Спеціальні потреби

Чи щедрим донорам Фонду сім’ї Клінтон надавали доступ до держсекретаря Гілларі?


Гілларі Клінтон з радницею Гумою Абедін

Республіканський кандидат Дональд Трамп назвав благодійний Фонд сім’ї Клінтон «найбільш корумпованим політичним підприємством» в історії

Кілька багатих донорів Фонду сім'ї Клінтон отримували доступ до Гілларі Клінтон в період, коли вона працювала державним секретарем.

Про це вказується у нових електронних листах Гілларі, опублікованих у понеділок.

Документи, надані групою консервативних активістів Judicial Watch, є черговим свідченням перетинання роботи Гілларі Клінтон в Державному департаменті з її діяльністю у фонді.

Так, в одному випадку керівник Фонду сім'ї Клінтон Даґ Бенд намагався організувати зустріч Клінтон з принцом Бахрейну Салманом, який пожертвував мільйони на благодійну діяльність Клінтон. «Наш хороший друг», - написав Бенд в листі.

Чільна радниця Клінтон Гума Абедін пізніше відповіла, що зустріч була організована. У листуванні Абедін виступає посередником між декількома іншими донорами Фонду сім'ї Клінтон, які просили про зустріч з держсекретарем.

Гілларі Клінтон займала посаду держсекретаря в період з 2009 року по 2013. Вона стверджує, що відділяла свою роботу в Держдепартаменті від роботи в фонді, який займається філантропічною діяльністю в світі.

Її республіканський суперник Дональд Трамп скористався цим, щоб представити Клінтон як корумпованого чиновника, який використовував практику «гроші в обмін на послуги» з іноземними та іншими донорами.

У понеділок Трамп знову закликав до закриття Фонду сім'ї Клінтон, вкотре заявивши, що ця благодійна організація стала джерелом конфлікту інтересів для Клінтон.

«Стало ясно, що Фонд сім'ї Клінтон є найбільш корумпованим політичним підприємством в історії, - заявив Трамп. - Те, чим вони займалися, коли безчесна Гілларі працювала держсекретарем, було неправильно тоді, і неправильно зараз. Фонд повинен бути закритий негайно».

Минулого тижня фонд оголосив, що припинить приймати іноземні та корпоративні пожертвування, якщо Гілларі Клінтон буде обрано президентом. Крім того, було оголошено, що чоловік Клінтон, екс-президент Білл Клінтон вийде зі складу правління.

Але багатьох критиків це не задовольнило. Цього тижня тижні Інтернет-видання лівого спрямування Huffington Post приєдналося до закликів закрити фонд. Раніше з такими закликами виступили редколегії газет Boston Globe і New York Post.

«Цілком очевидно, що Фонд сім'ї Клінтон представляє чимало проблем і став джерелом конфлікту інтересів для Гілларі Клінтон, - заявив Ларрі Сабато, директор Центру політики у Вірджинському університеті. - Було б набагато краще, якби вони просто закрили його. Але вони не хочуть».

«Фонд сім’ї Клінтон - це благодійна організація, яка допомагає людям в усьому світі. Фонд вже оголосив про великі кроки, які будуть зроблені, якщо Клінтон переможе», - написав у Твіттері представник Клінтон Браян Феллон.

Дивіться також: Хто вони, затяті прихильники Дональда Трампа?

Хто вони, затяті прихильники Дональда Трампа? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00XS
SM
MD
LG