Спеціальні потреби

Обама зустрінеться з лідерами Афганістану та Пакистану

У середу відбудеться зустріч Президента Барака Обами з Президентом Афганістану Гамідом Карзаєм та пакистанським Президентом Асіфом Алі Зардарі. Матимуть місце як двосторонні, так і спільні переговори.

Одна з тем, яка домінуватиме на переговорах – боротьба влади з Талібаном в пакистанській провінції Бунер та встановлення збройними повстанцями ісламського права в сусідньому регіоні з дозволу пакистанського уряду. Президент Обама продовжуватиме переконувати Пакистан, що найбільша загроза для країни походить внутрішньої нестабільності, а не сусідньої Індії:

«Ми бачимо, що Ісламабад частково визнає, що його зусередження на Індії, як смертельній загрозі для Пакистану, не має підстав. Найбільша загроза походить зсередини».

На капітолійському пагорбі законодавці розглянули рішення надати країні 400 мільйонів доларів фінансової допомоги. Втім допомога можлива за двох умов: по-перше, Пакистан має бути стратегічним союзником, по-друге, ці гроші мають бути використані розумно. Американці мають бачити, що допомога реально приносить користь людям.

Питання фінансової допомоги стоятиме на порядку денному і під час зустрічі Президента США Барака Обами та афганського лідера Гаміда Карзая.

Експерти кажуть, що необхідно побудувати систему, в якій Афганістан зможе продемонструвати, що він ефективно розпоряджається грошима, і що афганському уряду можна довіряти з фінансовою допомогою.

В Афганістані, напередодні президентських виборів, які заплановані на серпень, посилюється збройне протистояння між силами НАТО та Талібаном. Серед позитивних надбань – покращення взаємовідносин між Кабулом та Ісламабадом.

Експерти очікують, що під час переговорів домінуватиме обговорення ситуації в Пакистані. Вони кажуть, що адміністрація Обами розуміє, що перемога над Талібаном в Афганістані залежить від того, наскільки швидко стабільність та безпека будуть досягнути в сусідньому Пакистані.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG