Спеціальні потреби

Юлія Тимошенко прагне очолити демократичну опозицію


Відправлена у відставку з посади прем'єр-міністра України Юлія Тимошенко прагне очолити опозицію Віктору Януковичу. Виступаючи перед своїми прихильниками з нагоди річниці Тараса Шевченка, вона закликала всі «національно-демократичні, патріотичні та реформаторські сили» об’єднати зусилля для координації своїх дій. Своїми пріоритетами Тимошенко називала євроінтеграцію, захист демократичних цінностей та суверенітету країни, протидію засиллю олігархів у економіці. Одним із завдань опозиції лідер БЮТ також вважає дострокове відсторонення від влади Віктора Януковича. Учасники мітингу обрали лідером об’єднаної демократичної опозиції Юлію Тимошенко.

Втім, нині стає очевидно, що очолюваний пані Тимошенко політичний блок буде не єдиною впливовою опозиційною силою. Лідер партії «Фронт змін» Арсеній Яценюк уже також дав зрозуміти, що не планує об’єднуватися в коаліцію із Партією регіонів. Президент Віктор Янукович особисто запропонував йому роботу в уряді, однак отримав відмову. «Я запропонував Арсенію Яценюку високу посаду в майбутньому уряді, який ми, сподіваюся, створимо вже найближчими днями. Але Арсеній Петрович відмовився і висловив переконання, що йому належить перейти в опозицію. Я надіюся, що це буде конструктивна опозиція, яка не руйнуватиме країну», – сказав Віктор Янукович.

Арсеній Яценюк назвав своє рішення остаточним і повідомив про початок формування опозиційного уряду. «Після сьогоднішньої складної, але дуже важливої зустрічі з президентом України Віктором Януковичем я прийняв рішення – перейти в опозицію, сформувати власний уряд і захищати цінності, ідеали і позицію, з якою я йшов на президентські вибори. Це єдиний шлях до того, щоб реалізувати своє бачення розвитку країни. В іншій конструкції, зокрема в конструкції з Партією регіонів, сьогодні це неможливо зробити», – наголосив лідер «Фронту змін».

Оглядачі пояснюють відмову Яценюка співпрацювати з Януковичем зокрема й небажанням останнього провести дострокові парламентські вибори. Вони могли б дозволити молодому політику сформувати власну фракцію у Верховній раді. Цього прагне й інший фаворит минулих президентських виборів Сергій Тігіпко. Він поки що не заявив про перехід в опозицію, проте все частіше критикує дії Віктора Януковича на президентській посаді. Якщо й колишній банкір вирішить не йти у владу, то на опозиційному полі з'явиться ще одна потужна політична сила. Відтак, претендувати на роль головного опонента влади Юлії Тимошенко буде складно. В таборі її прихильників вже звинувачують Арсенія Яценюка у лояльності до Віктора Януковича і називають «кишеньковою опозицією» Партії регіонів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG