Спеціальні потреби

Не лише ТікТок. Австралійські дослідники вважають, що Китай використовує популярні додатки та ігри для пропаганди


Архівне фото: Сторінка з вебсайту Temu 23 червня 2023 року. Популярний онлайн-додаток для продажу товарів - серед платформ, названих у звіті від 2 травня 2024 року, де йдеться, що китайські програми та онлайн-ігри збирають особисті дані користувачів для уряду Китаю.
Архівне фото: Сторінка з вебсайту Temu 23 червня 2023 року. Популярний онлайн-додаток для продажу товарів - серед платформ, названих у звіті від 2 травня 2024 року, де йдеться, що китайські програми та онлайн-ігри збирають особисті дані користувачів для уряду Китаю.

Австралійське дослідження стверджує, що моніторинг Китаєм поведінки онлайн-користувачів у всьому світі — практика, яка викликала критику TikTok у Сполучених Штатах — застосовується не лише у популярному соцмедійному додатку, але і в інших онлайн платформах та навіть онлайн-іграх.

Австралійський Інститут стратегічної політики, дослідницька організація, яка отримує фінансування від австралійського уряду та інших зарубіжних держав, у звіті від 2 травня заявив, що керівники пропаганди Пекіна налагоджують зв’язки з китайськими технологічними компаніями, щоб збирати особисті дані з широкого кола соцмережевих програм, онлайн платформ та популярних онлайн-ігор.

Серед них додаток DiDi для поїздок, гра-бойовик Genshin Impact і популярний онлайн-маркетплейс Temu.

Австралійське дослідження стверджує, що Китай прагне отримати "стратегічно цінні" дані з медіа, ігор, штучного інтелекту та інших нових технологій.

У ньому зазначається, що Китай "працює над розширенням свого впливу за кордоном, щоб змінити глобальну інформаційну екосистему... щоб зміцнити свою владу, легітимізувати свою діяльність і зміцнити культурний, технологічний, економічний і військовий вплив Китаю".

Відповіді від китайської влади наразі не було. Раніше Пекін звинуватив уряд Австралії в «антикитайській істерії» через різні геополітичні та торгові суперечки.

Цього тижня Саманта Хоффман, провідна авторка звіту Австралійського інституту стратегічної політики, повідомила Австралійській радіомовній корпорації, що дані, отримані з додатків, платформ та ігор, можуть бути цінними для Китаю.

"Це можуть бути дані про те, як користувачі приймають рішення. В Temu це можуть бути вподобання, які вказують на симпатії та антипатії певних демографічних груп, — сказала вона. — Якщо Китай намагається сформувати те, як світ сприймає та розуміє правду та реальність, тоді ці дані допоможуть успіху цих зусиль з часом".

Доповідь закликала політиків "розробити надійний захист і контрзаходи для захисту від майбутніх інформаційних кампаній, організованих Пекіном".

У ньому також стверджується, що велика увага приділяється китайській платформі TikTok через побоювання, що дані користувачів, які вона збирає, можуть бути передані китайській владі. Однак він застерігає, що проблема "набагато глибша, ніж просто TikTok".

Китайський власник TikTok, ByteDance, заявив, що буде оскаржувати в суді Сполучених Штатів і назвав "неконституційним" новий закон США, який вимагати продажу або заборони платформи в цій країні.

ByteDance заперечує змову з китайським урядом.

Марина Чжан, доцентка Інституту австралійсько-китайських відносин Сіднейського технологічного університету, сказала Голосу Америки, що вважає звіт Інституту стратегічної політики перебільшеним.

"[Китайська] пропагандистська машина величезна, але пов'язувати всі додатки соціальних мереж [з] цією пропагандистською машиною — дещо надмірно", — сказала вона.

Чжан сказала, що вважає, що технологічна співпраця, а не конфронтація, відповідає інтересам Китаю.

"Якщо сегрегація відбудеться і якщо подібні звіти [будуть] виходити, Китай буде ізольований від решти світу, — сказала Чжан. — Ми не хочемо бачити повного технологічного роз’єднання між Китаєм і Заходом не лише щодо додатків, але й, зрештою, технологічної інфраструктури. Це нікому не піде на користь".

Минулого року Австралія заявила, що заборонить TikTok на урядових пристроях, включаючи мобільні телефони, через побоювання безпеки та стеження.

  • 16x9 Image

    Англомовна служба Голосу Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG