Спеціальні потреби

Віце-президент США закликає Іран відмовитись від ядерних амбіцій


Виступаючи в Європейському парламенті в Брюсселі, віце-президент США Джозеф Байден звернувся до Ірану, щодо якого припускаються наміри створити атомну бомбу, з закликом підкоритись міжнародному праву і приєднатись до товариства законослухняних держав. В протилежному випадку, - наголосив Байден, - на Тегеран чекають каральні заходи і глибша ізоляція.

Ця заява пролунала на початку європейського візиту американського віце-президента. В ході поїздки він зустрінеться з генеральним секретарем НАТО і чільними представниками Євросоюзу. Відтак він вирушить в Іспанію, яка за ротаційним принципом очолює Євросоюз.

США і європейські союзники виступають за дальші санкції ООН щодо Ірану, щоби змусити Тегеран відмовитись від ядерної програми. Іран наполягає, що його програма має виключно мирні цілі. В інтерв’ю, яке цього тижня дав газеті «Нью-Йорк таймз» іранський президент Махмуд Ахмедінеджад, він остеріг, що санкції можуть назавжди пошкодити відносинам між США та Іраном.

Втім, виступаючи в Брюсселі, Джозеф Байден вказав на небезпеку бездіяльності. «Стало б іронією долі, - зазначив він, - якби тепер, після падіння Залізної завіси і зменшення загрози взаємознищення з боку супердержав, почалися б перегони озброєнь в найбільш нестабільній частині світу».

Віце-президент Байден також запевнив європейських законодавців, що Сполучені Штати намірені розгорнути в Європі протиракетну систему як контр-захід проти ядерної програми Ірану та для запевнення безпеки усіх союзників.

Торкаючись іншої теми, Джозеф Байден закликав європейських політиків відновити практику обміну банківською документацією, покликану зменшити загрозу терактів. Європейський парламент на початку року припинив дію обмінної системи, посилаючись на порушення законів про недоторканність приватного життя. Джозеф Байден висловив впевненість, що можна користуватись подібною системою без порушень законів. Він наголосив, що необхідно якомога скоріше відновити дію системи, щоби запобігти потенційним терористичним нападам.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG