Спеціальні потреби

Зірвати зустріч Путіна з Меркель та Олландом змогла СБУ?


Путін все ще не хоче проводити зустріч із Меркель та Олландом за присутності Порошенка

Публікація українськими спецслужбами перехоплень розмов російських чиновників щодо подробиць ініціювання Кремлем збройних сепаратистських рухів на сході України могла бути чинником, що призвів до скасування запланованої раніше тристоронньої зустрічі Путін-Меркель-Олланд щодо України, яка мала відбутись у ході зустрічі Великої 20-ки у Китаї. Таку думку, коментуючи повідомлення Кремля про заміну тристоронньої зустрічі на серію двосторонніх, висловив Александр Кларксон, викладач King's College London.

"Можливо тепер СБУ утримається від оприлюднення нових перехоплень, які присоромлюють високопосадовців Росії", - твітує сьогодні експерт.

Раніше Генеральна прокуратура України оприлюднила запис телефонних перемових у ході яких радник Путіна Сергій Глазьєв обговорював організацію заворушень в Україні із Сергієм Аксьоновим та Костянтином Затуліним.

Нічого не змінилось, бо Україна не буде присутній на жодній із цих двох зустрічей

Повідомляється, що Путін все ж зустрінеться із Меркель та Олландом у ході саміту Великої 20-ки. На думку деяких експертів, це вказує на те, що ситуація для України по суті не змінилась.

"Нічого не змінилось, бо Україна не буде присутній на жодній із цих двох зустрічей", - твітує Даніель Желіговський, дослідник The Polish Institute of International Affairs (PISM).

"Путін все ще не хоче проводити зустріч із Меркель та Олландом за присутності Порошенка. Це точно підкріпить незадоволення офіційних Парижа та Берліна перебігом втілення Мінського процесу", - твітує віце-президент аналітичного центру Carnegie Endowment for International Peace Ендрю Вейсс.

Різниця є. Здогадуюсь, що Київ віддає перевагу тому, щоб тему України підіймали у ході окремих двосторонніх зустрічей, а не у ході тристоронньої зустрічі Путін-Меркель-Олланд

Моральну перемогу офіційного Києва побачив у скасування тристоронньої зустрічі президента Росії з лідерами Німеччини та Франції колишній посол США в Україні, експерт аналітичного центру Brookings Institution Стівен Пайфер.

"Нормандський формат мінус Порошенко скасовано", - відзначив Пайфер у Twitter.

"Різниця є. Здогадуюсь, що Київ віддає перевагу тому, щоб тему України підіймали у ході окремих двосторонніх зустрічей, а не у ході тристоронньої зустрічі Путін-Меркель-Олланд", - пояснив Пайфер на прохання "Голосу Америки".

Дивіться також: Координатор санкцій проти Росії спрогнозував, якою буде Україна через 25 років

Координатор санкцій проти Росії спрогнозував, якою буде Україна через 25 років. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

XS
SM
MD
LG