Спеціальні потреби

Сотні мільйонів християн святкують Великдень


Мабуть найбільш велелюдними були богослужіння в Римі, де пасхальну літургію в Соборі святого Петра очолив глава Римо-католицької церкви папа Бенедикт XVI. У своїй проповіді він закликав віруючих до «духовного та морального очищення», однак нічого не згадував про скандал із священиками-педофілами, який затьмарив для багатьох католиків найбільше в християнському календарі торжество. Дехто вважає, що папа Бенедикт був серед тих, хто прикривав випадки сексуальної наруги, яких протягом останніх десятиліть допускалися деякі священнослужителі.

Велелюдним святкування Великодня було також у Єрусалимі, де для втримання правопорядку ізраїльська влада розгорнула понад 2500 поліцейських.

Празник Христового Воскресіння західні і східні християни цього року святкують в одну неділю. За різними підрахунками, у світі налічується більше двох мільярдів християн - це майже третина населення планети. Приблизно 76 відсотків американців вважають себе християнами.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG