Спеціальні потреби

Клінтон забула про держтаємницю через струс мозку, та інші деталі доповіді ФБР через яку у Трампа "свято"


Документи ФБР щодо Держсекретаря Клінтон ставлять під сумнів рішення мін'юсту уникнути кримінального провадження у справі, яка має усі ознаки порушення закону
Пол Раян, спікер Конгресу США

Гілларі Клінтон заявила ФБР, що не пригадує офіційних інструктажів щодо правил поводження з таємною інформацією на посаді Державного секретаря США, через струс мозку, який отримала у 2012-му році. Вона також вважала, що літера "С" (перша літера у слові Confidential - конфіденційно - прим. ГА) на офіційних документах, які вона отримувала під час роботи у Держдепі, позначала порядок документа за абеткою.

Ці та інші подробиці оприлюдненого у п'ятницю звіту ФБР про хід розслідування щодо використання Клінтон приватного серверу для офіційного листування на посаді Державного секретаря США, ризикують стати викликом для кандидата у президенти, чию перемогу у змаганні із республіканцем Дональдом Трампом чимало оглядачів вважають доконаним фактом.

​Раніше цього літа ФБР не стало рекомендувати порушення карної справи проти Клінтон за результатами проведеного відомством розслідування, але директор ФБР Джеймс Комі, коментуючи хід перевірки, викрив неправдивість численних публічних заяв Клінтон, зроблених нею щодо використання сервера.

Нова доповідь ФБР та матеріали про хід спілкування агентів з Клінтон ризикують завдати ще більшої шкоди першій жінці-кандидату на президента США, яка має (як і Дональд Трамп) значний рейтинг недовіри серед американців.

У грудні 2012-го року, Клінтон отримала струс мозку, а під Новий рік мала тромб... З огляду на поради її лікаря, вона могла працювати у Держдепі лише кілька годин на день та не може пригадати усіх інструктажів, які отримувала

"Клінтон заявила слідчим, що не може пригадати, чи отримувала офіційний інструктаж щодо поводження із таємною інформацією та законодавства, яке регулює збереження документів федерального уряду, зазначається у доповіді про свідчення, які Клінтон надала ФБР", - пише Reuters.

"При цьому у грудні 2012-го року Клінтон отримала струс мозку, а перед самим Новим роком мала тромб... З огляду на поради її лікаря, вона могла працювати у Держдепі лише кілька годин на день та не може пригадати усіх інструктажів, які отримувала", - розповідає стаття Reuters.

"ФБР заявили, що помічник Клінтон знищив 2 телефони Гілларі розламавши їх навпіл", - твітує інші подробиці звіту колишній головний конкурент Трампа у боротьбі за номінацію від Республіканської партії США Тед Круз.

Інші підсумки звіту підбили у виданні The Washington Post, яке - на відміну від республіканця Круза - важко запідозрити в упередженому ставленні до Клінтон:

1. За час роботи у Держдепі (4 роки) Клінтон мала 13 мобільних пристроїв та 5 айпедів. Слідству вона змогла передати лише 3 айпеди.

2. Клінтон не намагалась отримати дозвіл на використання особистого сервера для офіційного листування, попри "забов'язання зробити це".

За час перебування Клінтон на посаді Держдеп неодноразово попереджав співробітників про небезпеки використання мобільних пристроїв, які не відповідають вимогам щодо безпеки цієї державної установи

3. Колишній Державний секретар США Колін Пауелл рекомендував Клінтон тримати у таємниці використання мобільного для офіційної роботи.

4. Повідомлення, розіслане усім співробітникам Держдепу від іменті Клінтон, попереджало про ризики використання приватних імейлів для офіційних справ.

5. За час перебування Клінтон на посаді Держдеп неодноразово попереджав співробітників про небезпеки використання мобільних пристроїв, які не відповідають вимогам безпеки цієї державної установи.

Якщо Трамп перетворює слова Клінтон про те, що вона "не пригадує" на проблему, то може мені почати перераховувати сотні випадків, коли він відповідаючи під присягою на офіційні запитання, казав те саме

6. Клінтон не говорила зі своїми юристами про те, як відрізнити професійні імейли від приватних, і не надавала їм даних про перебування цих листів.

7. Клінтон заявила ФБР, що прийняла рішення видалити її приватні імейли, бо вони більше не були їй потрібні, а не тому, що намагалась уникнути запитів Держдепу та ФБР, у відповідності до закону США про свободу доступу до інформації.

8. Через 3 тижні після того, як видання The New York Times оприлюдинло новину про використання Клінтон приватного сервера, було видалено значну кількість імейлів Клінтон - нібито тому, що голова апарату Клінтон у Держдепі раніше забула про відповідний запит Гілларі.

І попри все це, якщо вас турбує, що стан її здоров'я може бути недостатньо добрим, щоб виконувати найскладнішу роботу у світі, вас назвуть параноїком
Майк Хакабі, республіканець

9. ФБР знайшло понад 17 000 імейлів, які Клінтон не передала Дреждепу після офіційного запиту.

10. Як заявила Клінтон в ФБР, вона не знала, що маркування "С" на офіційних документах означає Confidential.

11. Клінтон переживала, що її імейл могли зламати хакери.

Після оприлюднення звіту лідер респуліканців у Палаті представників США Пол Раян прямо заявив, що бачить у діях Клінтон на посаді Держсекретаря склад злочину та не розуміє, чому ФБР відмовилось рекомендувати кримінальне розслідування діяльності Гілларі.

"Документи ФБР щодо Держсекретаря Клінтон ставлять під сумнів рішення мін'юсту США уникнути кримінального провадження щодо справи, яка має усі ознаки порушення закону", - твітує 3 вересня Раян.

Той факт, що Клінтон у розмові із ФБР заявила, що не може пригадати отримання офіційних інструктажів та згадування у звіті про отриманий нею струс мозку, привернуло увагу тих, хто стежив за позицією демократів у дискусії про здоров'я кандидатів у президенти (тема здоров'я Клінтон, ну думку деяких коментаторів, є табуйованою для авторитетних ліберальних ЗМІ США - прим. ГА).

"... І попри все це, якщо вас турбує, що стан її здоров'я може бути недостатньо добрим, щоб виконувати найскладнішу роботу у світі, вас назвуть параноїком. Не треба бути агентом ФБР, щоб побачити - у такій відповіді щось нечисто", - пише у Facebook колишній претендент на президентську номінацію від Республіканської партії США, екс-губернатор штату Арканзас Майк Гакабі, який підтримує Дональда Трампа.

Повідомлялось, що Клінтон втратила свідомість через зневоднення викликане шлунковим вірусом, і вимушена була припинити свідчення перед Конгресовим комітетом із закордонних справ. При цьому її не було госпіталізовано, а лікування вона проходила дома

Гакабі також звернув увагу на те, що ФБР оприлюднила свій звіт по обіді у п'ятницю перед т.з "довгими вихідними" (три вихідні дні поспіль, адже у понеділок у США федеральне свято День Праці - прим. ГА).

"Чомусь важко повірити, що це збіг", - пише Гакабі у Facebook.

Струс мозку Клінтон отримала у грудні 2012-му році, на час свідчень (на той момент Державного секратаря США) у Конгресі США про дії Держдепу під час та напередодні нападу на консульство Америки у Лівійському Бенгазі у вересні того ж року. У ході нападів загинули американські дипломати, а Держдепу, очолюваному Клінтон, закидали ігнорування запитів з Бенгазі з проханнями посилити заходи безпеки у дипломатичному представництві.

Повідомлялось, що Клінтон втратила свідомість через зневоднення, викликане шлунковим вірусом, і вимушена була припинити свідчення перед Конгресовим комітетом із закордонних справ. При цьому її не госпіталізували, лікування вона проходила дома.

Позицію критиків Гілларі щодо нових даних ФБР добре ілюструє зауваження консервативного коментора Бена Шапіро.

Нам вже втовкмачили, що вона "Найбільш компетентна жінка в історії людства". А це означає, що місце їй за гратами, а не у Білому домі

"У сухому підсумку: описане у звіті - це кримінальна діяльність. Рішення ФБР не рекомендувати порушення справи проти Клінтон є ганебним; вони прикрилися тим, що вона, мовляв, "не мала наміру" порушувати закон, а з точки зору самого закону, як відомо, відсутність намір порушувати закон не є виправдальним чинником. Хай там як, а до жодної іншої людини не поставилися би так поблаживо у питанні присутності "наміру" у правопорушенні. Клінтон є або найбільш некомпетентною жінкою, яка будь-коли очолювала провідне міністерство, або вона - злочинець. Нам вже втовкмачили, що вона - "найбільш компетентна жінка в історії людства". А це означає, що місце їй - за гратами, а не у Білому домі", - обурюється Шапіро на сторінках видання The Daily Wire.

Натомість інші оглядачі знайшли аргументи на користь колишнього Держсекратаря США.

Від Клінтон аж смердить зверхністю, та королівською зневагою до правил, яким коряться маленькі люди. Але все одно Трамп гірше

"Від Клінтон аж смердить зверхністю та королівською зневагою до правил, яким коряться маленькі люди. Але все одно Трамп гірший", - пише Том Ніколс, професор військово-морського коледжу США, який готує офіцерів вищої ланки ВМС Америки.

"Не думаю, що у Клінтон був струс мозку, коли їй пояснювали правила поводження із таємною інформацією. Я думаю, що їй було начхати на правила безпеки, а тепер вона незграбно бреше", - додав Ніколс.

"Зараз, на мою думку, Клінтон найбільше загрожують публікації ЗМІ (про скандал із сервером та роботу фундації Клінтонів) та надзвичайно низька планка вимог, яку ЗМІ встановили для Трампа", - міркує Джамель Буї, політичний кореспондент видання Slate.

Та подивіться на Трампа, він брехав під присягою, пише сьогодні на захист Клінтон Курт Ейченвальд, редактор популярного видання Vanity Fair.

"Коли відповідаєш на офіційно поставлені запитання, не повинно бути здогадок. Гілларі Клінтон так само як свого часу Кондоліза Райс просто не пригадала всі подробиці подій 4-річної давнини", - пише журналіст.

"Якщо Трамп перетворює слова Клінтон про те, що вона "не пригадує", на проблему, то може мені почати перераховувати сотні випадків, коли він, відповідаючи під присягою на офіційні запитання, казав те саме?" - пише Ейченвальд.

"Колін Пауелл, Кондоліза Райс, весь Білий дім Буша та Біла Клінтона - всі вони використовували неурядові сервери та персональні імейл-адреси в офіційній роботі", - пише оглядач.

На час написання матеріалу представники Клінтон не прокоментували звіт ФБР.

Відповідно до низки опитувань громадської думки, Дональд Трамп на початку вересня вперше за кілька тижнів випередив Гілларі Клінтон за кількістю респондентів, готових проголосувати за кандидата на виборах. Цікаво, що обидва кандидати, як повідомляють американські ЗМІ, мають дуже високі рейтинги недовіри серед виборців.

Відповідно до ряду опитувань громадської думки Дональд Трамп на початку вересня вперше за кілька тижнів випередив Гілларі Клінтон

При цьому, за інформацією видання Politico, у таборі Клінтон абсолютно переконані у перемозі на майбутніх виборах та налаштовують її на те, що її перевага над Трампом буде величезною. Радники Гілларі вважають, що завдяки особливостям американської виборчої системи (Президента у США виборці обирають не напряму, а через представників кожного штату у т.з. "електоральному коледжі"- прим. ГА), їй абсолютно гарантована посада президента США.

Дивіться також: Фонд Клінтонів звинувачують у непрозорості

Фонд Клінтонів звинувачують у непрозорості. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG