Спеціальні потреби

Хто вони сто найвпливовіших людей в Україні?


Журнал «Корреспондент» оприлюднив рейтинг ста найвпливовіших людей України за 2006 рік. До першої п’ятірки увійшли Ринат Ахметов, Віктор Ющенко, Юлія Тимошенко, Віктор Янукович і Олександр Мороз.

Президент Віктор Ющенко посів друге місце серед найвпливовіших людей України. Уперше за всю історію публікацій щорічних рейтингів журналу «Корреспондент» ТОП-сотню очолює не глава держави. На вершині владної піраміди – господар Донбасу Ринат Ахметов, який ще торік переживав не найкращі часи – втратив право власності на “Криворіжсталь” і ховався по закордонах від настійливих запросин «пити чай» до правоохоронних органів. За рік донецький мільярдер зумів перевернути ситуацію з ніг на голову. І як вважає журнал «Корреспондент», став абсолютним і незаперечним чемпіоном України за рівнем впливу, утвердивши торжество капіталу над владою.

«Перше місце Рината Ахметова, бізнесмена, це визнання того, що в нових політичних реаліях величезний капітал может бути більшим джерелом влади і впливу, ніж, власне кажучи, сама влада», - зазначив головний редактор тижневика Віталій Сич.

Віктор Ющенко - лише другий: колишній кумир Майдану розгубив прихильників, програв парламентські вибори і, внаслідок політреформи, втратив частину повноважень. Проте, як засвідчили коаліційні переговори, Президент залишається одним з найвпливовіших політиків країни, здатним визначати стратегію розвитку держави.

В спину Ющенку дихає Юлія Тимошенко. Лідерка єдиної реальної опозиційної сили, за версією «Корреспондента», займає третє місце в рейтингу впливовості. Вона не розчарувала свій електорат, і на думку видання, її популярність буде лише зростати. Чого не можна зі стовідсотковою певністю сказати про рейтинг Олександра Мороза, що замикає першу п’ятірку, - вважає редактор рубрики «Країна» Ольга Крижановська:

«Він, звичайно, отримав зараз набагато більше впливу завдяки тому, що став спікером, однак, люди неоднозначно оцінили його роль у розпаді помаранчевої коаліції, і це може позначитись на його рейтингу».

Віктор Янукович займає четверте місце за впливовістю – менше, ніж у Тимошенко, і більше, ніж у Мороза. На думку журналу «Корреспондент», новий прем’єр-міністр не заслуговує на вище місце, оскільки його позиції не такі вже й міцні. На відміну від Ющенка, Тимошенко і Мороза, які є самостійними політиками, «батько регіонів» великою мірою змушений рахуватись з багатьма людьми як у своїй партії, так і за межами України.

Ще деякі цікаві особливості ТОП-сотні-2006. У списку побільшало бізнесменів – Коломойські, Тарути, Пінчуки складають третину найвпливовіших людей України. У рейтингу як ніколи багато спортсменів – дався взнаки чемпіонат світу з футболу, коли перемоги української збірної асоціювалися з перемогою країни. Водночас порівняно з минулорічним рейтингом, впали позиції братів-Кличків – через відверто слабку виборчу кампанію Віталія і спортивні невдачі Володимира. У ТОП-сотні багато людей, пов’язаних родинними узами, і дуже мало жінок – на думку експертів, це характеризує Україну як патріархальну державу.

Притаманним слов’янському менталітету є те, що впливовими вважають митців – Скрипка і Вакарчук, Забужко і Андрухович хоч і в кінці списку, однак присутні серед ста найвпливовіших людей України.

І остання знакова прикмета часу – до рейтингу повернувся Леонід Кучма. Екс-президент посів почесне 96-е місце. Впливовий пенсіонер є тим, хто давно благословив нову політичну конфігурацію – союз Ющенка з Януковичем, сказавши, що завжди мріяв про такий варіант для України. А відтак те, що сталося, кажуть експерти видання, можна вважати його перемогою.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG