Спеціальні потреби

Киргизстан просить Білорусь видати Бакієва


Білорусь отримала офіційне прохання в справі видачі усуненого від влади президента Киргизстану Курманбека Бакієва. Представник Генеральної прокуратури Білорусі заявив у п’ятницю, що вона розглядає прохання нової влади Киргизстану.

Бакієв утік з Киргизстану після того, як його усунули від влади в результаті масових протестів 7 квітня, під час яких загинуло 85 людей.

Тимчасовий уряд Киргизстану звинуватив Бакієва у відповідальності за масові вбивства, в тому, що він дав наказ силам безпеки відкрити вогонь по учасниках антиурядових протестів під час всенародного повстання.

Тимчасом органи влади докладають зусиль для відновлення правопорядку в південному районі Киргизстану, де Бакієв і далі має чималу підтримку серед місцевого населення. У четвер у південному Киргизстані розлючені демонстранти напали на двох офіційних осіб, не зважаючи на те, що день раніше уряд оголосив там надзвичайний стан.

Цього тижня тимчасового президента Киргизстану Розу Отунбаєву оголошено виконуючим обов’язки президента країни. Проте це призначення вимагає схвалення всенародним референдумом, який відбудеться наступного місяця.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG