Спеціальні потреби

Угруповання «ЛНР» і «ДНР» сповзають у кризу (огляд преси)


Сумну долю промисловості, що лишилася на окупованій території, передрікали з перших днів протистояння.

У промисловості на теренах, що нині підконтрольні угрупованням «ДНР» і «ЛНР», розпочалися незворотні процеси, які призведуть до економічного спустошення регіону, стверджує «Український тиждень». Сумну долю промисловості, що лишилася на окупованій території, передрікали з перших днів протистояння на сході України. Невизнаний статус та воєнні дії не залишали іншого шляху, окрім як обвальне падіння в прірву анархії та розрухи. Відсутність хоч якоїсь реальної стратегії щодо запуску економік підконтрольних бойовикам територій робить перспективи проектів «ЛНР» і «ДНР» нікчемними. Якщо так піде далі, на окупований Донбас чекає голод. Щоправда, ватажків бойовиків цей факт, схоже, анітрохи не турбує. Вочевидь, вони так само передбачають майбутній неминучий крах їхнього проекту, тож дбають лише про те, щоб викачати з підконтрольної території якомога більше ресурсів і коштів. На цьому «Український тиждень» наголошує у статті «ЛНР» і «ДНР» сповзають у кризу».

Питання – чи допоможе енергоблокада поверненню Криму – сьогодні не першочергове, переконує тижневик «Дзеркало тижня». Міркування з розряду – наблизить відключення світла жителів Криму чи, навпаки, озлобить проти України – вторинні. З однієї причини: сьогодні важливо отримати відповідь від влади: це маневр чи початок формування політики деокупації Криму? Чи готові сьогодні президент і уряд до рішучого кроку, щоб здобути енергонезалежність від країни-агресора, щоб з нових позицій вести переговори? Чи готовий президент до деолігархізації енергосектора, до зламування схем, які десятиліттями живили десяток найзаможніших людей? До відставки чиновників, які ці схеми забезпечують? Варіанти відповідей – у статті «Темно дихати».

У цьому ж числі «Дзеркало тижня» пише, що збивши російський літак, турки зламали роками усталену традицію поведінки з Кремлем. У Москві вже звикли до того, що саме російське керівництво встановлює правила гри у відносинах із сусідами, погрожуючи їм «іскандерами» і порушуючи їхній повітряний простір. Адже хто захоче зв'язуватися з ядерною державою, яку очолює президент, що виріс на законах пітерського підворіття? От Захід і був для Кремля нерішучим слабаком, здатним лише на висловлення «глибокого занепокоєння». Утім, як переконує видання, багато зі своїх погроз на адресу Туреччини Москва так і не доведе до кінця. Чому – тижневик пояснює в публікації «Останнє турецьке попередження».

Із моменту формування другого уряду «камікадзе» пройшло майже рік. До річниці роботи Кабміну тижневик «Фокус» склав рейтинг ефективності українських міністрів. Жодне з міністерств на відмінно не спрацювало, констатує видання. Так, Мінфін налагодив співпрацю з МВФ, реструктуризував держборг і виконав бюджет. Але провалив комунікацію з бізнесом щодо податкової реформи. Мінекономрозвитку зробило революційний крок запустивши електронні держзакупівлі. Однак не приділяло достатньо уваги макроекономічному аналізу і, всупереч обіцянкам, поки змогло провести лише точкову дерегуляцію для бізнесу. Мінагрополітики змогло втримати на плаву сільське господарство, однак проблеми на рівні села не вирішуються, а вершки з ринку збирають великі трейдери. Середня оцінка урядовців за 12-бальною системою – 7. Які з міністерств отримали найкращі, а які – найгірші оцінки, «Фокус» розповідає в статті «Табель про ранги».

Тижневик «Новое время» критикує діяльність чинного генпрокурора. Прокурор президента, перешкода на шляху до ЄС і дах для корупціонерів – такими епітетами характеризують Віктора Шокіна експерти тижневика.

Передрук з "Радіо Свобода"

Дивіться також («Голос Америки»): Російський газ Україні замінять солома, вітер і сонце?

Російський газ Україні замінять солома, вітер і сонце? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

XS
SM
MD
LG