсіч. У п’ятницю на прес-конференції у Флориді Карсон заявив, що хоче звернути увагу на несправедливе ставлення з боку ЗМІ: «Те, що ви накидаєтеся на мене, насправді йде мені на користь, тому що на зустрічах з виборцями тисячі людей кажуть мені: "Не дозволяйте ЗМІ себе дістати"».

Трамп знову в центрі уваги

Дональд Трамп знову опинився в центрі уваги, виступивши в ролі ведучого популярного шоу Saturday Night Live на NBC, хоча на вулицях в цей момент протестували його противники. Незважаючи на те, що випуск за участю Трампа став одним з найбільш рейтингових за останні кілька років, багато хто визнав його нудним.

Згідно з останніми опитуванням, Трамп і Карсон тісняться на вершині довгого списку кандидатів-республіканців, а за ними навздогін слідують сенатор від Флориди Марко Рубіо і сенатор від Техасу Тед Крус. Рубіо визнали переможцем дебатів, що пройшли минулого місяця, хоча більшість кандидатів скаржилися, що запитання від модераторів CNBC були упередженими і необ’єктивними.

Перезавантаження Буша

Дебати також стануть випробуванням для Джеба Буша, який в останніх опитуваннях різко здав позиції і як і раніше зосереджений на спробах перезапустити свою передвиборчу кампанію, на цей раз під гаслом «Джеб зможе це виправити» (Jeb Can Fix It). «Я не проміняю оптимістичний прогноз на роль злобного агітатора і не буду нікого принижувати, щоб відчути себе краще», – заявив він на офіційному перезапуску у Флориді.

Нова книга, присвячена поглядам його батька, екс-президента Джорджа Буша-старшого, лише відвернула увагу від кампанії і нагадала про непопулярне президентство Джорджа Буша-молодшого, вважає аналітик Американського інституту підприємництва Норм Орнстейн. «Буш зараз стоїть перед дилемою, опинившись бранцем свого прізвища і не в силах дистанціюватися від політики батька і брата в достатній мірі, щоб знову зайняти лідируючу позицію», – пояснює експерт.

Рубіо і Крус на підйомі

Падіння рейтингів Буша звільнило місце для інших кандидатів з республіканського істеблішменту, вважає політтехнолог Форд О’Коннелл: «Думаю, вони вважали Джеба Буша людиною, у якої найбільше шансів. Але тепер питання про його долю відкрите, і це дає реальну можливість сенаторові з Флориди Марко Рубіо і губернатору Огайо Джону Касичу».

Успіх Трампа і Карсона демонструє привабливість політиків-новачків, однак є сумніви в тому, як довго вони протримаються після того, як 1 лютого в Айові почнуться праймеріз і голосування кокусів. «Повинен з’явитися виразник всього цього гніву і незадоволення, яке відчуває половина, а то й 60% республіканців, – вважає незалежний аналітик Сарлом Кук, видавець Cook Political Report. – Чи буде це Карсон або Трамп? Можливо. Але я схильний вважати, що ці конячки не дійдуть до фінішу, і цим виразником стане хтось інший».

Боротьба за підтримку істеблішменту

Між кандидатами, особливо між Джебом Бушем, Крісом Крісті і Джоном Касичем, йде запекла боротьба за підтримку республіканського істеблішменту. «З’явиться життєздатний кандидат від істеблішменту, здатний виграти номінацію виключно за рахунок довгострокової та недавньої історії Республіканської партії, – вважає фахівець з історії президентів з Американського університету Аллан Ліхтман. – Усіх цих оригіналів зазвичай люблять, але не номінують».

Однак, коли боротьба між аутсайдерами і істеблішментом нарешті вирішиться, праймеріз закінчаться і буде визначений номінант, партії необхідно буде знову об’єднати зусилля, вважає Джон Фортьє з Центру двопартійної політики у Вашингтоні: «Зараз спостерігається розкол. Є кокус аутсайдерів, і щоб перемогти, республіканцям потрібно буде об’єднатися з ним».

Дивіться також: Хірург чи мільярдер: Хто отримає республіканську номінацію на вибори у США

Хірург чи мільярдер: Хто отримає республіканську номінацію на вибори у США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Розсилка

Відео - найголовніше

Як українці в Лос-Анджелесі збирають гроші для ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:24 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG