Спеціальні потреби

Україна стала другою у світі за рівнем смертності після Лесото


Аналіз смертності, якої можна уникнути завдяки зміні державної політики, вказує, що Україна має значний потенціал за напрямками державної політики щодо паління та дорожнього руху
Олена Нізалова, University of Kent

Україна є другою у світі за рівнем смертності на 1000 осіб населення станом на 2015-й рік. На це вказують дані дослідження Центрального розвідувального управління США (ЦРУ) The World Factbook. Україна має показник у 14,46 смертей на 1000 осіб, що є другим найгіршим показником у світі після Лесото (14,88). Третьою у переліку укладеному ЦРУ, є Болгарія із показником у 14,44 смертей на кожну тисячу населення. Росія є 11-ю у переліку із 13,69 смертями на 1000 населення. Перелік із 225 країн замикає Катар, у якому ЦРУ нарахували 1,53 смерті на 1000 осіб.

Певна частина смертей в Україні, які складають невтішну статистику, відноситься до категорії "смертності, якої можна уникнути", а отже може бути скорочена завдяки змінам у державній політиці у певних сферах, вважає Олена Нізалова, дослідник Центру дослідження медичних послуг в університеті Кент (Center for Health Services Study, University of Kent), яка проаналізувала причини високої смертності в Україні у статті оприлюдненій виданням Vox Ukraine.

Україна має показник у 14,46 смертей на 1000 осіб, що є другим найгіршим показником у світі після Лесото (14,80)
CIA World Factbook

Дослідниця відзначає що смертність у названій категорії можна скоротити, серед іншого, за рахунок перегляду державної політики у царині тютюнопаління та контролю дорожнього руху - сфер на які припадає значна частина смертей, які можна було би попередити.

"Аналіз смертності, якої можна уникнути завдяки зміні державної політики, вказує, що Україна має значний потенціал за напрямками державної політики щодо паління та дорожнього руху", - пише експерт.

Дивіться також: Що спільного у засновника соціальної мережі Фейсбук та Папи Римського?

Що спільного у засновника соціальної мережі Фейсбук та Папи Римського? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:31 0:00

XS
SM
MD
LG