Спеціальні потреби

Актуально

Експорт нафти зі США змінює світову нафтову гру

Експорт енергоресурсів зі США кидає виклик останньому регіону, де домінує ОПЕК – Азії, повідомляє Reuters.

Поставки нафти зі США до Китаю різко зросли після 2016 року, коли Вашингтон зняв фактичну заборону на такий експорт, повідомляє Reuters.

Торгівля нафтою між двома найбільшими силами, якої не існувало до 2016 року, зараз допомагає Вашингтону зменшити величезний торговий дефіцит з Китаєм.

США зараз видобувають більше нафти, ніж основний експортер – Саудівська Аравія. Таким чином, американці до кінця року стануть виробником нафти №1.

Коли США почали експортувати нафту в 2016 році, перші поставки пішли до країн, з якими Америка має угоди про вільну торгівлю – Південної Кореї та Японії. На той час, мало хто очікував, що Китай стане основним покупцем, наголошує видання

За даними Thomson Reuters Eikon, поставки нафти зі США до Китаю зросли з нуля перед 2016 роком до 400 000 барелів на день в січні. Вартість поставок за січень склала 1 мільярд доларів, повідомляє Reuters.

Поставки США, можливо, дозволять відповісти на критику Трампа стосовно того, що торгівля з Пекіном є несправедливою.

Обсяг продажу енергоресурсів Китаю є ще невеликим, порівняно з вартістю експорту з ОПЕК до Китаю, яка склала $9,7 млрд в січні.

Все ж, країна вийшла на ринки, які домінує Саудівська Аравія і Росія.

"Ми розглядаємо американську нафту як додаток до нашої великої бази нафторесурсів" з Близького Сходу та Росії, - заявив керівник нафтопереробного заводу китайської компанії Sinopec. Він повідомив, що Sinopec розглядає можливість збільшення закупівель американської нафти цього року.

Якщо середній обсяг поставок збережеться на рівні грудня-січня, продаж американської нафти та газу до Китаю складе біля 10 мільярдів доларів на рік. Якщо включити Японію, Південну Корею та Тайвань, цифра подвоїться.

Експорт США був би навіть більшим, якби не інфраструктурні обмеження: жоден порт США не може працювати з найбільшими нафтовими танкерами типу VLCC.

Щоб вирішити це питання, Служба прибережного нафтового порту Луїзіани (LOOP) проводить розширення спроможностей, щоб мати можливість оперувати VLCC вже в найближчому майбутньому.

Завдяки зростанню видобутку сланцевої нафти, США можуть запропонувати найкращу ціну. Ціна на американську нафту є $60,5 за барель, що на $4 дешевше ніж Brent.

Дивіться також: Українці здобули призове місце на конкурсі льодової скульптури в Литві

Всі новини дня

Американські сенатори Шагін і Вікер озвучили небезпеки Росії та аргументи про підтримку України Сполученими Штатами

Фото для ілюстрації: Будівля Капітолію

Американські сенатори – демократка Джин Шагін і республіканець Роджер Вікер озвучили небезпеки Росії та аргументи на користь підтримки України Сполученими Штатами у серії інтерв’ю Центру аналізу європейської політики (CEPA) “Виграти війну. Виграти мир”.

“Тим людям, які думають, що нам не потрібно турбуватися про Росію, я можу сказати … є причина, чому Фінляндія та Швеція вирішили, що хочуть приєднатися до НАТО зараз. Це тому, що є загроза з боку [президента РФ] Володимира Путіна… Китай, Іран і Північна Корея також спостерігають”, – сказала сенаторка Шагін.

Щодо війни вона також наголосила: “Йдеться не лише про територіальну цілісність України. Йдеться про те, чи збираємося ми в демократичному світі стати і сказати, що авторитарні режими не можуть просто атакувати іншу країну”.

“Те, що відбувається у Європі, впливає не лише на Європу. Це впливає на весь інший світ, зокрема, на те, що вони [лідери країн, - ред.] роблять в Азії”, – сказала Шагін.

Однією з найскладніших для подолання проблем сенаторка вважає дезінформацію, наводячи у приклад ситуацію довкола розслідування збитого російською ракетою літака MH17 у 2014 році над Україною.

Шагін також зауважила про наростаючу небезпеку у Чорноморському регіоні та розповіла про участь у підготовці законопроєкту про безпеку в Чорному морі (Black Sea Security Act).

“Підтримка [Сполученими Штатами, - ред.] України допомагає нам у боротьбі з одним із наших головних противників у всьому світі, а це Росія”, – сказав своєю чергою під час конференції “Виграти війну. Завоювання миру” сенатор-республіканець Роджер Вікер.

Він наголосив, що підтримка України насправді відповідає інтересам національної безпеки США та глобальної стабільності. А своїм колегам-політикам, які заявляють, що “розподіл тягаря є важливим” і Європі, Канаді, Австралії “потрібно робити більше” нагадав, що у за обсягами допомоги Україні відповідно до свого ВВП інші країни зробили більше, ніж Сполучені Штати. “І це добре, – каже Вікер. – Ми раді допомогти, але ми взяли з собою наших друзів. І наші союзники разом зробили внесок більше ніж ми”.

Обоє сенаторів отримали нагороду від Центру аналізу європейської політики (CEPA) Freedom Fighter Awards 2023, зокрема за активну підтримку України. Як повідомляв Голос Америки, CEPA вручила нагороду і лідеру республіканців у Сенаті Мітчу Макконнеллу, відзначивши його стійке лідерство та підтримку України.

Макконнелл також навів аргументи на користь допомоги США Україні, а щодо її співвідношення із ВВП країни наголосив: “Це справді мала частка, яку ми надаємо для цих зусиль в Україні. Якщо Путін виграє, наступною буде країна НАТО. І я думаю, що набагато розумніше зупинити це вторгнення, виштовхнути його, і єдині, хто готовий брати участь у цьому, – це самі українці”.

Брифінг. У Сенаті закликають погодити нову підтримку для України
please wait

No media source currently available

0:00 0:31:09 0:00

Виробництво власних боєприпасів: на якому етапі Україна зараз? Відео

Виробництво власних боєприпасів: на якому етапі Україна зараз? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Яка ситуація в Україні з виробництвом власних боєприпасів та іншого обладнання для армії? Що працює добре, а які процеси варто вдосконалювати? Розповідає директор фонду “Повернись живим” Тарас Чмут.

Оборонний бюджет США удвічі нижчий, ніж в часи Холодної війни — заступник міністра оборони США.

Через російську війну проти України Сполучені Штати наростили власне виробництво боєприпасів, однак воно все ще на недостатньому рівні. Про це розповів заступник міністра оборони США Вільям Лаплант.

Держсекретар США Ентоні Блінкен започаткував Ініціативу глобальної музичної дипломатії… і зіграв на гітарі. Відео

Держсекретар США Ентоні Блінкен започаткував Ініціативу глобальної музичної дипломатії, щоб піднести музику як дипломатичний інструмент для просування миру та демократії та підтримки ширших зовнішньополітичних цілей Сполучених Штатів.

Чому в інтересах США продовжувати та навіть посилювати допомогу Україні — пояснює лідер республіканців. Відео

Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл пояснив, чому в інтересах Сполучених Штатів продовжувати та навіть посилювати допомогу Україні.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG