Спеціальні потреби

Західні коментатори про Лещенка: Зробив себе легкою мішенню


Фото з Facebook Сергія Лещенка
Фото з Facebook Сергія Лещенка
«Якщо Лещенко не зможе відзвітувати з приводу УСІХ коштів, використаних для придбання його квартири у Києві, та сплати податків по цих коштах, це буде свідченням величезної помилки

Народний депутат та журналіст-розслідувач Сергій Лещенко власноруч зробив себе зручною ціллю для кампанії з дискредитації. Про це, коментуючи широку дискусію з приводу придбання відомим політиком-антикорупціонером елітної нерухомості, пише журналіст каналу France 24 у Києві Ґуллівер Крагг.

«Якщо Сергій Лещенко не зможе відзвітувати з приводу УСІХ коштів, використаних для придбання його квартири у Києві, та сплати податків по цих коштах, це буде свідченням величезної помилки. Навіть, якщо він це зможе зробити, було надзвичайно легковажно для "борця з корупцією", який має багатьох ворогів, поставити себе у ситуацію, коли поливати його брудом стало надзвичайно легко», - наголошує журналіст французького ЗМІ.

Тема «кампанії очорнення» Сергія Лещенка - головна для цілого ряду західних медійників, які коментують розвиток ситуації.

«У соцмережах іде кампанія очорнення проти відомого українського борця з корупцією Сергія Лещенка, який викрив "чорну бухгалтерію" Януковича», - пише Крістофер Міллер, журналіст «Радіо Свобода».

Напади на Лещенка схожі на атаки на лідерів російської опозиції на початку 2000-х

«Напади на Лещенка схожі на атаки на лідерів російської опозиції на початку 2000-х. Тоді брудом поливали всіх, хто належав до опозиційного табору», - пише Ерік Карл Гонтц, менеджер Євразійський програм Center for International Private Enterprise, який належить до структури Фонду сприяння демократії США.

«Компанія з дискредитації борця з корупцією Лещенка у розпалі. Комусь дуже треба його заткнути», - пише журналіст Леонід Рагозін.

Ситуація довкола придбаної Сергієм Лещенком квартири вже використовується для нападок на активістів, які протидіють корупції в Україні.

Ось чому ми і стверджуємо, що розмови про боротьбу із корпцією є профанацією. Це брехня і обман суспільства

Так лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко раніше заявив «як треба народ за лохів тримати, щоб такі легенди розказувати», коментуючи офіційну версію походження коштів Лещенка.

«Ось чому ми і стверджуємо, що розмови про боротьбу із корпцією є профанацією. Це брехня і обман суспільства», - заявив політик.

«Корупція в Україні настільки всюдисуща, що навіть найчесніші не можуть жити так, щоб не забруднитись», - пише про ситуацію загалом Еуан Макдональд редактор видання Kyiv Post.

Деякі західні коментатори описують ситуацію довкола популярного журналіста-розслідувача у термінах, в яких сам Лещенко у свої статтях часто критикував витрати, або стиль життя високопосадовців України.

Бідна Україна. Мало народів так "взувають" та раз за разом дурять, як українців

«Український борець з корупцією Сергій Лещенко придбав люксову квартиру у Києві за 310 тися доларів. Середня заробітна платня в Україні - 188 доларів на місяць», - твтіує американський журналіст Марк Амес, який тривалий час пропрацював у Москві, включно з каналом Russia Today.

«Бідна Україна. Мало народів так "взувають" та раз за разом дурять, як українців", - розвиває тему далі Амеc, який також вважає за потрібне нагадати, що Лещенко був співзасновником кампанії "Чесно", яка "перебувала у центрі Євромайдану".

Прикметно, що ремарки Амеса інші медійники віднесли до категорії маніпулятивних.

«Оце вам і приклад, як можна використовувати статистику для маніпуляцій. Хай там як, а зарплатня в Київі значно, значно вища», - дорікає Амесу, Крістіан Борис, журналіст популярного американського видання Vice.

«У Києві за 310 000 доларів можна придбати квартиру класу люкс у центрі міста, а от за тої динаміки з цінами на нерухомість, яку бачимо у Торонто, там за ці кошти хіба будку для собаки купиш», - порівнює ціни на нерухомість Борис в іншому твіті.

Між тим скандал довкола Лещенка коментують і колишні «герої» його статей та коментарів.

Я бажаю Лещенку успіху. Хай він тепер відчує себе на моєму місці
Екс-генпрокурор Піскун

«Я бажаю Лещенку успіху. Хай він тепер відчує себе на моєму місці. Коли з подачі непрадивих, продажних журналістів (як у моєму випадку) тебе з усіх боків починають поливати брудом. Ось не копай іншому яму, бо сам у неї потрапиш. Не кажу, що я сам - янгол. Але ті гріхи, в яких мене звинувачував Лещенко - не мої. А він тепер хай відповість за свої», - заявив в інтерв'ю виданню «Гордон» колишній генеральний прокурор України Піскун.

Дивіться також: Обама заявив, що без виконання Мінських угод Росія не побачить послаблення санкцій

Обама заявив, що без виконання Мінських угод Росія не побачить послаблення санкцій. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG