Спеціальні потреби

"Пенсіонери" Трамп та Клінтон мають пройти медичну перевірку - видання Politico пояснило чому


Кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп, 70 років, у разі обрання президентом став би найстаршим президентом в історії США. А його конкурент, кандидат від Демократичної партії Гілларі Клінтон, 68 років, у разі обрання стала би другим найстаршим лідером Америки. На це звертає увагу журналіст впливового американського видання Politico Джек Шафер, який закликає розглянути можливість обов'язкової медичної перевірки кандидатів у президенти.

Найстаршим на час обрання президентом США був Рональд Рейган, якого було обрано у віці майже 70 років (69 років та 349 днів)

"У порівнянні із моложавим Бараком Обамою, Гілларі Клінтон та Дональд Трамп просто ходячі шкарлупки, з помітними ознаками віку та непростого життя людей, які здобувши владу, хочуть ще більшого. Трамп у свої 70 схожий на старенького коника, від гриви до звислих щічок. Клінтон, якій у жовтні виповниться 69, схоже носить менше косметики ніж Трамп, але при цьому фарбується у колір блонд, який контрастує із явними ознаками старіння - зморшками, обвислою шкірою, подвійним підборіддям, втратою м'язової маси, чорними колами та ін.", - нещадно пройшовся по кандидатах журналіст.

Поважний вік при цьому не завадив республіканцю пробути при владі два президентських терміни та піти з посади у віці 77 років

Тема стану здоров'я обох кандидатів у президенти потрапила у центр уваги ЗМІ США протягом останнього тижня. Відсутність достовірної інформації про фізичний та ментальний стан політиків створила родюче підґрунтя для численних чуток. Щодо Клінтон у виданнях, які не належать до авторитетних подейкували, що кандидат може страждати на маразм, спекулювали, що вона отримує уколи адреналіну. Щодо Трампа критики звертали увагу на напрочуд непрофесійний характер поширеної ним довідки від особистого лікаря про буцімто надзвичайне здоров'я.

Покласти край закидам на адресу Клінтон та Трампа зможуть повноцінні, авторитетні звіти про стан їх здоров'я, вважає Шафер.

У світі де майже 60% дорослих приймають рецептурні ліки, при цьому чимало - проти хвороб серця, або недуг психіки, незалежна медична комісія зашкодила би кандидатам менше, ніж уявлення, що вони щось приховують

"Вік це прекрасний показник здатності кандидата ефективно працювати на відповідальній посаді, а старість несе за собою хвороби та непрацеспроможність. Якщо старші люди наполягають на участі у виборах на посади, які навіть молодим кидають серйозний виклик, здається логічним дозволити виборцям та журналістам більшу свободу в аналізі підстаркуватих кандидатів", - пише Шафер.

Раніше на сторінках Politico, журналіст видання Ден Даймон закликав до проведення незалежного медичного огляду обох кандидатів.

"У світі де майже 60% дорослих приймають рецептурні ліки, при цьому чимало - проти хвороб серця, або недуг психіки, незалежна медична комісія зашкодила би кандидатам менше, ніж уявлення, що вони щось приховують - та дикі теорії про реальний стан їх здоров'я", - писав минулого тижня Даймон.

За даними Wikipedia найстаршим на час обрання президентом США був Рональд Рейган, якого було обрано у віці майже 70 років (69 років та 349 днів). Поважний вік при цьому не завадив республіканцю пробути при владі два президентських терміни та піти з посади у віці 77 років. З життя Рейган пішов у віці 93-х років аж у 2004-му, за 15 років після закінчення свого останнього президентського терміну.

У ході виборчої кампанії після першого терміну Рейган зробив іронічну заяву, відповідаючи на питання чи може вік стати завадою ефективній роботі.

"Я не перетворю вік на провідне питання цієї виборчої кампанії. Я не буду використовувати з політичною метою молодість та недосвідченість мого опонента", - заявив Рейган у 1984-му році.

Дивіться також: Віце-президент США показав, як Європа ризикує опинитись у залежності від Росії

Віце-президент США показав, як Європа ризикує опинитись у залежності від Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:31 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG