Спеціальні потреби

Конгресмен США вніс резолюцію щодо прав людини та демократії в Україні.


У резолюції, направленій на розгляд Комітету Палати представників з питань закордонних справ Конгресу США конгресменом-республіканцем від штату Нью-Джерзі Крістофером Смітом, закликається владу України вдатися до заходів для забезпечення вільних і чесних парламентських виборів, запланованих на 28 жовтня.

Резолюція вимагає від президента Януковича та українського уряду припинити вибіркове переслідування політичних лідерів опозиції в Україні, звільнити Юлію Тимошенко та інших ув’язнених посадовців колишнього уряду і поновити їх повні політичні та громадянські права.

У резолюції закликається уряд України до забезпечення повного пошанування юридичних прав та прав людини всіх в’язнів, засуджених з політичних міркувань, включно з правом на медичну опіку, відповідно до міжнародних норм.

У резолюції міститься заклик щодо відмови в американських візах українським чиновникам, задіяних у серйозних порушеннях прав людини, антидемократичних діях, або корупції, яка підриває демократичні інститути в Україні, у тому числі посадовим особам, які несуть відповідальність за, і беруть участь у вибірковому переслідуванні і переслідуванні політичних опонентів.

Беручи до уваги, що Україна в 2013 році перебирає головування в Організації з безпеки і співробітництва в Європі, резолюція закликає український уряд вдатися до негайних заходів для відвернення нинішнього антидемократичного курсу і відображати зразкову поведінку, особливо в сферах прав людини та основних свобод, демократії та верховенства права.

Конгресмен Крістофер Сміт є головою Комісії США з безпеки і співробітництва в Європі, яка відома також як Гельсінська комісія. Вона є незалежним урядовим органом США, створеним для контролю за дотриманням положень Гельсінкської угоди й інших зобов'язань у рамках Організації з безпеки і співробітництва в Європі.

Комісія складається з 9 членів Сенату США, 9 членів Палати представників та по одному члену від Державного департаменту, Міністерства оборони й Міністерства торгівлі.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG