Спеціальні потреби

Масштабну спецоперацію Кремля всередині США розслідують спецслужби Америки - The Washington Post


Спецслужби та правоохоронці США розслідують "широку спецоперацію Росії всередині США покликану посіяти у громадськості недовіру до майбутніх президентських виборів та політичних інститутів США". Про це, з посиланням на джерела у розвідці та Конгресі США пише впливове видання The Washington Post.

"Спецслужби США прагнуть зрозуміти масштаб та цілі російської кампанії, яка включає у себе кібер інструменти для зламу систем, які використовуються у політичному процесі, що розширює здатність Росії поширювати дезінформацію", - йдеться у статті.

Розвідка США не має "конкретних доказів" втручань з боку Росії, чи планів Москви

Повідомляється, що контр-операцію американських правоохоронців очолює Директору національної розвідки Джеймс Клеппер.

"Дирекцію національної розвідки турбує це питання і ми працюємо за цим напрямком”, - розповів виданню колишній співробітник ЦРУ Чарльз Аллен, який посвячений у деталі ситуації.

Відзначається, що розвідка США не має "конкретних доказів" втручань з боку Росії, чи планів Москви.

Минулого тижня компанія ThreatConnect, що займається питаннями кібербезпеки повідомила, що у результаті розслідування зламів електронної бази виборців у США, отримала докази причетності до них Росії. Повідомлялось, що одна з IP-адрес 5.149.249.172, які було використано для зламу баз виборців виявилася спільною із тією, яку було використано у ході кібератак в Україні, Туреччині та Німеччині раніше цього року.

Президентська кампанія у США відбувається на тлі численних повідомлень ЗМІ про активне втручання кібер злочинців, яких пов'язують із Росією, у роботу виборчих штабів Демократичної партії США, викрадення особистих даних виборців в окремих штатах. Ряд провідних ЗМІ при цьому називає конкурента кандидата від Демократичної партії США Гілларі Клінтон, республіканця Дональда Трампа "бажаним для Кремля" кандидатом у президенти США.

У центрі виборчої кампанії також перебуває скандал пов'язаний із використанням Клінтон приватного імейл сервера у ході роботи на посаді Держсекретаря США та подальше розслідування ФБР з даного приводу, яке вказало на видалення стороною Клінтон десятків тисяч імейлів періоду її роботи в уряді США. Частина цих імейлів була пізніше оприлюднена у тому числі сайтом Wikileaks. Публікації серед іншого викрили організовані спроби лідерів Демпартії США створити для Клінтон переваги у ході виборів та ін.

Звертаючись до Росії, республіканець Дональд Трамп у серпні, закликав знайти решту імейлів, які на його думку Галларі пробує приховати від американської правоохоронної системи.

Віднедавна мене непокоїть, що загроза впливу уряду Росії на результати виборів у США є більш значною, ніж загалом відомо, і може включати намір фальсифікувати офіційні результати виборів

Втручання Росії у вибори у США тривалий час привертає увагу американських політиків. Лідер демократичної меншості в сенаті США Гарі Рід у серпні надіслав листа до ФБР із проханням провести розслідування загрози російського уряду для президентських виборів у США, – повідомляє видання The Hill.

«Віднедавна мене непокоїть, що загроза впливу уряду Росії на результати виборів у США є більш значною, ніж загалом відомо, і може включати намір фальсифікувати офіційні результати виборів», – написав Рейд у листі.

Обидва претенденти на президентське крісло у США мають колосально низькі рейтинги довіри, а для їх прихильників характерне тотальне несприйняття опонента. Штаби Трампа та Клінтон активно демонізують кандидата-супротивника та його виборців.

Коли громадяни вважають, що обрані представники не мають хороших людських якостей, або опікуються лише власними інтересами, що корупція влади це правило, а не виключення - відбуваються повстання

Корумпованою та залежною від закулісних груп впливу, називають Клінтон у Трампа. У расизмі, сексизмі та поширенні нетерпимості звинувачують Дональда Трампа та його сторонників - у Клінтон.

Раніше колишній конгресмен США від Республіканської партії. Джордж Нетеркатт (George R. Nethercutt) попередив про можливість повстання у США у разі, якщо громадяни зневіряться у політичній системі.

"Коли громадяни вважають, що обрані представники не мають хороших людських якостей, або опікуються лише власними інтересами, що корупція влади це правило, а не виключення - відбуваються повстання", - попередив політик.

Дивіться також: Американський чистильник ГПУ дав інтерв'ю: назвав непідкупність рідкістю

Американський чистильник ГПУ дав інтерв'ю: назвав непідкупність рідкістю. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

XS
SM
MD
LG