Спеціальні потреби

Американський радник Полторака увічнений у фільмі Клінта Іствуда


Джон Абізаїд
Джон Абізаїд
Ніхто не бере до уваги жертви наших військ більше, ніж ті, хто командує ними
Джон Абізаїд

Військову звитягу та винахідливість нового американського радника міністра оборони України Степана Полторака, генерала Армії США у відставці Джона Абізаїда увічненено у фільмі Клінта Іствуда "Перевал розбитих сердець" 1986-го року, який присвячено вторгненню США до Гренади.

Абізаїд, який на посаді "особливого радника" консультуватиме Степана Полторака (в питаннях зміцнення демократичного цивільного контролю над військовослужбовцями, боротьби з корупцією та реформами МО - прим. ГА), починав кар'єру у 504-му парашутно-десантному полку 82-ї аеромобільної дивізії США і особисто керував ротою спецпризначенів США у ході вторгнення США до Гренади у 1983-му році.

Одна з ключових речей, які треба зробити в Іраку – це створити розуміння, що військові повинні підпорядковуватися цивільному контролю та поважати свій народ

У ході вторгнення до Гренади він, здійснивши стрибок з парашутом на злітну смугу віддав наказ одному із спецпризнаценців під його командуванням, використати бульдозер у якості танку, спрямувавши його на кубинських військових, щоб рухаючись слідом за ним дістатись ворожої вогневої позиції. Цей момент та інші подробиці військової операції, у якій брав участь Абізаїд, увійшли до фільму Клінта Іствуда "Перевал розбитих сердець", який вийшов на екрани у 1986-му році і мав значний комерційний успіх.

Увічнений Іствудом маневр вигаданий Абізаїдом можна побачити, починаючи з 2-ї хвилини 17-ї секунди офіційного трейлера кінострічки.

Міністри оборони США та України Картер і Полторак зустрілися в четвер у Лондоні. Картер пояснив репортерам, що призначення Абізаїда радником в Україні не є сигналом того, що США планує допомогти Україні в наступальних операціях проти російських військ у східній Україні, натомість «усе продовжується у тому самому дусі» оборонної допомоги з боку Сполучених Штатів, повідомляє АР.

Громадськості США Абізаїд відомий рядом влучних висловів з приводу військових місій збройних сил США, зокрема в Іраку.

Ми краще боремося, коли знаємо, що наш народ підтримує нас і розуміє, що ми робимо. Це надзвичайно важливо

"Найважча річ, як ми знаємо з власного досвіду з 11-го вересня 2001-го року – це захищати все і повсякчас".

"Ніхто не бере до уваги жертви наших військ більше, ніж ті, хто командує ними".

"Бойовий настрій на висоті; війська – впевнені; лідери – спроможні".

"Я думаю, що ви також розумієте, що одна з ключових речей, які треба зробити в Іраку – це створити розуміння, що військові повинні підпорядковуватися цивільному контролю та поважати свій народ".

Напруга, яка виникне у політичному процесі, обернеться насильством повсюди в країні – але це можна проконтролювати, у цій ситуації можна працювати, і це призведе до набагато кращого майбутнього цього народу
Абізаїд про Ірак

"Я вважаю, що ви побачите, як напруга, яка виникне у політичному процесі, обернеться насильством повсюди в країні – але це можна проконтролювати, у цій ситуації можна працювати, і це призведе до набагато кращого майбутнього цього народу".

"Звичайно, нашою ціллю є залишити Ірак, але наші війська не можуть його залишити до того моменту, коли ми знатимемо, що іракські сили безпеки здатні і достатньо кваліфіковані, щоб захистити суверенітет нації".

"Кожен американський солдат бажає мати максимальну підтримку з боку громадськості. Це стосується солдатів, які служать в Іраку і мене також. Ми краще боремося, коли знаємо, що наш народ підтримує нас і розуміє, що ми робимо. Це надзвичайно важливо".

Абізаїд – колишній командувач Центральним командуванням Збройних Сил США (2003-2007). Керував військовими операціями у регіоні з 27 країн (від Сомалійського півострова – до Південно-Східної Азії, включно з Афганістаном, Середнім Сходом). Абізаїд походить із родини ліванців (раніше було помилково зазначено "лівійців" - прим. ГА), народжений у США. Отримав формальну військову підготовку, а також цивільну освіту – вивчав Середній Схід у Гарвардському університеті. Відзначений внутрішніми та міжнародними нагородами.

Дивіться також: Експерти вважають, що США не мають стратегії щодо звільнення Укрїни від російського впливу

  • 16x9 Image

    Аліна Голіната

    Приєдналася до команди "Голосу Америки" у 2016 році в ролі журналіста і редактора соціальних медіа. До того працювала у сфері маркетингу. В Україні вивчала журналістику, у США - гуманітарні науки. Висвітлює життя української діаспори у США та історії успіху українців.

  • 16x9 Image

    Олексій Кузьменко

    Журналіст, синхронний перекладач у команді Української служби. Власник низки музичних інструментів, на яких не вмію грати.

XS
SM
MD
LG