Спеціальні потреби

Експерти: нечесні президентські вибори у США малоймовірні


Символи Демократичної і Республіканської партій

Кандидат у президенти від Республіканської партії Дональд Трамп висловив побоювання, що президентські вибори, які відбудуться через три місяці, будуть фальсифіковані на його некористь.

За те, щоб цього не сталося в багатолюдному повіті Монтґомері, який межує з Вашингтоном, відповідає Марґарет Джирґенсен. Вона очолює виборчу комісію повіту. «Особа, яка каже, що система фальсифікована, мабуть не провела досить часу з виборчим адміністратором», – каже вона.

Гарячий виборчий сезон, недовіра до виборчої системи дуже висока в обох таборах, і на лівому, і на правому боці. Прихильники сенатора зі штату Вермонт Берні Сандерса, який змагався з Гілларі Клінтон за номінацію від Демократичної партії, кажуть, що національні лідери змовлялися проти нього, щоб обрати кандидатом колишнього державного секретаря Гіллари Кілнтон.

Однак пані Джирґенсен, яка вже двадцять років працює у цій галузі, каже, що ніколи не бачила украдений голоос. Експерти кажуть, що доведені випадки виборчого шахрайства дуже нечисленні, якщо взяти до уваги кількість виборців у США.

Однак дебати щодо безгрішності виборів, як, за всіма ознаками, все інше в цьому політичному сезоні, голосні й саркастичні.

В основному вони діляться на дві групи: республіканці більше занепокоєні з приводу безпеки, демократи більшою мірою переживають за доступ», каже Джон Фронтір, директор Проекту «Демократія» в базованому у Вашингтоні Центрі двопартійної політики. Воно проявляється у боротьбі за списки виборців і посвідчення особи.

Воборчі комісії повіту мають списки зареєстрованих виборців. Вони постійно міняються, люди переїжджають на інше місце, вмирають, міняють прізвища з приводу одруження чи розлучення тощо. Утримання списків у належному порядку – це безперервна праця.

Республіканці також робили наголос на тому, щоб кожен виборець мав посвідчення особи, коли йде голосувати. Проте цього року в кількох штатах ця вимога була скасована. Особи старші віком і расові меншини, які часто голосують за демократичних кандидатів, інколи не мають відповідного посвідчення особи.

Загроза фальсифікації виборів значно перебільшена, каже професор політичних наук Університету Нью-Мексико Лонна Еткісон. На кожному виборчому пункті є підготовлені виборчі працівники, обидві партії можуть надіслати на кожну дільницю своїх спостерігачів. Малоймовірним також є втручання у працю виборчих машин. Дедалі частіше використовуться машини, які зберігають і електронний, і паперовий запис результатів голосування.

Дивіться також: Ось чому російські хакери справді можуть вплинути на вибори у США

Ось чому російські хакери справді можуть вплинути на вибори у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Відео - найголовніше

Перша партія танків Abrams прибула до України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:32 0:00
XS
SM
MD
LG