Спеціальні потреби

Російські літаки вже падали з борту авіаносця, який Москва відправила до Сирії


Чи є на борту "Кузнєцова" 14 пілотів сертифікованих для злетів та приземлень?

Росія наражається на низку серйозних ризиків, відправляючи до берегів Сирії свій єдиний авіаносець "Кузнєцов". Про це, коментуючи інформацію про відправку до Середземного моря авіаносного крейсера "Адмірал флоту Радянського союзу Кузнєцов", пишуть кілька американських видань.

"Аналітики, які спеціалізуються на збройних силах Росії, сходяться на думці, що підготовка пілотів є слабкою ланкою російської морської авіації. Ця проблема є навіть більш значною, ніж технічні проблеми самого корабля чи літаків", - відзначає видання The National Interest.

Свідчення проблем (або відпрацювання виходу із проблемних ситуацій) російських пілотів із посадкою на палубу легко знайти у Youtube.

На одному із доступних у мережі відео також можна побачити падіння бойового літака із палуби російського авіаносця. Подія мала місце у 2005-му році через обрив тросу аерофінішера. Літак затонув на глибині 1000 метрів, пілот тоді не постраждав.

Раніше у 2004-му під час навчань на авіаносці відбувся аналогічний випадок із штурмовиком Су-25УТГ. Тоді трос зміг витримати навантаження, і літак зупинився.

The National Interest повідомляє, з посиланням на військових експертів, що Росія відчуває гостру нестачу пілотів, які можуть керувати палубними літаками МІГ-29 КР (на "Кузнєцову" біля берегів Сирії перебуватимуть 4 із загалом 14 літаків цього класу в Росії).

"Чи є на борту "Кузнєцова" 14 пілотів сертифікованих для злетів та приземлень?", - цитує видання Майка Кофмана, експерта американського Center for Naval Analyses.

Москва прагне скласти іспит на провідну світову військову державу, і його успішна здача обернеться для неї і престижем, і... фінансовою вигодою

Інші експерти також ставлять під сумнів якість російських систем прицілювання, які використовуються при завданні бомбових ударів.

Попри ці виклики, Росія має підстави ризикнути - звертають увагу оглядачі.

Москва прагне скласти іспит на провідну світову військову державу, і його успішна здача обернеться для неї і престижем, і... фінансовою вигодою, вважають у виданні The Business Insider.

"Успішне використання повноцінного авіаносця представляє собою тип складної військової операції, на яку здатна лише провідна світова військова держава, і схоже, що Росія сподівається саме на це", - йдеться у матеріалі.

Навіть безпроблемне застосування "Кузнєцова" не приховає той факт, наскільки російський авіаносець поступається американським бойовим авіаносним кораблям, наголошують у матеріалі.

Кузнєцов часто потерпає від поламок та неодноразово використовував підмогу буксирів. Корабель буде триматись близько до берега Сирії через малий радіус літаків

"Кузнєцов часто потерпає від поламок та неодноразово використовував підмогу буксирів. Корабель буде триматись близько до берега Сирії через малий радіус літаків", - звертає увагу стаття.

"Авіаційний підрозділ "Кузнєцова" скаладається лише з близько п'ятнадцяти СУ-33 та МІГ-29К, а ще жменьки гвинтокрилів, що менше за половину бойового крила, яке несе авіаносець класу "Німіц", - продовжує перелік викликів перед російськими збройним силами матеріал.

"На авіаносці відсутня пускова катапульта. Він покладається на злітний трамплін, що обмежує кількість пального та озброєнь, які можуть прийняти літаки", - відзначає матеріал.

Керрі закликав до створення безпольотної зони над Сирією. Росія спрямовує авіанонесь. У мене створюється враження, що у них різні погляди на ситуацію

І хоча "Кузнєцов" поступається американським аналогам, вдале проведення ним бойової місії може стати успішною рекламою російської новітньої військової техніки для країн, які активно експлуатують бойові технології радянського зразка, вважають у виданні.

"Китай, як і Індія, використовує авіаносець, розроблений в СРСР. Обидві ці країни у минулому придбали російські літаки. Успішна демонстрація робочих характеристик російських палубних винищувачів підвищить їх експортну привабливість", - наголошують у матеріалі.

Про вихід на бойове чергування авіаносного крейсера "Адмірал Кузнєцов" у східній частині Середземного моря у середу заявив міністр оборони Росії Сергій Шойгу.

Заява співпала у часі із закликом державного секретаря США Джона Керрі до Росії про необхідність запровадження безпольотних зон над ключовими регіонами Сирії.

"Керрі закликав до створення безпольотної зони над Сирією. Росія спрямовує авіанонесь. У мене створюється враження, що у них різні погляди на ситуацію", - коментує розбіжності між Московою та Вашингтоном журналіст-міжнародник Пол Бреннан.

Дивіться також: Вибухи в Нью-Йорку - тест для кандидатів у президенти на боротьбу з тероризмом

Вибухи в Нью-Йорку - тест для кандидатів у президенти на боротьбу з тероризмом. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Інше за темою

XS
SM
MD
LG