Спеціальні потреби

Єгипетські військові підтримали передачу влади віце-президенту країни


Учасники протесту проти президента Мубарака в Каїрі
Учасники протесту проти президента Мубарака в Каїрі

Єгипетські військові підтримали передачу влади від президента Госні Мубарака до його новопризначеного віце-президента Омара Сулеймана. Також вони закликали протестуючих розійтися, аби в столиці відновилося нормальне життя.

Про це повідомлялося у заяві, яка була розповсюджена після зустрічі Верховної військової ради. У ній говориться, що армія бере на себе відповідальність забезпечення повноцінного впровадження реформ, запропонованих у промові Мубарака в четвер ввечері. До цього входить і відміна надзвичайного стану в країни та проведення вільних і справедливих виборів у вересні.

Утім, на самій площі кількість протестуючих зростає. Організатори передрікають найбільшу за чисельністю демонстрацію від початку протестів. Напередодні вони очікували, що президент країни Госні Мубарак оголосить про свою відставку. Натомість у своєму звернені по телебаченню він оголосив, що передає відповідальність за вирішення поточних проблем своєму віце-президенту, що викликало незадоволення присутніх. Один із лідерів опозиції нобелівський лауреат Мохаммед Ель-Барадей заявив, що єгипетський народ «дуже розлючений» та назвав промову Мубарака «актом зради».

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун запропонував своє посередництво у переговорах між представниками усіх сторін. Президент США Барак Обама заявив, що «передача влади відбулася, але чи є вона негайною, суттєвою та достатньою, залишається невідомо». Близько двох тисяч протестуючих пройшли колоною до будинку радіо і телебачення.

Солдати на бронетранспортерах присутні на площі Тагрір та в інших районах столиці. Це, за словами військових, має упередити випадки насилля. Протестуючи також вирушили до президентського палацу в районі Геліополіс, що знаходиться під посиленої охороною.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG