Спеціальні потреби

Протистояння американських лобістів влади та опозиції не пройде непоміченим - коментарі експертів


З наближенням виборів все більше українських політичних сил звертаються до американських лобістських компаній, щоб переконати всіх у своїй правоті та заручитися підтримкою.

Тим, хто просуває інтереси чинного українського уряду буде набагато складніше, адже доведеться долати вже сталу громадську думку, яка вже тривалий час залишається на стороні Тимошенко.
Згідно повідомленням ЗМІ представники української влади наймають іноземних лобістів переважно для пояснення власної політики щодо опозиціонерів та формування кращого іміджу. Зі сторони опозиції, чоловік Юлії Тимошенко, уклав угоду з американською лобістською фірмою, яка буде займатися питанням звільнення колишньої прем’єрки з в’язниці та доправлення її до Німеччини, згідно документів, які оприлюднило видання «Українська Правда».

За даним американського видання The Daily Beast один з ключових радників кандидата в президенти США Мітта Ромні – Він Вебер – підробляє підтримуючи репутацію уряду Віктора Януковича. Ця інформація вже викликала критичні зауваження, адже численні недержавні та правозахисні організації Америки неодноразово засуджували український уряд за недемократичність та порушення прав людини.

Те, що українські політики наймають американських лобістів, які саме ідеї ті будуть просувати, а також скільки вони за це отримають стає відомим скоріше не з бажання української сторони, а завдяки американським законам.
Write your quote footer here...
Як розповів в коментарі Голосу Америки директор Інституту професійного лобіювання та адвокасі Денис Базілевич, відповідний закон, який вимагає, щоб подібна інформація ставала публічною був прийнятий у США ще в 1938-му році. Тому всі звіти знаходяться в Міністерстві юстиції США.

Залучення американських лобістських компаній експерти оцінюють позитивно, особливо з тої точки зору, що до цього вдаються, як представники опозиції, так і уряду. Більше того, практику звертатися до лобістських кампаній називають чи не єдиним методом розповсюдження інформації про те, що відбувається в країні, питання тільки в тому, на скільки повною буде така інформація.

«Українська політика дуже контроверсійна, одна частина українських політиків говорить про одне, інша про друге. Це добре, що дві половини політиків звертаються до різних кампаній, які повинні донести думку частини політикуму до американського уряду, тому не звертися не можливо. Америка дуже важлива країна - лобіювання це нормальна практика», - сказав Голосу Америки директор Українського інституту публічної політики Віктор Чумак.

В тому, що робота американських лобістів не пройде непоміченою переконані експерти, проте тим, хто просуває інтереси чинного українського уряду буде набагато складніше, адже доведеться долати вже сталу громадську думку, яка вже тривалий час залишається на стороні Тимошенко. Ще складніше це буде зробити, коли найняті лобісти екс-прем’єра будуть поширювати інформацію, яка детально роз’яснює всі нюанси подій, які його супроводжували її ув’язнення.

«Лобіювання в Америці цілком законне, всі компанії зареєстровані, вони мають право діяти. Там просто людина з вулиці з грошима не може отримати доступ до сенатора - потрібні знайомі люди. Тому з інформаційною компанією, яку скажімо, розгорнула там українська влада можна боротися тільки тим самим методом – через іншу лобістську структуру», - сказав Голосу Америки заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький.

Залучення лобістських кампаній – це скоріше неформальне поширення інформації про політиків чи події в країні, хоча воно й сильне, в Америці присутнє й слабкіше формальне українське лобі – через діаспору та організації, які мають проукраїнське коріння. За словами експертів офіційне українське лобі в США є доволі активним, проте у порівнянні, наприклад, з польським чи вірменським – не дуже впливовим. Однією з причин цього є різне бачення того, як все має відбуватися в Україні серед самих етнічних українців, що живуть в Америці.

«Українське лобі в Америці є розрізненим, як і український політикум. В американців українського походження є свої усталені цінності та стереотипи, як і розуміння сучасної України, в залежності від хвилі імміграції, в якій вони, або їх батьки, потрапили до США. Тому досягти консолідації української діаспори можна не з усього спектру питань, а переважно культурно-історичного спрямування», - сказав Базілевич.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG