Спеціальні потреби

Україна виграє від змін на ринку газу в Європі


Європейські компанії все більше зберігають газ в Україні. Падіння попиту на енергоресурси, спричинене пандемією, а також порівняно помірна минула зима, призвела до нагромадження газу в Європі. Європейські газосховища швидко заповнюються і компанії все більше звертають увагу на можливість зберігати газ в Україні, де розташовані найбільші в Європі сховища газу.

Можливість використовувати українські газосховища привабила такі компанії як німецькі RWE та Uniper, польську PGNiG, швейцарські торговельні компанії Axpo та DXT, пише в статті для Atlantic Council від 12 червня лондонська експертка Аура Сабадус.

«Саме цього року Україна справді просунулась в створенні хабу на основі найбільших в Європі газосховищ, розташованих в західній Україні, - говорить управляючий партнер найбільшого приватного газотрейдера в Україні компанії Енергетичні ресурси Укаїни (ЕРУ) Дейл Перрі. - Через теплу минулорічну зиму в Європі і через те, що вірус зменшив попит на газ, традиційні європейські сховища досягли максимуму запвненості. Тому ми та інші зберігаємо свій газ саме на заході України».

Виступаючи під час онлайн-конференції організованої Американсько-українською діловою радою 18 червня, Перрі зазначив, що використання українських газосховищ послаблює позиції Роісї у просуванні своїх інтересів в регіоні.

«Це вже само собою добре для України, - говорить бізнесмен про поточну ситуацію на ринку газу, - бо коли Путін звертається до Європи, він розуміє, що в теперішній ситуації, коли українські сховища заповнено на 60% і, можливо, наповненість досягне 80% перед наступною зимою, не лише Україна, але і Європа матимуть різні варіанти в постачанні газу для опалення та промисловості».

За даними «Укртрансгазу», іноземні компанії на початок червня зберігали в українських газосховищах 2 мільярди кубічних метрів газу, що майже втричі більше, ніж на відповідну дату минулого року.

Важливу роль у привабленні іноземних трейдерів до Україні зіграла і регуляторна реформа в газовій сфері
вважає Аура Сабадус

«Рівень наповненості європейських газосховищ стрімко наближається до максимального. Наприклад, в Австрії він сьогодні становить майже 85%, Німеччині – 84%, Італії – 68%. В Україні цей показник – 58%. Сьогодні ми маємо близько 13 млрд куб. м вільних потужностей, конкурентоспроможні умови та унікальні можливості для ефективного використання українських газосховищ. Отже, готові і надалі залучати європейських трейдерів до співпраці», – зауважив Сергій Олексієнко, генеральний директор АТ «Укртрансгаз».

Сабадус наголошує - важливу роль тут зіграла і регуляторна реформа в газовій сфері. Так, Україна взяла на себе зобов‘язання із втілення вимог та правил Енергетичної спільноти, на 13 з 26 пунктів перетину кордону поширюються угоди про інтерконнектори, а потужності на зберігання надаватимуться на основі аукціону згідно до європейських правил, починаючи з липня 2020 року.

Дивіться також: У Нью-Йорку відкрили пересувні душові кабіни для безхатченків. Відео

У Нью-Йорку відкрили пересувні душові кабіни для безхатченків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:32 0:00

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG