Спеціальні потреби

Американські науковці знайшли революційний метод як очищувати водні ресурси від нафти


Революційний винахід американських науковців допомагає очищувати водні ресурси від нафти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Революційний винахід американських науковців допомагає очищувати водні ресурси від нафти. Відео

Винахід американських науковців може здійснити революцію у галузі очищення океанів.

Я не знаю жодних технологій, які здатні зібрати нафту як Оліо губка
Науковець Сес Дарлінґ​

Вони знайшли спосіб легко висмоктувати нафтопродукти не лише з поверхні океанів, а й під водою. Найцікавіше, що зібрану таким методом нафту, можна використовувати для переробки.

Виглядає винахід як маленькі губки. "Виглядає все дуже просто під час демонстрації, чи не так? Я маю на увазі, опускаєш їх і вони працюють, але за цим багато роботи", - каже науковець Сес Дарлінґ​.

Коли опускаєш їх у рідину, у них проявляється ненаситний апетит на нафту. Вони швидко вбирають її в себе
Науковець Сес Дарлінґ​.

Ці маленькі губки мало чим схожі на передову технологію, оскільки людське око не здатне побачити новацію. Винахід - у тому, чим насичені ці губки, пояснює науковець.

"У результаті обробки ми створюємо Оліо губки. Коли опускаєш їх у рідину, у них проявляється ненаситний апетит на нафту. Вони швидко вбирають її в себе», - каже Сес Дарлінґ​.​

Учений каже, обробка, що викликає у губки цей "апетит" є справжнім технологічним проривом. Процес обробки, яку розробив Сес з колегами, вони назвали "Послідовний синтез інфільтрації".

Працює ця технологія на нано-рівні. У даному випадку, атоми оксидованого металу зі «складними наноструктурами» проникають у волокна губки, наділяючи її здатністю ефективно сполучатися з нафтою у воді, розділяючи ці рідини. ​

Учені переконані, що цей винахід може кардинально змінити процес очищення води від нафти, зокрема, під поверхнею.

"Як тільки нафта опускається нижче поверхі води, утворюються хмари крапель під поверхнею. Я не знаю жодних технологій, які здатні зібрати нафту як Оліо губка", - каже науковець Сес Дарлінґ​.

Ці губки не лише очищають воду від нафти, вони зберігають цю сировину. Зібрана внаслідок розливу нафта для вжитку більше не придатна. Однак зібрану Оліо губкою нафту можна використовувати знову. Цікаво, що й сама губка може бути повторно використана і навіть утилізована після вжитку – якості, які зацікавили інвесторів. ​

Ця технологія – лише верхівка айсберга
Гемант Бгімнатвала​.

"Різні компанії зацікавилися (цим винаходом). До нас надійшло понад сотні запитів за останні кілька днів… від компаній які хочуть бути партнерами у різних ділянках процесу… від виробництва до розповсюдження", - каже керівник групи бізнес-розвитку Гемант Бгімнатвала​.

У той час, як очищення водних ресурсів від нафтових забруднень є найбільш чітким застосування губки, науковці сподіваються, що ця технологія може відкрити двері для інших винаходів.​

"Ця технологія – лише верхівка айсберга", - каже Гемант Бгімнатвала​.

Ця технологія безпечна для довкілля на відміну від існуючих методів очищення води від нафти.

Дивіться також: Пожирач сміття, що очищує річку в Балтиморі, став зіркою соцмереж

Пожирач сміття, що очищує річку в Балтиморі, став зіркою соцмереж. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG