Спеціальні потреби

Актуально

Сучасний метод боротьби із заторами на дорогах у США допомагає економити і час і гроші

Сучасний метод боротьби із заторами у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:20 0:00

Сучасний метод боротьби із заторами у США. Відео

Понад 75 годин на рік проводить середньостатистичний водій-мешканець Вашингтонського мегаполісу у автомобільних заторах. Більше сидять у корках лише мешканців великого Лос-Анджелеса. Аби вирішити проблему, уряди на місцях вдаються до різних методів регулювання потоку автомашин. Один з них спонукає водіїв залишати машини на парковці і підсаджуватися до інших. Це економить не лише час й гроші.

Оксана Антоненко - американка українського походження. Жінка родом із Києва, в США мешкає понад 15 років. Наразі вона живе у містечку Вудбрідж, що за 40 кілометрів від американської столиці, бо там дешевше, а значить є можливість мати власний будинок. Працює жінка у Вашингтоні.

Щоранку Оксану турбує те саме питання: як швидко і зручно доїхати на роботу?

На тягнучки жінка час витрачати не хоче, адже спізниться, а громадським транспортом добиратися складно і незручно. "Я пожалілася подружці, що на роботу їхати стало проблемою і вона сказала: чому ти не використовуєш Слаґлайн? Коли я знайшла Слаґлайн це змінило повністю картину", - каже Оксана Антоненко​.

Слаґлайн – різновид спільного використання автомобіля, коли, наприклад, троє незнайомих людей вирушають на роботу, використовуючи чиюсь одну машину, замість того, аби кожен їхав на своїй. У цьому є декілька переваг для всіх. ​

"Доїхати до "ДіСі" (Вашингтон, округ Колімбія - ГА) буде коштувати доларів 15 у цей час. Так що водії виграють в грошах, виграють в часі. А пасажири - виграють тим, що, по-перше, вони не змушені паркуватися в місті, тому що парковка в "ДіСі" це проблематично, це дорого і не скрізь її знайдеш, ну і плюс економія бензину і всього", - пояснює Оксана.

Я нічого не плачу, це круто
Пасажир

Справа в тому, що на Вашингтон звідси є дві дороги. Одна безкоштовна і на ній постійні тягнучки, особливо в годину пік. Інша – платна і швидкісна, коштує 15 доларів в один бік, що досить дорого. На ці гроші Оксана може купити майже пів баку бензину. Проте на проїзді по цій експрес-трасі можна зекономити, якщо в машині буде знаходитися щонайменше троє людей – в такому разі проїзд по швидкісній платній автостраді буде безкоштовний. В цьому й полягає суть Слаґлайну – об'єднуватися заради спільної вигоди. А для того аби було зручно це робити – створені навіть спеціальні зони.

"Ми зараз на парковці, у передмісті Вашингтону, до міста тут щонайменше годину, машиною. Ось, власне, як все це відбувається. Це все люди, які приїхали зі сусідних округів, вони тут залишають свої автівки, потім шикуються ось там в чергу і сідають в інші машини, які готові доїхати до Вашингтона. Цікаво те, що цю ініціативу громадськості підтримали й на місцях, уряд звернув увагу на те, що люди об’єднуються, і виділив кошти, аби побудувати ось цю парковку, щоб людям було зручніше", - пояснює журналіст "Голосу Америки" Юрій Мамон.

Тут все побудовано на взаємовигоді. Водії, беручи пасажирів, не платять за проїзд по швидкісній трасі. Пасажири, роблячи послугу водіям, їдуть безкоштовно. Окрім цього, усі виграють в часі. ​

"Я нічого не плачу, це круто. Розумієш, я не маю платити за проїзд", - каже один з пасажирів.

"Я зручно доїжджаю до роботи і я можу робити усе, що завгодно під час поїздки: подрімати, почитати книжку, або перевірити електронну пошту", - каже користувачка сервісу Британі Балком.

Оксані свого пасажира довго чекати не довелося. Пасажир Карл та знімальна група "Голосу Америки" – в Оксаниному авто більше трьох осіб, а це означає що вона може вільно їхати швидкісною платною трасою безкоштовно.

"Їдучи по швидкісній трасі – це перша вигода, вигода часу. Якщо їхати зранку по основній трасі, то це займає годину, півтори, а може й навіть і дві – дивлячись в який час. Якщо їхати по швидкісній, це буквально 20, ну 30 максимум хвилин, без заторів, без будь-яких проблем", - пояснює Оксана.

Це дійсно скорочує витрати
Пасажир

Карл Бровер, пасажир Оксани, Слаґлайном користується 18 років. Каже, що це зручно, комфортно, швидко і головне - суттєво урізає його сімейний бюджет.

"Це дійсно скорочує витрати. Я економлю близько чотирьох тисяч доларів на рік... Якщо, наприклад, я був би за кермом, то платив би за бензин, за парковку в Вашингтоні та за проїзд по швидкісній трасі. А це було б дорогувато", - пояснює Карл.

Під час самої подорожі серед водіїв і пасажирів існують неформальні правила: наприклад, обом категорично не можна розмовляти по телефону, гучно вмикати музику, їсти чи пити каву, та бажано не вступати в дискуссії.

"Найдивовижніше те, що до тебе в машину можуть сісти абсолютно незнайомі люди і заснути. І потім, коли ви доїжджаєте до місця призначення, ви маєте їх будити і казати: ей, я не додому тебе підвіз. Ти маєш вже виходити з моєї машини. І я особисто був у подібних ситуаціях", - каже Карл.

Сьогоднішня подорож для Карла видалися дуже незвичною, по дорозі на роботу він набалакався від душі.

Моя економія, коли я їду на Слаґлайн, досить значна
Оксана

А Оксана далі прямує до свого офісу. Скоріш за все, зі своїм пасажиром вона більше ніколи не зустрінеться, адже користувачів сервісу неабияка кількість. Та й вона, більш полюбляє бути пасажиром, аніж водієм. Адже не нехтує можливістю зекономити.

"Моя економія, коли я їду на Слаґлайн, досить значна. Якби я їхала власним авто без людей, то я би, мабуть, по-перше, я б витрачала приблизно доларів 400-500 на місяць лише на парковку і на бензин, а якби я, скажімо, їхала по швидкісній трасі сама, щоб зекономити час, то я б мабуть витрачала доларів 700 і більше на місяць", - каже Оксана.

Слаґлайн, мабуть, одна із цих сучасних послуг, коли можна вбити одразу двох зайців, зекономити і зменшити кількість машин в місті.

Дивіться також: 16 молодих українців отримають безкоштовну бізнес-освіту в провідних університетах США

16 молодих українців отримають безкоштовну бізнес-освіту в провідних університетах США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Всі новини дня

Україна й Польща домовились про транзит експорту зерна

Жнива на Київщині, 10 серпня 2023. AP Photo/Efrem Lukatsky

Варшава та Київ домовилися прискорити транзит експорту українського зерна через Польщу до третіх країн.

За угодою, в якій також бере участь Литва, частина українського зерна, призначеного для світових ринків, проходитиме транзитом безпосередньо через Польщу без проходження перевірки якості на польському кордоні.

"Ми домовилися про важливе питання", - сказав журналістам міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус після онлайн-зустрічі з міністрами України та Литви.

Також, як повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, протягом наступних двох днів буде перенесено ветеринарний, санітарний та фітосанітарний контроль з українсько-польського кордону в литовський порт Клайпеди для всіх аграрних вантажів, які прямують в цей порт, що пришвидшить транзит територією Польщі.

Напруженість між Польщею та Україною послабилась після серії гарячих суперечок протягом останніх тижнів щодо заборони на продаж у своїх країнах українського зерна, яку Польща, Угорщина та Словаччина вирішили продовжити, щоб захистити місцевих фермерів, стурбованих низькою ціною на українське зерно.

Однак після переговорів минулого тижня Телус повідомив, що Сольський пообіцяв обговорити з міністром економіки України можливість відкликання скарги проти Польщі у Світовій організації торгівлі, яку подав Київ через обмеження для українського збіжжя.

Нагадаємо, напередодні можливі альтернативні "коридори" для експорту українського зерна обговорили президент України Володимир Зеленський і президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн.

При цьому Україна продовжує експорт сільськогосподарської продукції Чорним морем по так званих гуманітарних коридорах після одностороннього виходу Росії із Чорноморської зернової угоди і початку постійних атак на українську зернову інфраструктуру.

Київ нині також повідомив, що хоче залучити 700 мільйонів доларів на підтримку сільського господарства України для програми доступного кредитування і грантової допомоги для промисловості.

У статті використано матеріали AFP

Нобелівську премію з фізики присудили трьом науковцям за дослідження електронів

Оголошення лауреатів Нобелівської премії з фізики, Стокгольм, 3 жовтня 2023. Photo by Jonathan NACKSTRAND / AFP

Нобелівську премію з фізики отримали П'єр Аґостіні, Ференц Крауш та Анна Л'Юйє за створення неймовірно коротких імпульсів світла.

Нобелівська академія заявила, що їхні дослідження дали людству нові інструменти для дослідження руху електронів всередині атомів, де зміни відбуваються за кілька десятих аттосекунди. Це настільки мала одиниця, що в одній секунді - стільки ж аттосекунд, скільки секунд від часу появи Всесвіту.

Раніше вважалося, що ці зміни в електронах не можна побачити, але використання аттосекундних імпульсів змінило це. Прикладом можливих застосувань дослідження - нова діагностична техніка in vitro для виявлення характерних молекулярних слідів захворювань у зразках крові.

Аґостіні та Л'Юйє народилися у Франції, а працюють у Сполучених Штатах і Швеції відповідно, Краус - угорського походження й очолює Інституту квантової оптики Макса Планка в Німеччині.

Напередодні стало відомо, що Нобелівську премію 2023 року з фізіології та медицини отримали Каталін Каріко з Угорщини та Дрю Вайсман зі США за відкриття, які дозволили розробити мРНК-вакцини проти COVID-19.

Найпрестижніша премія світу передбачає 11 мільйонів шведських крон (близько 1 мільйона доларів). Цьогорічних лауреатів решти Нобелівських премій - з хімії, літератури, миру та економіки - буде оприлюднено найближчими днями.

Відвертання уваги Заходу від України. Експерти про ймовірну участь Росії в новому сербо-косівському конфлікті

Пішохід проходить повз стінопис, пофарбований у кольори сербського прапора, з написом «Косово» в Белграді, 1 жовтня 2023 року. Фото AFP

Росія зацікавлена у новому конфлікті, який спалахнув між Сербією і Косово. Кремль хоче відвернути увагу Заходу від війни в Україні та підірвати довіру до НАТО і США. Так вважають експерти, опитані албанською та сербською службами Голосу Америки.

Нове напруження між сербами і косоварами почалось минулого тижня. На півночі Косова, у селищі Баньска, 24 вересня, 30 чоловіків напали на поліціянтів. Під час сутички загинули один правоохоронець та троє нападників.

Створення нових критичних точок відвертає увагу Заходу від України
Бісерко

Міністр внутрішніх справ Косова Целал Свечла звинуватив в організації та озброєнні людей сербську владу. А також додав, що правоохоронці з'ясовують можливу причетність Росії до інциденту. На місці злочину знайшли російську зброю та обладнання, а також документи, які вказують на зв'язок з Москвою, пояснив міністр.

"Росія серйозно підтримує Сербію у всіх її маніпуляціях. Вона зацікавлена в підвищенні напруги регіоні. Створення нових критичних точок відвертає увагу Заходу від України. Це новий фронт. А Балкани дуже важливі для Заходу, особливо для ЄС" - заявила в інтерв'ю Голосу Америки Соня Бісерко, керівниця Гельсінського комітету щодо прав людини у Белграді.

За словами сербської правозахисниці, Росія навряд використає у регіоні свої війська, але у неї є чимало "своїх проксі (довірених людей - ред.), які зроблять брудну справу за них".

"Розпалювання проблем за допомогою Сербії, як свого агента є елементом гібридної війни. Вони хочуть бачити більше нестабільності в регіоні", - вважає генерал у відставці Веслі Кларк, який командував об'єднаними силами НАТО в Європі під час війни у Косово.

Косово - це інструмент у боротьбі із НАТО
Яніч

Саме після втручання сил НАТО у 1999 році був завершений конфлікт між косоварами (албанцями) і сербами. Косово через 9 років офіційно проголосило незалежність від Сербії. Незалежність країни визнали 119 держав, в тому числі США та більшість країн ЄС. Україна не визнає суверенітету Косова.

Косово здебільшого населяють етнічні албанці, але на півночі більша частина населення - серби, які нерідко протестують проти присутності там поліції Косова. Миротворчі сили НАТО KFOR досі є гарантами безпеки в регіоні.

"Косово не є головною мішенню російських інтересів у регіоні. Це лише інструмент для боротьби із НАТО, який поширюється по всій Європі" - заявив в інтерв'ю Голосу Америки Душан Яніч, керівник Форуму етнічних відносин у Белграді.

Підбурюючи новий конфлікт, Росія намагається показати, що Америка "не є надійним гарантом стабільного миру", пояснює правозахисник.

Влада Косова вважає, що Сербія переймає російський досвід війни проти України. Зокрема міністерка закордонних справ Косова Доніка Гервалла-Шварц заявила, що поведінка Сербії нагадує дії Росії перед нападом на Україну у 2022 році: "Мало того, що війська стягуються до кордону, так ще й всі схеми однакові. Мова, вибір слів, методи - все схоже на те, як Путін поводиться в Україні".

Військове керівництво Сербії запевняє, що не має ніякого відношення до інциденту на півночі Косово, а кількість військ на кордоні зменшило вдвічі, до "звичайних" розмірів - 4500 осіб, уточнив начальник генштабу армії Сербії генерал Мілан Мойсіловіч.

Схоже на те, як Путін поводиться в Україні
Гервалла-Шварц

Чи так це насправді - ще треба перевірити, кажуть у Держдепі США.

Тим часом американський генерал у відставці Веслі Кларк вказує на ще одну спільність у методах роботи сербів та росіян. Під час інциденту у Косово минулого тижня нападники сховались у православному храмі. Те, що вони отримали там прихисток, - не простий збіг обставин, вважає Кларк.

"Так сталось, що по всій Східній Європі православні церкви стали осередками націоналізму. Не випадково, до речі, що у випадку з Україною необхідно було вжити заходів проти російських православних церков, тому що вони були лояльними та підтримували Москву" - пояснює генерал у відставці.

На думку Кларка, із православним сербськими храмами Косово потрібно діяти жорстко. Миротворці НАТО повинні взяти ці церкви під контроль, не виключаючи, що там можуть зберігатись склади зброї.

Існує ще одна проблема: серби Косово та у самій Сербії перебувають під сильним впливом російської пропаганди, вказує Бісерко: Серед громадської думки превалює переконання в тому, що ЄС та США переживають економічну кризу. Це повторює сам президент Сербії Вучич, а також російські медіа, такі як Sputnik".

Підрив довіри до ЄС - основна мета пропаганди, каже правозахисниця. Адже примирення із Косово - це одна з основних вимог до Сербії на її шляху до членства в Євросоюзі.

Європа і США кажуть, що Путін «не дочекається» припинення допомоги Україні

Жозеп Борель у Свято-Преображенському соборі в Одесі пошкодженому російським бомбардуванням. 30 вересня 2023 р.

Представники Європейського Союзу і Сполучених Штатів виступили із запевненнями, що будуть і надалі допомагати Україні протистояти російській агресії на тлі ознак ймовірної затяжної війни і політичних суперечок в деяких країнах.

Якщо Путін вважає, що він може нас пережити, то він помиляється.
Карін Жан-Пєр

Міністри закордонних справ ЄС, щоб засвідчити свою непохитність, вдалися до незвичайної поїздки на нараду 2 жовтня у Києві, з яким досі нема авіасполучення, і де нерідко лунають сирени повітряної тривоги.

Катрін Колонна, очільниця міністерства закордонних справ Франції, окремо наголосила, що це один з сигналів «для Росії, щоб вони не розраховували на нашу втому».

«Наша рішучість у підтримці боротьби за свободу і незалежність України тверда і триватиме далі», - заявив верховний представник ЄС у закордонних справах і з питань безпеки Жозеп Борель.

Борель також скористався нагодою, щоб оголосити новий план допомоги Україні на наступний рік на суму до 5 мільярдів євро ($5,26 млрд.) з Європейської мирного фонду.

Окрім програм ЄС Україна також отримує пряму допомогу від європейських держав на двосторонньому рівні, і за підрахунками Кільського інституту світової економіки загалом Європа тепер випередила США за обсягами заявленої допомоги Україні.

Міжнародна допомога Україні
Міжнародна допомога Україні

Серед найбільших пакетів двосторонньої допомоги Україні стала чотирирічна програма Німеччини на суму €10,5 мільярда, а також п’ятирічна програма Норвегії (яка не член ЄС) на €6,6 мільярда.

Але Сполучені Штати залишаються найбільшим і найважливішим донором військової допомоги Україні.

У Вашингтоні заявляють про збереження підтримки України попри побоювання про подальшу долю американської допомоги Україні на тлі міжпартійних суперечок у Конгресі США.

«За Україною стоїть потужна міжнародна коаліція. І якщо Путін вважає, що він може нас пережити, то він помиляється. Він помиляється. І у нас незабаром буде новий пакет допомоги Україні, що покаже нашу подальшу підтримку відважного народу України. І це наш сигнал. Якщо він, тобто пан Путін, вважає, що переживе нас, то ми вважаємо, що він неправий», - заявила речниця Білого дому Карін Жан-П’єр.

Вибори в Польщі: якими є настрої виборців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:36 0:00

Його родину розстріляли росіяни при спробі евакуації. В машині були маленькі діти. Відео

«Я не міг повірити, що можна добити півторамісячну дитину...» 24 лютого родина Дениса Федька намагалась евакуюватись з Херсонщини через наступ російської армії. Але росіяни розстріляли машину, в якій в тому числі було двоє маленьких племінників Дениса.

Більше

XS
SM
MD
LG