Спеціальні потреби

Після виборів – новий виток війни? (Огляд преси)


Головна перевага нинішніх виборів в тому, що їх підсумки стали ще однією сходинкою на шляху до зцілення від непотрібних ілюзій, наголошує «Дзеркало тижня». Тепер відпадає привід говорити про необхідність очищення, виникає необхідність очищення. Також відпадає потреба просто базікати про реформи, доведеться тяжко їх впроваджувати. Не буде можливості спекулювати на війні, воювати примусить життя. Інакше політична смерть. Виборне желе легко перетворюється на поствиборний чавун, коли ілюзії випаровуються. Про те, коли це станеться і можливі наслідки, йдеться в статті «Піднятися на сходинку».

Парламент, який українці обрали, приречений, стверджує тижневик «Кореспондент». Експерти видання пророкують йому максимум рік-два. Бомба уповільненої дії була закладена під новий парламент ще в середині серпня, коли депутати відмовилися голосувати за законопроект про зміни виборчого законодавства, залишивши в дії змішану систему виборів. А це дає можливості для фальсифікацій, особливо в мажоритарних округах. Щодо новообраної Ради, то найперше її завдання – створення стабільної більшості, а потім коаліційного уряду. Також новобрані депутати повинні будуть втілити реформу місцевого самоуправління, передати більше повноважень в регіони і, можливо, скоротити кількість народних депутатів, депутатів місцевих рад, тобто провести повноцінну конституційну реформу. А в разі ухвалення нової Конституції, для її повноцінного втілення потрібно буде провести нові вибори, які повинні відбутися вже за пропорційною системою. На цьому наголошується в публікації «Раді не раді».

Активна фаза бойових дій може відновитись після виборів, констатує «Український тиждень». Видання стверджує, що нинішня лінія фронту не влаштовує жодну зі сторін. Українській було б дуже бажано відбити Донецьку агломерацію (як із суто ідеологічного, так і з економічно-політичного погляду), а також Новоазовськ. Тоді як для проросійських бойовиків ситуація взагалі критична, адже підконтрольна їм територія є безперспективною в господарському сенсі, до того ж вони не контролюють абсолютної більшості найважливіших промислових потужностей Донбасу. Тому годувати населення взимку їм просто нічим, що загрожує бунтами «за ковбасу», які цей регіон прекрасно вміє влаштовувати за будь-якої влади. До того ж поки йде війна, проросійські бандформування відчувають себе крутими «комбатантами, а щойно встановиться мир, вони миттю перетворяться на тих, ким є насправді, – бандитів із купою зброї, які не вміють нічого, окрім стріляти з неї. Єдиний, хто зацікавлений у закінченні бойових дій, – це Європа, котра дуже бажає все повернути в русло спокійного «договорняку». Отже, підсумовує тижневик, війна вигідна всім основним учасникам конфлікту, а відтак неодмінно матиме продовження. Питання тільки в тому, коли. На цьому наголошується в статті «Невідворотна війна».

Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG