Спеціальні потреби

Українськi книговидавцi йдуть на парламент


Українські книговидавці планують у перший день роботи останньої парламентської сесії відкрити в українському парламенті книжкову виставку. У такий спосіб письменники та видавці хочуть привернути увагу законодавців до проблем української книжки.

За рік нової влади сподiвання на увагу влади до проблем вітчизняного книговидавництва змінилися розчаруванням. Депутати не змінилися, а отже необхідні законодавчі зміни, які би дали можливість українській книжці вижити, так і не були схвалені. Остання надія – показати самим депутатам, що українська книжка є, і що її варто підтримувати. Говорить Александр Афонін, президент асоціації книговидавців.

Ідея парламентського книжкового форуму народилася у людей творчих – у самих письменників. Один iз них -- Андрій Курков, книги якого видаються на Заході півмільйонними тиражами, якого ледь знають в Україні, жартує, що знайде спільну мову з депутатами.

«Ми повинні розуміти, що в парламенті сидять наші колеги, там сидять письменники законопроектів. Вони випускають закони дуже малими накладами, але живуть вони значно краще від письмеників, які видають книги великими накладами. Так що ми маємо знайти з ними спільну мову, навіть якщо говоритимемо на кримсько-татарській мові».

Президент Львівського форуму книговидавців Олександра Коваль каже, що держава сама має пропагувати ідеї української книжки, адже від цього залежить, якою в майбутньому буде освіта та освіченість української нації.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG